Il Volo wracają do Polski. Wygraj bilet na koncert w Łodzi

il volo koncert łódź 2018 Atlas Arena

Półtora roku od wielkiego sukcesu koncertu na warszawskim Torwarze chłopaki z Il Volo wracają do Polski. 8 grudnia zobaczymy ich w łódzkiej Atlas Arenie, a ja z tej okazji przygotowałam garść informacji o wydarzeniu oraz konkurs, w którym możecie wygrać bilety na najbardziej włoską imprezę końcówki tego roku. Zapraszam!

Dziwny rok, czyli Il Volo w 2018

To był dość dziwny, wręcz tajemniczy rok. W lutym Il Volo wystąpili gościnnie na Festiwalu w San Remo – tym samym, który trzy lata wcześniej zakończył się wielkim sukcesem zespołu i niewątpliwie okazał przełomem w ich karierze. Pojawiały się też informacje, że trio nagrywa zapowiadaną od jakiegoś czasu nową płytę. Na początku marca w mediach społecznościowych muzycy publikowali posty sugerujące zakończenie prac w studiu, a fani zaczęli z niecierpliwością oczekiwać na singiel. Czekali i czekali. W międzyczasie menedżer grupy Michele Torpedine wydał autobiografię i dość intensywnie ją promował, w czym można było dopatrywać się przesunięcia premiery płyty. Długo wyczekiwany singiel „Noche Sin Dia” nagrany w stylu latino wraz z kubańską grupą Gente de Zona pojawił się dopiero 25 maja i wprawił fanów w konsternację, jednocześnie ich dzieląc. Część była zachwycona stylistycznym eksperymentem grupy, część rozczarowana i niezadowolona.

Zespół musiał wziąć sobie do serca krytyczne uwagi, gdyż zapowiadana od dawna płyta nie ukazała się do dnia dzisiejszego. Co więcej, grupę widywano tylko okazjonalnie na imprezach czy nielicznych koncertach, choć w poprzednich sezonach letnich 2015, 2016 i 2017 ich kalendarz pękał w szwach. Fani martwili się i pytali: co jest nie tak? A coś działo się na pewno, bo sporą część lata muzycy spędzili na urlopach w rodzinnych stronach.

Il Volo wracają do Polski

W lipcu ogłoszono zimową trasę koncertową po Europie, a pierwszy, inaugurujący tournée występ grupy zaplanowano właśnie w Atlas Arenie w Łodzi. Po półtora roku od wielkiego sukcesu, jakim był koncert w Warszawie oraz po obietnicy złożonej polskim fanom, Il Volo ponownie przybywają nad Wisłę. Tak samo jak poprzednim razem organizatorem koncertu jest agencja Prestige MJM. Impreza rozpocznie się o godzinie 20:00, w sobotę 8 grudnia. Bilety wciąż jeszcze można kupić na stronie Prestige MJM – tutaj.

druga papierowa książka

Co zobaczymy i usłyszymy w Łodzi?

Warszawski koncert był od początku promowany jako Notte Magica, a repertuar znany, bo ściśle powiązany z płytą o tym samym tytule. Teraz jest inaczej, tajemniczo, zupełnie jak ten kończący się rok. Co wiemy na pewno? Il Volo – tak jak ostatnio – wystąpią wraz z Orkiestrą Teatru Muzycznego w Poznaniu. – Cieszymy się niezmiernie, że nasi znakomici muzycy ponownie będą akompaniowali na scenie tak świetnym wokalistom. Jestem przekonany, że będzie to niezapomniany koncert. Polecam go każdemu, nie tylko osobom, które lubią klasykę. Już dzisiaj mogę powiedzieć, że orkiestrę poprowadzi Agnieszka Nagórka, dyrygentka współpracująca z naszym teatrem – mówi Przemysław Kieliszewski, dyrektor Teatru Muzycznego w Poznaniu

A co z repertuarem? Lista utworów owiana jest tajemnicą, ale z pewnością nie zabraknie kultowego „Grande Amore”. Podejrzewam, że zespół wróci do korzeni i zaśpiewa przynajmniej kilka coverów, które rozbrzmiewały ze scen w początkach jego kariery. „Il Mondo” i „Caruso”, z nieco późniejszych „Volare” i „L’amore si muove”. Tego na pewno życzyliby sobie fani grupy. Pewnie też  nie zabraknie klasyki z Notte Magica, ale czy coś jeszcze? Czy będziemy świadkami którejś z niespodzianek zapowiedzianych kilka dni temu na Instagramie? Ja już nie mogę się doczekać 😉

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Stiamo tornando! Tante sorprese in arrivo! 💿 🎶 #IlVolo

Post udostępniony przez Il Volo (@ilvolomusic)

Akcja koncertowa polskich fanklubów

Kapitalnie przeprowadzona akcja koncertowa na Torwarze w czerwcu 2017 roku ma być pierwszą, ale nie ostatnią niezapomnianą chwilą dla zespołu podarowaną przez polskich fanów. Fankluby Il Volo Poland oraz Il Volo Polska szykują kolejne niespodzianki, do udziału w których serdecznie zapraszają całą publiczność. Szczegóły poniżej.

il volo koncert łódź 2018 Atlas Arena

Pliki z serduszkiem do pobrania znajdziecie tutaj.

Konkurs – wygraj bilet na koncert Il Volo w Łodzi

Bilet na koncert wygrają cztery osoby, które najfajniej odpowiedzią na poniższe pytanie:

„Którą z piosenek Il Volo (lub coverów przez nich śpiewanych) chciałabyś / chciałbyś usłyszeć w Łodzi i dlaczego akurat tą?”

Nie liczy się długość odpowiedzi, liczą się kreatywność i emocje. Zaskocz mnie, rozbaw, wzrusz. I najważniejsze, odpowiadając zrób to zgodnie z regulaminem konkursu, odpowiedzi niezgodnie nie będą brane pod uwagę.

Warunki udziału w konkursie:

Należy spełnić jeden z podanych niżej warunków:

 1. Polubić stronę Italia by Natalia na Facebooku, polubić ten post i udostępnić go. Link na stronę bloga na Facebooku.
 2. Dodać do obserwowanych profil Italia by Natalia na Instagramie oraz polubić post konkursowy.
 3. Zapisać się na blogowy newslatter, na pasku dolnym strony.

Regulamin konkursu:

  1. W konkursie mogą wziąć udział wszystkie osoby pełnoletnie, posiadające polskie obywatelstwo i legitymujące się dowodem osobistym oraz lubiące blog Italia by Natalia na Facebooku, obserwujące na Instagramie lub zapisane na powiadomienia w formie newslettera (również takie osoby, które dołączy do subskrybentów w trakcie trwania konkursu);
  2. Udzielając odpowiedzi na pytanie konkursowe należy podać pełne imię i nazwisko, a w przypadku wygranej również część numeru dowodu osobistego (drugą literę serii i dwie ostatnie cyfry numeru – w związku z wymogami ustawy o ochronie danych osobowych nie chcę od Was całego numeru) w odpowiedzi na e-mail, jaki wyślę do laureatów. Fragment numeru dowodu osobistego jest potrzebny osobie, która będzie wydawała nagrody w kasie Atlas Areny. Chodzi o to, aby ktoś się nie podszył pod zwycięzcę podając wyłącznie jego imię i nazwisko;
  3. Sponsorem nagród jest Prestige MJM, nagrody przekazane zostaną przez Prestige MJM w dniu koncertu, tj. 8 grudnia 2018 r. Nagrody będą czekać na odbiór w kasie biletowej Atlas Areny w Łodzi, czynnej od godziny 15:00, wejście nr 1;
  4. Odpowiedź na pytanie konkursowe. Odpowiedź bez zdjęć i linków należy zamieścić w komentarzu pod tym postem na blogu (nie na Facebooku czy Instagramie!). Co więcej, na końcu należy dodać, który z punktów (1, 2, 3) warunków konkursu spełniłeś (polubienie strony bloga, postu o konkursie i udostępnienie go na Facebooku, obserwowanie profilu i polubienie postu na Instagramie czy zapis na newsletter). Termin dodawania komentarzy to poniedziałek 3 grudnia do północy. Komentarze nie pojawią się od razu. Aby zapobiec sytuacji podbierania sobie pomysłów na odpowiedź konkursową, wszystkie dodane komentarze z odpowiedziami zostaną przeze mnie opublikowane dopiero we wtorek 4 grudnia przed południem. Wyniki konkursu podam w aktualizacji tego posta w środę 5 grudnia. Wpisując komentarz należy w odpowiednich polach podać: prawidłowy adres e-mail (widoczny będzie tylko dla mnie), pełne imię i nazwisko np. (Anna Nowak) oraz treść odpowiedzi poprzedzając ją dopiskiem [KONKURS] umieszczonym w nawiasie kwadratowym.  Będzie to oznaczało, że jest to odpowiedź na pytanie konkursowe. Jeśli będziecie mieć pytania odnośnie regulaminu, zasad itp. zadawajcie je również w komentarzach wpisując w nawiasie [PYTANIE], wtedy też nie trzeba podawać pełnego imienia i nazwiska. Takie komentarze będą publikowane bezzwłocznie, a moja odpowiedź będzie widoczna dla wszystkich. Nie dopytujcie w mailach, nie udzielam indywidualnych odpowiedzi;
  5. Odpowiedzi niespełniające warunków wyszczególnionych w pkt. 4 nie będą brane pod uwagę!
  6. Jedna osoba może dodać maksymalnie dwa komentarze biorące udział w konkursie.

Aktualizacja 05.12.2018 r.

Kochani, bardzo dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie. Spośród komentarzy, które zostały dodane zgodnie z regulaminem wyłoniłam następujących zwycięzców:

 1. Julia Szymańska
 2. Marta Rusak
 3. Albert Borowski
 4. Klaudia Frant

Gratuluję laureatom. Zajrzyjcie proszę do swoich skrzynek mailowych, gdzie powinniście znaleźć wiadomości ode mnie informujące o wygranej. Proszę o możliwie jak najszybszą odpowiedź.

 

Post powstał we współpracy z Prestige MJM

Teraz Twoja kolej! Dołącz do społeczności Italia by Natalia: Będzie mi również bardzo miło, jeśli zostawisz komentarz pod postem. Możesz też zapisać się na newsletter w oknie poniżej.  

16 komentarzy do “Il Volo wracają do Polski. Wygraj bilet na koncert w Łodzi”

 1. Ja najbardziej chciałabym żeby zaśpiewali „L’amore si muove” tylko… mam wrażenie, że uzasadnienie tego wyboru będzie nie do końca w temacie. Ta piosenka to jeśli się nie mylę drugi albo trzeci kawałek Il Volo, którego posłuchałam (po „Surrender”) i szczerze? Tekst i muzyka są mega ważne (wiadomo) i mega dobre, ale najbardziej oczarował mnie teledysk. Pomijając cudowne kadry, przede wszystkim tło na jakim przedstawiono chłopaków, ta piosenka ma fabułę. Warstwa dźwiękowa plus historia ukazana w teledysku, historia ludzkiego życia od pierwszego momentu aż do starości, to moim zdaniem idealne połączenie.

  Spełniłam warunek numer 3.

 2. [KONKURS] Bardzo chciałabym usłyszeć „Caruso”, ponieważ kocham tę piosenkę najbardziej na świecie! Wzrusza mnie w każdym wykonaniu i uwielbiam jak śpiewa ją Il Volo. To hołd dla najwybitniejszego tenora Enrico Caruso i w wykonaniu młodych, a już wybitnych śpiewaków brzmi doskonale; wykonanie jest dojrzałe i pełne emocji! Spełniłam 1 warunek konkursu.

  1. Tak, zgodnie z pkt.6 regulaminu można dodać dwa osobne komentarze biorące udział w konkursie. Natomiast ważne jest, aby w jednym komentarzu opisana była tylko jedna piosenka.
   Pozdrawiam 🙂

 3. W polu 'nazwa’ wpisać pełne imię i nazwisko, a w kwadratowym polu 'komentarz’ ma być napisane:
  1) KONKURS
  2) Odpowiedź na pytanie konkursowe
  3) Który warunek spełniłam

  ??????

  Jeżeli spełniłam wszystkie trzy warunki i od dawna czytam Pani bloga i obserwuję na Facebooku i Instagramie to mogę napisać 'spełniłam wszystkie trzy warunki’ ? 🙂 Przepraszam za ten nawał pytań, ale ten konkurs daje mi jedyną szansę uczestniczenia w tym koncercie 🙂

 4. [KONKURS]
  Patrzę przed siebie. Przecieram oczy ze zdumienia. Szczypię się, by upewnić się, że nie śnię. Powoli, ale jakże nieśmiało ukazuje się przede mną magiczne, kolorowe miejsce. Mąż komunikuje mi, że jesteśmy na miejscu. To Procida, którą słońce o tej porze dnia najpiękniej oświetla. Naokoło pływają łódeczki, które bez cienia skrępowania mogłyby zdobić pocztówki. Schodzimy z promu, staram się skupić, by zapamiętać malownicze budynki i rybaka, który przygrywa na akordeonie. Po raz pierwszy czuję się jak w bajce… Zbliża się wieczór, nasi gospodarze zapraszają nas na powitalny kieliszek prosecco. Zaskakują nas, gdy podają talerz owoców morza i pastę. Uśmiechy naszych współtowarzyszy, zapach dobiegający z kuchni i goryczka czerwonego wina to znak, że ta noc dopiero się zaczyna. W tle słychać „Noche sin Dia” – mój mąż bierze mnie do tańca, a ja zupełnie tracę poczucie czasu. Zupełnie tak jak zagubiłabym się z krainie marzeń…
  Teraz kiedy słucham Il Volo za każdym razem mam w głowie te wspomnienia… Mam nadzieję, że uda nam się usłyszeć chłopaków na żywo!

  1. Oczywiście, komentarze z odpowiedziami konkursowymi można dodawać od momentu pojawienia się postu, natomiast będą one czekać na zatwierdzenie i pojawienie się na blogu do czasu wskazanego w regulaminie konkursu 🙂

 5. [KONKURS]

  Na grudniowym koncercie Il Volo w Łodzi
  Chciałabym usłyszeć piosenkę 'Aspettero’, którą śpiewają moi idole bardzo zdolni i młodzi.
  Chciałabym opowiedzieć krótką historię,
  Jak poznałam Il Volo – w ten dzień wpadłam ze szczęścia w euforię!
  Było tego dnia piękne, zimowe popołudnie,
  Nic nie zapowiadało, że 2015 rok zakończy się dla mnie tak cudnie.
  W gazecie z programem o koncercie przeczytałam,
  Tego, że będzie tak wspaniały w ogóle się nie spodziewałam!
  Gdy koncert się skończył ja bez wahania
  Zabrałam się do Internetu przeszukiwania
  Przesłuchałam wiele piosenek, teledyski obejrzałam,
  Muzykę Il Volo ogromnie pokochałam.
  Moim marzeniem od tego czasu było,
  usłyszeć piosenkę 'Aspettero’ na żywo.
  Ma ona dla mnie wielkie znaczenie,
  Jej tekst przypomina mi moje dawne dzieje.
  Czekałam na spotkanie z moim ukochanym,
  Chciałam zobaczyć jego uśmiech, był mężczyzną wspaniałym.
  Liczyłam sekundy, minuty, godziny,
  Nie słuchałam dobrych rad mojej fantastycznej rodziny.
  Czekałam na niego, lecz on się nie zjawił,
  Bardzo go kochałam a on się mną bawił.
  Gdy pierwszy raz usłyszałam piosenkę 'Aspettero’ ,
  Zachwyciło mnie w niej dosłownie wszystko.
  Na początku tłumaczenia piosenki nie znałam,
  bo z językiem włoskim prawie w ogóle do czynienia nie miałam.
  Gdy tekst piosenki przeczytałam,
  Ze zdumienia za głowę się złapałam.
  Tekst piosenki nieco przypomniał mi z przed lat historię,
  Ale za jakiś czas całkiem o niej zapomnę.
  'Aspettero’ w pewnym sensie jest dla mnie wspomnieniem,
  Lecz nie smutnym, bo to co muzyka Il Volo mi daje jest wszystkiego wynagrodzeniem!
  Byłam zachwycona pięknymi głosami,
  I tym jak brzmi piosenka, jakby Piero, Ignazio i Gianluca byli aniołami.
  'Aspettero’ tysiące razy słuchałam,
  za moją ukochaną piosenkę ją uznałam.
  Od poznania Il Volo minęło kilka lat,
  odkąd ich znam piękniejszy stał się świat!
  Mam wielką nadzieję, że 8 grudnia, który jest w niedalekiej przyszłości
  'Aspettero’ w koncertowym repertuarze Il Volo zagości.
  Bardzo chciałabym ją w Łodzi na żywo usłyszeć,
  Gdyby tak się stało ze szczęścia będę 'Grazie!’ krzyczeć!

  Spełniłam punkt 1 warunków konkursu.

 6. [KONKURS]

  Na koncercie Il Volo w Łodzi, który odbędzie się 8 grudnia najbardziej chciałabym usłyszeć cover piosenki Surrender (Torna A Surriento).

  Na koncercie Il Volo w Łodzi 'Surrender’ musi się pojawić,
  Przy tej piosence nie sposób się nie bawić.
  Chciałabym żeby zespół piosenkę tę wykonał,
  I tak jak przed laty zabawnie do niej tańcował.
  Słuchając tej piosenki mam radość chłopaków przed oczyma,
  Oglądając ich 'Surrender’owe’ występy nikt śmiechu nie wstrzyma.
  Gdyby Il Volo w Łodzi 'Surrender’ zaśpiewali,
  Mam nadzieję, że tak jak na wielu filmikach by się wygłupiali.
  Ignazio i Piero swoje słynne kroki do tej piosenki powinni zatańczyć,
  Dla fanów Il Volo koncertowy wieczór mógłby się w ogóle nie skończyć.
  Gianluca swoim pięknym głosem wszystkich zaczaruje,
  Za takie emocje każdy naszym Włochom podziękuje.
  Na płycie 'Notte Magica’ piosenka 'Surrender również brzmi cudownie,
  Piero, Ignazio i Gianluca oddali podczas tego koncertu hołd Trzem Tenorom godnie.
  8 grudnia zbliża się wielkimi krokami,
  Wszyscy fani powitają Il Volo gromkimi oklaskami.
  Jestem ciekawa jakie piosenki chłopacy w sobotę zaśpiewają,
  Niedługo 10-lecie , więc wielki wybór mają.
  Mam tylko nadzieję, że jeśli 'Surrender’ byłby w repertuarze,
  To w wersji rozrywkowej, o tym właśnie marzę!

  Spełniłam punkt 1 warunków konkursu.

 7. [KONKURS]
  Na koncercie Il Volo w Łodzi chciałbym usłyszeć utwór „Il Mondo”. W trakcie słuchania tej piosenki zawsze towarzyszy mi wiele emocji. Myślę wtedy o miłości, przemijaniu oraz nadziei, którą daje każdy kolejny dzień życia. Mimo, że „Il Mondo” ma już ponad 50 lat, wciąż pozostaje aktualny, a w wykonaniu Il Volo zyskał nową świeżość. Mam nadzieję, że gdy „Il Mondo” zabrzmi w Atlas Arenie, Jimmy Fontana spojrzy na Piero, Gianlucę i Ignazia „z góry”, myśląc: „Dobra robota chłopaki. Dziękuję wam, że mój utwór ciągle żyje, mimo że świat nie zatrzymał się nigdy, nawet na moment”.

  Spełniłem punkt 2. warunków konkursu.

 8. [KONKURS]
  Najlepiej na żywo słuchana piosenka tria
  to Màs Que Amor – każdy meloman się nią zachwyca,
  zobaczyć na żywo to wykonanie to nie lada sztuka
  w Atlas Arenie chłopaki dzięki niej mogą zdziałać cuda
  Porwią publiczność w niezapomnianą podróż
  wprost na wolne od trosk wyspy:
  tam dostępu nie mają ból, złość i ludzkie wymysły,
  tam dobre myśli biorą oddech i chłoną nowe pomysły.

  Podczas słuchania utworu czuję się błogo – jak na alpejskich szczytach
  wszystkie je widzę wyraźnie, dzięki anielskim głosom w chórkach
  Piero, Ignazio i Gianluca tworzą trio udane
  nikogo już nie dziwi, że jestem Il Volo fanem.

  Gdy Màs Que Amor budzi mnie rano
  a pierwsze nuty w me uszy wpadają
  jestem tego pewna i się nie kryję
  – pokonam trudności, bo mam wewnętrzną siłę.

  Wykonałam 2 punkt z obowiązujących (instagram – martaaa25)

 9. [KONKURS] – IL VOLO – uosobienie wszystkiego co we Włochach można pokochać najbardziej – przystojni, zdolni i wykonujący repertuar roztapiający serca – tak trudno w otaczającej nasz zewsząd muzycznej sieczce przypadkowych brzmień usłyszeć prawdziwą MUZYKĘ. Dla mnie nie powinno zabraknąć podczas koncertu wykonania przepięknego utworu CARUSO – to kwintesencja dźwięków miłości, tęsknoty a w wykonaniu IL Volo brzmi to wspaniale…”Kocham Cię tak bardzo, bardzo” – czy nie to właśnie chcemy słyszeć?

 10. No tak, zapomniałam dodać, że polubiłam ( już dawno) na FB – Italia by Natalia i udostępniłam post czyli spełniłam pkt 1. Może jednak się uda…. może.???? Ech życie… Mimo wszystko dziękuję za konkurs i pozdrawiam – Sylwia Kalista

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany. Pola obowiązkowe są oznaczone *

Close