Blog o Włoszech Italia by Natalia oraz kilka słów o mnie

Natalia Rosiak

Nazywam się Natalia Rosiak, mam 38 lat i pochodzę z okolic Poznania, gdzie do dziś mieszkam i wolne chwile z radością spędzam dzieląc je pomiędzy czytanie książek oraz relaks na łonie przyrody wraz z kijkami do nordic walkingu, a w sezonie jesiennym dodatkowo zbierając namiętnie grzyby w pięknych polskich lasach. Z wykształcenia jestem inżynierem budownictwa. Przez ponad pięć lat dzieliłam czas pomiędzy pracę i podróżniczy blog o Włoszech, jednak rosnąca wciąż popularność strony oraz chęć wprowadzenia przeze mnie zmian wymusiły podjęcie decyzji. W maju 2018 roku po dwunastu latach pracy zawodowej na rzecz projektowania, budowy i modernizacji sieci dróg i mostów województwa wielkopolskiego zdecydowałam się zakończyć ten etap mojego życia i poświęcić pasji, jaką są Włochy. Dziś już wiem, że była to bardzo dobra decyzja. Towarzyszem części moich włoskich przygód jest Artur – mój mąż, a gdy tylko zaistnieje taka możliwość podróżujemy wspólnie z naszą ukochaną terierką Gucią, adoptowaną jedenaście lat temu.

Blog o Włoszech Italia by Natalia

Blog Italia by Natalia istnieje od stycznia 2013 roku i jest spełnieniem moich marzeń o możliwości codziennego dzielenia się miłością do Włoch z ludźmi, którzy podzielają moją pasję, trwającą nieprzerwanie od dwudziestu jeden lat. W tym czasie, podczas kilkudziesięciu podróży o łącznej długości prawie półtora roku odwiedziłam prawie wszystkie spośród dwudziestu włoskich regionów, w tym samą Sycylię piętnastokrotnie. Choć widziałam ogrom pięknych miejsc, to moją największą miłością była, jest i zawsze będzie właśnie Sycylia, jej piękno, różnorodność i wspaniali ludzie. Ta niezwykła wyspa, obok Kampanii, Toskanii, Trentino, Wenecji czy jeziora Garda jest też najczęstszym tematem blogowych postów, w których uwielbiam odkrywać przed Czytelnikami miejsca prawie w ogóle w Polsce nieznane i nieopisane wcześniej, takie jak Kanion Cavagrande del Cassibile, Rezerwat Torre Salsa, Marzamemi czy wejście na Monte Cofano, w Toskanii gorące źródła termalne dostępne bezpłatnie czy punkty widokowe w dolinie Val d’Orcia, w Trentino łatwe szlaki po górach dostępne dla całych rodzin, a w Kampanii choćby wspaniałe wybrzeże Cilento. Wykorzystując wiedzę i częste pobyty w Italii odkrywam, a następnie opisuję i promuję miejsca oraz usługi we Włoszech, które mnie samej przypadły do gustu. Zdarza się również, że wykorzystując popularność bloga staram się pomagać angażując Czytelników w różne akcje.

Blog o Włoszech wyróżniany i doceniany

Moją pracę docenili Czytelnicy w lutym 2015 roku wprowadzając Italia by Natalia swoimi głosami SMS do półfinału najbardziej prestiżowego polskiego konkursu dla blogerów „Blog Roku 2014” (obecnie pod nazwą „Twórca Roku”) w dwóch kategoriach: „Podróże” (miejsce 6 na 230) oraz „Tekst Roku” (miejsce 5 na 520) jako pierwszy w historii konkursu blog o Włoszech i zarazem jedyny, który został w ten sposób wyróżniony w dwóch kategoriach. Jestem autorką i współautorką przewodników po Italii, a także prelegentką popularnego festiwalu podróżniczego World Travel Show, odbywającego się w ramach największych polskich targów turystycznych w Nadarzynie pod Warszawą. Znalazłam się w gronie 50 najbardziej wpływowych blogerów podróżniczych w Polsce roku 2017 oraz wśród 20 najlepszych blogerów podróżniczych roku 2018, 2019 i 2020 pod kątem widoczności ich blogów w Google.

Blog o Włoszech Natalia Rosiak World Travel Show Nadarzyn targi turystyczne

Blog o Włoszech Natalia Rosiak World Travel Show Nadarzyn targi turystyczne

Spotkanie z moimi Czytelnikami na World Travel Show 2018

Jedyny taki blog o Włoszech. Co u mnie znajdziesz?

  • Podróżuję oraz opisuję Włochy wyłącznie na podstawie własnych doświadczeń i obserwacji. Nie licząc pojedynczych wpisów gościnnych – gdy oddaję głos innym – nie znajdziesz u mnie przewodników po miejscach, w których nie byłam, ani emocji, których nie doświadczyłam. Uczciwość na tym blogu jest najważniejsza, ważniejsza nawet od mojego zarobku. To podstawowa kwestia, która wyróżnia Italia by Natalia na tle innych blogów o zbliżonej tematyce.
  • Inspiruję Czytelników do powolnego odkrywania Italii mniej znanej, z daleka od muzeów i tłumów.
  • Promuję w Polsce włoskie produkty, takie jak kosmetyki naturalne z Toskanii oraz muzykę trzech bardzo utalentowanych młodych ludzi, znanych jako Il Volo, których miałam przyjemność poznać osobiście.
  • Fotografuję i filmuję Włochy z lotu ptaka, tworząc interaktywną mapę sfilmowanych miejsc w ramach autorskiego projektu „Italia z drona„.
  • Polecam noclegi, ale tylko takie, z których sama korzystałam. Nie zbieram cudzych rekomendacji, bo każdy człowiek ma własne upodobania. To co spodoba się osobie X może głęboko rozczarować osobę Y. Dlatego jeśli zauważysz, że mamy podobne gusta, możesz bez obaw skorzystać z mojej bazy rzetelnie sprawdzonych noclegów we Włoszech.

Moja propozycja dla Ciebie

Mam nadzieję, że nie będziesz miał mi za złe, ale musisz wiedzieć, że od dłuższego czasu nie udzielam porad mailowych. Zaprzestałam to robić w momencie, gdy ilość otrzymywanych wiadomości z prośbą o doradztwo i pomoc w zaplanowaniu podróży przekroczyła 30 dziennie. Pracowałam wtedy na etacie i chcąc doradzać indywidualnie doprowadziłam do sytuacji, gdy nowe posty na blogu pojawiały się mniej więcej raz na trzy tygodnie, a ja sypiałam po cztery godziny na dobę. Blog o Włoszech to moja pasja, ale też praca, a od czasu odejścia z etatu główne źródło utrzymania. Dlatego jeśli w postach nie znalazłeś odpowiedniej informacji i szukasz porady, masz kilka możliwości:

  • Zapraszam Cię serdecznie do blogowej grupy na Facebooku WŁOCHY – podróże & styl życia, gdzie wraz z 45 tyś. miłośników Italii dzielimy się swoimi doświadczeniami, doradzamy, śmiejemy się i żartujemy. Jednak zanim dodasz nowy post zapoznaj się z regulaminem dostępnym po zatwierdzeniu członkostwa.
  • Jeśli nie korzystasz z Facebooka zadaj pytanie w jednym z komentarzy na blogu. Odpowiem w miarę możliwości czasowych, a z dużym prawdopodobieństwem swoim doświadczeniem podzieli się także któryś z Czytelników.
  • Jestem autorką przewodników i poradników, które znajdziesz w blogowym sklepie internetowym.

  • Jestem autorką bestsellerowej książki drukowanej, która nie jest przewodnikiem, a literaturę podróżniczą. „Italia – kraina kontrastów i różnorodności. Włochy północne” dostępna jest m.in. w Empiku.
  • Jeśli prowadzisz firmę związaną pośrednio bądź bezpośrednio z Włochami, chciałbyś ze mną współpracować i rozumiesz, że korzyści z tej współpracy muszą być wzajemne, to szczegółowo swoje doświadczenie opisuję oraz zamieszczam aktualne statystyki bloga w zakładce współpraca.

Dziękuję, że tutaj zajrzałeś i doczytałeś do końca. Jeśli chciałbyś do mnie napisać, bo po prostu czujesz taką potrzebę, skorzystałeś z moich porad bądź chcesz się czymś podzielić, to będzie mi bardzo miło, tutaj znajdziesz zakładkę kontakt. Chętnie odpowiem w wolnej chwili.

Buona giornata!

Natalia

Close