Italia z drona. Włochy widziane z lotu ptaka

italia z drona Sycylia Levanzo

W maju 2018 roku wystartowałam z nowym, dużym i ambitnym projektem filmowania i fotografowania Włoch z lotu ptaka. Pewnie kojarzycie pojedyncze filmy czy zdjęcia Sycylii widzianej znad ziemi, jakie już opublikowałam. Nie wspomniałam jednak do tej pory, na czym dokładnie polega projekt „Italia z drona” i czego możecie się spodziewać. O tym w poście, a przy okazji zdradzam małe co nieco w temacie planów na przyszłość. Zapraszam!

Italia z drona – pomysł, założenia, realizacja

Pomysł na filmowanie i fotografowanie Italii z lotu ptaka narodził się w mojej głowie w lipcu 2017 roku, gdy szykowałam najdłuższą ubiegłoroczną podróż do Włoch. Pomyślałam wtedy, że fajnie byłoby pokazywać Wam coś więcej, niż klasyczne zdjęcia. Drony wykorzystywali już wtedy niektórzy blogerzy zagraniczni, a także kilku polskich blogerów podróżniczych, którzy do Włoch zaglądają i filmują, ale jest to dla nich jeden z wielu kierunków. Zaczęłam zagłębiać się w temat, jednak dość szybko doszłam do wniosku, że muszę jeszcze poczekać. Na co? Przede wszystkim na możliwość kupienia lepszego sprzętu i na naukę. Decyzja była trudna, ale słuszna: start (dosłownie i w przenośni) w 2018 roku. Początkowo nie miałam konkretnego planu, chciałam kręcić i fotografować, a materiał wykorzystywać w postach na blogu i w mediach społecznościowych. Jednak gdy sprzęt już się pojawił, pierwsze koty poszły za płoty, a ja na własnej skórze doświadczyłam, jakie możliwości daje mi to fantastyczne urządzenie, pomysł przyszedł nagle i bardzo przypadł mi do gustu. Postanowiłam stworzyć interaktywną mapę Włoch z zaznaczonymi miejscami, które sfilmowałam z lotu ptaka. Każdy punkt zawiera link do filmu na YouTube i wystarczy w niego kliknąć, abyście mogli odtworzyć przelot w danym miejscu. To oczywiście nie jest surowy materiał, a konkretnie przebrany, przycięty i zmontowany. Do każdego filmu dobieram również muzykę. Po publikacji kolejnego klipu na YouTube będzie on dołączany do mapy. Oczywiście nie zapełnię mapy w ciągu kilku czy kilkunastu miesięcy, ale jeszcze w tym roku powinny pojawić się na niej punkty z innych regionów Włoch. Projekt ten nazwałam „Italia z drona” i utworzyłam specjalny hasztag #Italiazdrona, którym oznaczam swoje filmy i zdjęcia w mediach społecznościowych. A odnośnie hasztagów – od dawna funkcjonuje już #italiabynatalia, oznaczajcie tym hasztagiem swoje zdjęcia na Instagramie, będę wtedy do Was zaglądać i podziwiać, zostawię też serducho.

Italia z drona – gdzie szukać filmów i zdjęć?

italia z drona sycylia macari

Macari, zachodnia Sycylia

Na interaktywnej mapie Włoch zamieszczać będę odnośniki do filmów na YouTube, ale to nie oznacza, że aby dowiedzieć się o nowych nagraniach musicie codziennie zaglądać tutaj i przeglądać mapę. Mapa jest dla tych, którzy w danej chwili chcieliby szybko sprawdzić, czy pojawił się już materiał z interesującego ich zakątka Włoch. Na co dzień zachęcam do śledzenia social mediów, w których pokazuję Włochy z drona:

druga papierowa książka

Italia z drona – interaktywna mapa Włoch z lotu ptaka

Nie tylko Włochy z lotu ptaka. Moje nowe projekty

Co dalej? Zdradzę Wam tylko tyle, że „Italia z drona” to pierwszy z dużych projektów, jakie szykuję. Nie lubię mówić o swoich planach, dlatego zdradzę jedynie, że jeszcze w tym miesiącu dowiecie się o kolejnym sporym wyzwaniu, jakie przed sobą postawiłam. Jestem pewna, że pozytywnie Was zaskoczę. Wszystko wskazuje na to, że ten rok będzie dla bloga Italia by Natalia przełomowy pod każdym niemal względem. Póki co trzymajcie kciuki.

 

Teraz Twoja kolej! Dołącz do społeczności Italia by Natalia: Będzie mi również bardzo miło, jeśli zostawisz komentarz pod postem. Możesz też zapisać się na newsletter w oknie poniżej.  

5 komentarzy do “Italia z drona. Włochy widziane z lotu ptaka”

  1. Super blog. Patrzę, czytam i uczę się, bo w 2019 chciałbym z rodzinką zrobić obiazdówkę po Włoszech. Po Twoich filmach widać że można, ale jak jest we Włoszech z prawem „dronowym” ? Z biegiem czasu chyba będę miał do Ciebie więcej pytań, mogę ? Pozdrawiam.

  2. Cześć Natalia. Chciałby zadać Ci pytanie odnoście reakcji ludzi na start i latanie dronem w południowych Włoszech.
    Przepisy znam (https://www.uavsystemsinternational.com/drone-laws-by-country/italy-drone-laws/) i mam roczne doświadczene w lataniu Mavic Air. Wymieniłem ostatnio śmigła na jeszcze cichsze więc nie jestem denerwujący.

    Czy miałaś sytuacje gdzie ludzie nerwowo reagowali na obecność drona? Część postronnych ludzi nie zna przepisów i dla nich dron zawsze jest intruzem.
    Możesz opisać swoje przygody?

  3. Witam, na blogu znalazłem wiele przydatnych informacji. W tym roku po 4 razach w Cro jedziemy autem z żoną do Włoch. Jest Dron Ejr. Czytajac przepisy podane w linku w komentarzu na tyle na ile je rozumiem to tam nigdzie nie można latać. A fajnie byłoby mieć ujęcie plaży czy panoramy miasta. Bardzo proszę o cenne wskazówki. Pozdr

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany. Pola obowiązkowe są oznaczone *

Close