Zakupy grupowe, a dobra organizacja

Korzystanie z oferty włoskich zakupów grupowych podczas wyjazdów wakacyjnych to świetlny sposób na odrobinę luksusu za niewielkie pieniądze. Ale zanim kupisz voucher, zastanów się!

Przez kilka tygodni przeglądania portalu włoskich zakupów grupowych miałam wiele możliwości kupienia okazyjnie fajnych usług. Były to nie tylko posiłki w restauracjach, ale też wycieczka kajakami po Wybrzeżu Amalfi, konna wycieczka w góry Sycylii, jednodniowy kurs nurkowania czy romantyczny nocleg na Ischii z transferem z portu do pensjonatu. Oferty są tak skonstruowane – o czym na pewno wiesz – żeby w pierwszej chwili powaliły na kolana i skłoniły część potencjalnych klientów do natychmiastowego zakupu. O ile oferta taka dotyczy naszego miejsca zamieszkania i nawet pośpiesznie zakupioną łatwo będzie zrealizować, to jeśli chodzi o oferty na okres wyjazdu musisz się dobrze zastanowić. Po pierwsze i najważniejsze: dokładnie przeczytaj warunki realizacji. Podam tutaj swój przykład – kolację w Ristorante Aiello w Neapolu, o której mogłeś przeczytać w poście Wezuwiusz – drzemiąca bestia (voucher powyżej). W szczegółach podana była informacja, że lokal otwarty jest od wtorku do niedzieli w godzinach od 20:00 do północy, oraz że należy dokonać rezerwacji terminu online. W tym momencie należy zastanowić się, jak wykorzystanie kuponu wkomponować w program naszej wycieczki. W moim przypadku były następujące warunki brzegowe:

  1. pobyt w Neapolu w dniach 03-05.06 (niedziela – wtorek), ale bez wieczoru w dniu 05.06., bo wypływaliśmy do Palermo, oraz 22-23.06. (piątek – sobota), ale bez wieczoru w dniu 23.06., bo wylatywaliśmy do Berlina. Restauracja nieczynna jest w poniedziałki, więc 04.06. odpadał, podobnie 05.06. i 23.06., bo godziny otwarcia od 20:00 nie pasowały. Pozostały dni 03.06. oraz 22.06.
  2. Jeśli chodzi o lokalizację, to lepszym terminem byłby 03.06., gdyż z hotelu Mercure Garibaldi, w którym mieszkaliśmy w pierwszej części pobytu w Neapolu dystans do pizzerii był krótszy, niż z hotelu Neapolit`amo, gdzie zatrzymaliśmy się w drugiej części pobytu.
  3. Jednak kluczowy dla ostatecznego wyboru terminu miał być program zwiedzania. Na popołudnie 03.06. wybrałam wycieczkę na Wezuwiusz. W piątek 22.06. mieliśmy popołudniu pojechać na Posillipo i oglądać zachód słońca w Parco Virgiliano do ok. 20:30. Droga powrotna stamtąd w rejon Piazza Garibaldi trwałaby tak długo, że do restauracji dotarlibyśmy ok. 22:00, co byłoby zbyt późną porą na obfitą kolację. Poza tym w planach pobytu w tym rejonie Neapolu była kolacja w restauracji „Da Pasqualino” na Piazza Sannazzaro 79, jednej z najsłynniejszych pizzerii Neapolu.

Dodam jeszcze, że gdy wybrałam datę i kupiłam kupon okazało się, że rezerwacji na poniedziałek 03.06. nie mogę zrobić, gdyż termin ten ktoś już zajął, podobnie 22.06. Tak więc idąc do lokalu liczyliśmy się z tym, że nie zostaniemy obsłużeni, a 12 Euro pójdzie w błoto. Obsługa nawet nie zapytała o rezerwację, była wręcz zszokowana, że groupon kupili turyści z zagranicy. Wszak Ristorante Pizzeria Aiello to taka przyjemna knajpka, do której zaglądają raczej miejscowi. A my takie właśnie lokale lubimy najbardziej.

Trochę łatwiejsza sprawa była w przypadku vouchera do restauracji w Palermo. Jeśli chodzi o lokalizację, to lepszej nie mogłabym sobie wymarzyć. Pizzeria znajdowała się 230 m od naszego hotelu Garibaldi (nie mylić z hotelem Mercure Garibaldi w Neapolu). Ponadto otwarta była również od wtorku do niedzieli, a nasz pobyt przypadał na środę i czwartek. Rezerwacja nie była wymagana. Ostatecznie zdecydowałam, że z kuponu skorzystamy pierwszego dnia, czyli w środę 06.06., gdyż romantyczna kolacja była idealna na podwójne święto przypadające na ten dzień: ponowny przyjazd na Sycylię (dla Artura drugi, dla mnie czwarty) oraz nasza czwarta rocznica ślubu.

druga papierowa książka

 

Jeśli macie jakieś pytania, to proszę, zadawajcie je w komentarzach pod tym postem, postaram się na każdy odpowiedzieć i coś doradzić. Bardzo chętnie poczytam też o Waszych doświadczeniach z podróży po Italii, śmiało dzielcie się informacjami, na pewno pomogą one osobom dopiero planującym podróż.

Teraz Twoja kolej! Dołącz do społeczności Italia by Natalia: Będzie mi również bardzo miło, jeśli zostawisz komentarz pod postem. Możesz też zapisać się na newsletter w oknie poniżej.  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany. Pola obowiązkowe są oznaczone *

Close