Wypożyczenie samochodu we Włoszech

Wypożyczenie samochodu we Włoszech jak to zrobić gdzie

Wielu z Was planując wakacje w Italii zastanawia się, czy wypożyczenie samochodu we Włoszech to dobry pomysł. Najważniejsze stawiane sobie pytania to: gdzie, za ile, jakie formalności trzeba spełnić, oraz jaki pakiet wybrać. Na te właśnie pytania postaram się odpowiedzieć, przedstawiając case study z moich doświadczeń podczas trwania wyprawy dookoła Sycylii w czerwcu 2012.

Wypożyczenie samochodu we Włoszech – informacje podstawowe

Pierwsze pytanie: gdzie wypożyczyć auto? Ponieważ wcześniej nie miałem doświadczenia w tej kwestii, zacząłem przeglądać wiele stron internetowych, zarówno tych w języku polskim, jak i w angielskim. Z for dowiedziałem się, że we Włoszech można skorzystać z usług dużych wypożyczalni, takich jak:  Locauto, Thrifty, Sicily by Car, Maggiore, Budget, Sixt, Avis i Hertz. Koszt wypożyczenia auta jest zróżnicowany i zależy w gruncie rzeczy od kilku czynników, m. in.:

 • – klasy auta;
 • – okresu wypożyczenia (ilość dni i sezon: niski czy wysoki);
 • – pakietów dodatkowych;
 • – sposobu rezerwacji auta i opłaty z nią związanej np. płatność z góry w dniu wyszukania interesującej nas oferty (taniej), natomiast płatność na koniec okresu wypożyczenia (drożej), lecz wówczas nie musimy zamrażać środków na karcie kredytowej na wiele miesięcy przed planowaną podróżą.

Wypożyczenie samochodu we Włoszech – jaką firmę wybrać?

By wyrobić sobie ogólne pojęcie o koszcie wypożyczenia auta radzę skorzystać z usług zbiorczych wyszukiwarek, takich jak: najpopularniejsza i najchętniej wybierana przez naszych rodaków, świetnie opracowana w języku polskim Rental Cars, dalej EasyTerra, Holiday Cars, auto europe czy Car Del Mar. Wszystkie te firmy to pośrednicy. Oferowane przez nich ceny są często niższe, niż w poszczególnych wypożyczalniach, lecz haczyk polega na ewentualnym dokupieniu ubezpieczenia. Decydując się na ubezpieczenie dodatkowe wykupujemy je u pośrednika, a nie w wypożyczalni, co może mieć przykre następstwa. W warunkach ogólnych doczytałem, że jest taka klauzula mówiąca, iż owszem, ubezpieczenie jest pełne i bez wkładu własnego, lecz przy oddaniu auta to my rozliczamy się z wypożyczalnią za powstałe szkody, a dopiero później koszty te zostaną nam zrefundowane przez pośrednika (należy pamiętać, że opłaty za szkody mogą wahać się nawet do 2 000 € przy kradzieży auta). Na myśl o tym, że za ewentualne szkody mam wykładać z własnej kieszeni do 8 000 zł, aż mnie zmroziło. Uważam, że nie są to złe warunki, jeśli chcielibyśmy korzystać z samochodu w kraju o wysokiej kulturze jazdy takim, jak np. Szwajcaria. Jednak podróżowanie po Sycylii, gdzie znaki drogowe są głównie dla turystów, wymuszenie przejazdu przez skrzyżowanie często następuje przez wciśnięcie klaksonu, do tego wąskie uliczki, których szerokość nie zmieniła się od czasów średniowiecza i aż prosi się o przytarcie – to nie na moje nerwy.
Po zapoznaniu się z tymi informacjami zacząłem szukać auta bezpośrednio w każdej z wypożyczalni. Przeczyłem kolejne fora, wyeliminowałem firmy Sicily by Car, Budget, Thrifty i Sixt, gdyż nie przekonały mnie do siebie. Telefonowałem również do polskiego przedstawiciela Avis i Hertz z zapytaniem, czy istnieje możliwość podpisania umowy na wynajem samochodu w Polsce. Bałem się, że umowa przedstawiona mi na miejscu będzie po włosku. Uprzejma pani z infolinii Avis szybko rozwiała moje niepokoje informując, że umowa nie może być zawarta w Polsce, lecz we Włoszech, ale będzie po angielsku. Pozostały zatem firmy Locauto, Avis, Maggiore i Hertz.  Po nieotrzymaniu informacji na mailowe zapytanie od Locauto odpadła i ona, Avis również wyeliminowałem ze względu za  zbyt wysoki koszt wypożyczenia. Po „długich bojach” pozostały Hertz i Maggiore.

Wypożyczenie samochodu we Włoszech – kupować ubezpieczenie czy nie?

Słów kilka o opłatach dodatkowych. Jeśli chcemy, by nasz urlop nie zamienił się w koszmar, polecam dołożyć trochę i wykupić ubezpieczenie dodatkowe. Poniżej przedstawiam ofertę dodatkowych opcji dla obu firm:

druga papierowa książka
 1. Wypożyczalnia Hertz w swojej ofercie posiada możliwość dokupienia ubezpieczenia „Super Cover” znoszącego wkład własny od skutków zdarzeń drogowych i kradzieży auta. Koszt, z jakim należy się liczyć wybierając ten pakiet ubezpieczenia to ok. 26€ / dzień dla pojazdów grupy B (np. Fiata Panda), dodany do podstawowej ceny.
 2. Maggiore natomiast w swojej ofercie posiada następujące pakiety:
 • SKO – znosi wkład własny w przypadku odpowiedzialności za szkody pojazdu ( z wyjątkiem vanów),  powstałe w wyniku zdarzeń drogowych za wyjątkiem regionów Campania, Basilicata, Puglia, Sicily i Molise, w stosunku do których jest redukcja udziału własnego bodajże do 100€.
 • STP – znosi wkład własny w przypadku kradzieży i pożaru pojazdu z wyjątkiem vanów oraz pojazdów z regionów Campania, Basilicata, Puglia, Sicily i Molise, w stosunku do których jest redukcja udziału własnego bodajże do 100€.
 • STK – połączenie pakietów SKO i STP. Koszt pakietu STK to ok. 23€ / dzień wypożyczenia samochodu dla pojazdów grupy B (np. Fiata Panda), dodany do podstawowej ceny.
 • ESO – zwiększenie tolerancji godzinowej przy oddaniu pojazdu do 1 h 59 min bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Wypożyczenie samochodu we Włoszech – moje rady

Może to i jest oczywiste ale, za każdym razem po wybraniu wypożyczalni należy dokładnie przeczytać warunki najmu samochodu. Pozwoli to uniknąć przykrych niespodzianek przy oddaniu auta. Jeżeli nie jest to wyraźnie wyszczególnione w ofercie wypożyczalni, zawsze auto pobieramy i oddajemy z pełnym bakiem paliwa. Informację o stanie paliwa uzupełniamy na karcie pobrania pojazdu.

W przypadku kupna ubezpieczenia wypożyczalnia zabezpieczy na naszej karcie kredytowej środki w wysokości ok. 100€ na pokrycie ewentualnego dotankowania auta. Przy braku ubezpieczenia wypożyczalnia może zabezpieczyć środki w wysokości nawet do 1000€ na pokrycie ewentualnych szkód. Oczywistym jest, że karta kredytowa powinna posiadać również limit zabezpieczający koszt wynajmu samochodu.

Obie wypożyczalnie pod względem ceny różniły się nieznacznie na korzyść Maggiore. Osobiście wybrałem grupę B tj. Fiata Pandę z Maggiore z dodatkowym ubezpieczeniem STK, ewentualna dopłata do zdarzenia drogowego lub kradzieży wyniosłaby mnie ok. 100€ (podróżowaliśmy po Sycylii). Dodatkowo wypożyczalnia pobrałaby ode mnie opłatę ok. 30€ za czynności administracyjne. Przekonała mnie atrakcyjna oferta specjalna związana z długoterminowym wypożyczeniem pojazdu powyżej 14 dni na Sycylii.

Samochodem do Włoch – kompleksowy poradnik o podróżowaniu autem

Jeśli planujecie podróż samochodem do Włoch oraz po Włoszech, a nie macie doświadczenia lub jest ono niewielkie, to polecam Wam mój poradnik w formie e-booka. Na 129 stronach kompleksowo omawiam zagadnienia związane z podróżowaniem samochodem do i po Italii, w tym parkowanie, parkomaty, parkingi, przedstawiam informacje o wypożyczeniu samochodu aktualne na luty 2019 roku. Opowiadam również, jak okradziono mnie z bagażu pozostawionego w samochodzie oraz jak się tego ustrzec. Tutaj znajdziecie więcej informacji.

Włochy samochodem. Kompleksowy poradnik o podróżowaniu autem do Włoch oraz po Włoszech

Natomiast tutaj przejdziecie od razu do sklepu internetowego

„Samochodem po Italii” (ebook)

Wypożyczenie samochodu we Włoszech – moje doświadczenia

Jakież było moje zdziwienie (w pozytywnym sensie), gdy w wypożyczalni uprzejmy pan powiedział, że niestety nie mają wolnej Pandy i położył na blacie kilkanaście kluczyków od innych aut m. in. Fiata 500, Smarta For Two, najbogatszej wersji Punto i kilku innych do wyboru. Niestety, z uwagi na ilość bagażu zrezygnowaliśmy z 500-setki, choć jazda nią byłaby prawdziwą frajdą. Zdecydowaliśmy się na Punciaka i pomimo sprawdzenia wszystkiego na parkingu po przejechaniu ok. 1 km zapaliła się kontrolka oleju. Zawróciłem z lekkim niepokojem w celu wymiany pojazdu i znowu bez problemu po 10 min. podstawili nowe Punto, choć już nie w najbogatszej wersji wyposażenia.

Po wycieczce bez problemu i bez żadnych dodatkowych opłat Maggiore przyjęło samochód mimo, że był wewnątrz upaćkany od kredy po wizycie na plaży Scale dei Turchi koło Agrigento.

Reasumując, warto przeglądać oferty różnych wypożyczalni pojazdów, bowiem czasem trafiają się naprawdę ciekawe perełki.

Jeśli macie jakieś pytania, to proszę, zadawajcie je w komentarzach pod tym postem, postaram się na każdy odpowiedzieć i coś doradzić. Bardzo chętnie poczytam też o Waszych doświadczeniach z rezerwacją samochodu, śmiało dzielcie się informacjami, na pewno pomogą one osobom dopiero planującym wyjazd.

Teraz Twoja kolej! Dołącz do społeczności Italia by Natalia: Będzie mi również bardzo miło, jeśli zostawisz komentarz pod postem. Możesz też zapisać się na newsletter w oknie poniżej.  

180 komentarzy do “Wypożyczenie samochodu we Włoszech”

 1. Kilka słów ode mnie, może ktoś to przeczyta i uniknie paru problemów:
  1.Koniecznie miejcie karte kredytową ale wypukłą, nie wszystkie po prostu kredytowe przejdą, mogą być też niektóre debetowe ale też wypukłe ale wtedy musicie te pieniądze mieć na koncie, ja mimo ubezpieczenia białem blokowane 600 euro. I karta najczęściej musi należeć do kierowcy, wtedy często uniknie się dodatkowych kosztów.
  2.O ubezpieczeniu wykupowanym na stronie pośredniczącej (o którym napisane jest wyżej) nie wiedzą w punkcie w którym dostajecie samochód, nie dajcie sobie wcisnąć drugiego na miejscu albo nie bierzcie tego pierwszego ze strony. Ubezpieczenie kupione na stronie nie zmniejsza blokowanego depozytu tak, jak zmniejsza najczęściej kupowane na miejscu.

   1. Dobry wieczór Pani Natalio, czy mogłabym poprosić o kontakt telefoniczny do Pani, ponieważ mam parę pytań odnośnie wynajęcia samochodu w lokalnych wypożyczalniach.
    Pierwszy raz chciałabym wynająć samochód podczas wakacji, ale czytając opinie odnośnie większości wypożyczalni, jestem po prostu przerażona. Ponieważ nie znam włoskiego, natomiast mój angielski jest słaby, nie chciałabym zostać oszukana poprzez np. wciśnięcie mi dodatkowych opcji lub dodatkowych opłat (osobie która niewiele rozumie można wcisnąć wszystko). A jak jest z lokalnymi firmami, kilka razy obiło mi się o uszy, że mają lepsze oferty, są zazwyczaj tańsi i uczciwsi. Co Pani o tym sądzi?
    Pozdrawiam serdecznie Kasia

  1. Nie polecam wypożyczania auta na kartę debetową.
   Wypożyczałem auto rok temu z Goldcar na lotnisku w Bergamo i też byłem przekonany, że debetowa wypukła Visa przejdzie (miałem potrzebne środki na koncie). Na miejscu dowiedziałem się że tylko karta kredytowa i w dodatku musi być wystawiona na kierowcę.
   Na szczęście jechaliśmy ze znajomymi i miałem opcję pożyczenia karty od nich. Musiałem dodać właścicielkę karty jako dodatkowego kierowcę i jeszcze wykupić pełne ubezpieczenie na miejscu, żeby nie ryzykować jej pieniędzmi w razie szkody. Łącznie potroiło to pierwotne koszty ubezpieczenia.

   1. 16.04.19 lecę z dziećmi właśnie do Bergamo błagam o wszelkie złote rady by szybko i bezboleśnie wypożyczyć auto. Czy państwo spaliw Bergamo?

    1. Na temat samochodu się nie wypowiadam, co do nocowania w Bergamo – owszem. Spędziłam tam dwa razy po dwie noce. Uważam je za urocze miasto, pełne skarbów w prawdziwie włoskim stylu. Ma dużą bazę noclegową i dobrą komunikację miejską, przechowalnie bagażu itp. Jest dobrze skomunikowane z szeroko pojętym regionem: Mediolan, Como, Garda, wszędzie można dojechać pociągiem, ew. autobusem z lotniska. Wszystko dla turysty!

    2. witam serdecznie
     jakie wrażenia z lotniska w bergamo ? tez lecę z dziećmi w sierpni, niestety ląduję o północy, śpimy w jakim obiekcie kilometr od lotniska i następnego ranka wypożyczam auto z Goldcar.

   2. Czy dobrze zrozumiałam , że ostatecznie wypożyczyłaś auto na miejscu, nie przez pośrednika?

  2. Marzę o podróży do Włoch, wybieramy się w przyszłym roku, ale auto wypożyczamy z Polski, bo chcemy zobaczyć więcej po drodze:) Chcemy wybrać mm cars rental ze względu na opinie w necie i dobre ceny http://mmcarsrental.pl/, ktoś korzystał z Was?

   1. MM Cars OK, słyszałem, ale osobiście wybrałbym Odkryj-Auto, normalna firma która nie ma jakiś dziwnych limitów kilometrów co ma olbrzymie znaczenie przy wyjeździe do Włoch 🙂 Sam korzystałem przy wyjeździe do Florencji 🙂

 2. Witam. Dzięki za cenne informacje. Pierwszy raz wynajmuje auto we Włoszech i Pan w polskiej infolinii Avis powiedział mi szczerze, że wysokość wkładu własnego (kaucji) blokowana na karcie kredytowej zależy wyłącznie od humoru i nastawienia Pani/Pana wydającego nam auto na miejscu, gdy nas zobaczą. Nie ma ustalonej kwoty. Są tylko widełki. Czasami może pobrać tylko 100€ a może nawet 1500€ i to nie zależnie czy mamy ubezpieczenie czy nie. Także może faktycznie najlepiej kupić ubezpieczenie na miejscu, jeśli zagwarantują nam, że zablokują mniejszy wkład własny. Pozdrawiam

  1. Witaj Marcinie!
   Polecam ubezpieczenie, korzystaliśmy już z tej opcji dwukrotnie i mimo znacznych kosztów dodatkowych masz jednak święty spokój, co jest przecież bardzo ważne na urlopie. Nie mam doświadczenia z zabezpieczeniem na karcie, gdy brak ubezpieczenia, ale gdy ubezpieczenie kupujemy zabezpieczenie wynosi tylko ok. 100 euro i ma pokryć ewentualne koszty dolania paliwa. Zawsze pilnujemy, żeby pod wypożyczalnią zatankować i nigdy nie ściągnięto nam ani centa.
   Pozdrawiam

 3. W maju 2014r wynajęliśmy auto z Hertz za pośrednictwem Raynaiara ( w momencie kupowania biletów) skorzystaliśmy z oferty wynajmu auta w Pizie ( lotnisko). Za 444 zł mieliśmy przez tydzień nową Pandę, która doskonale spisała się na krętych drogach Toskanii. Karta kredytowa, w momencie wynajmu w Pizie była blokowana na 200 Euro. Jesteśmy zadowoleni.

  1. Sylvio a powiedz mi proszę czy przy wynajmie braliście całkowite ubezpieczenie? Ja teraz szukam na początku czerwca, na 3dni z odbiorem w Rzymie (Ciampino) i oddaniem auta w Bolonii (lokalizacja obojętna) i muszę przyznać, że duuuużżżży problem mi to sprawia. Jeśli ktoś miał doświadczenia podobne i wie jak mi pomóc to bardzo bym o to prosił. Może Ty Natalio mi coś poradzisz? Też się zastanawiałem nad wynajmem bezpośrednio z Hertza poprzez Ryanaira ale prawie 200 euro wszędzie sobie życzą za auto Ekonomiczne (punto i podobne). Trochę sporo, kupiłem bilety w miarę tanio i liczyłem na całkiem przyzwoite koszta wycieczki a tutaj widzę, że chyba wpadłem w „bagno” :/
   Jeszcze jakieś noclegi do tego. Może też ktoś podrzuci jakieś propozycje tanich i najlepiej sprawdzonych noclegów. Co sądzicie o http://www.airbnb.com?

   1. My korzystaliśmy z airbnb, wyjeżdżamy za tydzień w dwie lokalizacje i na chwilę obecną jesteśmy zadowoleni z obsługi, kontaktu i cen. Niektórzy nie odpisali na oferty, ale po 2-3 próbach udało się znaleźć coś fajnego. Znajomi korzystali i również byli zadowoleni. Szkoda, że znalezienie auta w przyzwoitej cenie jest tak kłopotliwe.

   2. My skorzystaliśmy z portalu airbnb szukając noclegu we Włoszech. Rewelacyjne warunki. Polecam. Zrobiliśmy jednak ten sam błąd. Najpierw bilety lotnicze bo tanio a potem rąka w nocniku. Zdecydowaliśmy sie również na wynajem auta. Daliśmy sie nabrać auto europe. Do dzisiaj (minęło dwa miesiące) nie zdjęto obciążenia z karty kredytowej. Załamka. ponad 400 euro. ;( więcej nie zdecydujemy sie na wynajem. ( we włoszech) potworna nerwówka.

  2. Sylwia a wiesz teraz ile chcą za wynajęcie na 2 dni auta – 130 €. Niebywałe zdzierstwo na Majorce płaciłem 70 €. Może ktoś wie gdzie można tanio wynająć auto., bądź dostać się z Trapanii do Sciacca o 23.30

   1. Radek, jest możliwość tanio wynająć samochód w Trapani – kiedy planujesz tam pobyt ? Przeczytaj mój komentarz na dole…

  3. Cześć Sylwia, właśnie wybieramy się do Sycylii i również przeglądam oferty firmy Hertz i zastanawiam się jak to jest z tymi opłatami. Czy Ty za te 444 zł, miałaś już ubezpieczenia itd.?
   Będę wdzięczny za każdą informację 🙂

   Pozdrawiam
   Adrian

 4. Unikać MAGGIORE
  Radzę unikać wypożyczalni MAGGIORE. Problemy zozpocząły się na lotnisku – dodatkowe ubezpieczenie szyb o raz opon koszt 158Euro + Tax (za wypożyczenie przez rentalcars.com z ubezpieczeniem wkładu własnego zapłaciłem 226Euro) na karcie nie wiedzieć czemu zablokowali 350Euro. Po powrocie kolejna blokada 84Euro (brak tytułu). Brak kontaktu mailowego – brak możliwości złożenia reklamacji. Auto (Fiat Panda) odebrałem z niepełnym bakiem (chciałem zgłosić – pracownik gdzieś zwiał, czekałem ponad 30min – nikt nie przyszedł), aut miało tak brudne szyby że myślałem że są zaparowane. Ludzie unikajcie tej firmy, szczerze przestrzegam.
  Michał_K

 5. Zanim skonam, może ktoś będzie w stanie mi pomóc… Chcę z koleżankami wynająć auto w Bergamo.. Wszędzie wymagana jest jedynie karta kredytowa, a ja mam wypukłą debetówkę.. Czy ktoś może się orientuje, gdzie uda nam się wynająć samochód?
  Z góry dziękuję 🙂

  1. Cześć Paula,
   najprawdopodobniej dasz radę wynająć auto na wypukłej debetowej. Sprawdź, czy na odwrocie masz kod autoryzacji karty CVV (Visa) / CVC (MasterCard). Ewentualnie zadzwoń na infolinię banku.

   Pozdrawiam
   Artur

  2. Unikaj Sicyly by car – oszuści o których można duuużo poczytać w internecie. Już prawie 2 tygodnie od oddania auta nie odblokowali mi kaucji ponad 3 tyś zł.

 6. Dziękuję Ci Artur za odpowiedź. Daje pewną nadzieję… 😉
  Tak, mam CVC. Oczywiście zadzwoniłam do banku. W moim oddziale powiedziano mi, że nie ma takiej możliwości a na infolinii, gdzie rozmawiałam ze „Specjalistą”, że oczywiście jest… 0_o
  Zwariować idzie… obdzwoniłam też wypożyczalnie, tłumacząc, że to przecież „embossed card”… niby sixt i indigo powiedzieli, że u nich to przejdzie, ale w sumie nie wiedzą…
  Już to widzę.. „Wsiąść do pociągu, byle jakiego…” 😉

  1. hej Paula,
   daj znac, w ktorej wypozyczalni w Bergamo udało sie wypozyczyc samochod bez kk

   pozdrawiam,
   maria

  2. Hej Paula, mozesz podzielić sie wrażeniami z wypożyczenia auta w bergamo? Gdzie wyporzyczylas itd? Wybieram sie tam i nie mam kogo sie poradzić 🙂

 7. Praktycznie w każdej wypożyczalni musisz mieć wypukła kartę kredytowa , jeśli się uda bez wypukłej skasują cie za dodatkowe ubezpieczenie za brak takiej karty. Za uszkodzenie zamka ( próba włamania ) skasowali nas 200 eu mimo pełnego ubezpieczenia ( nie obejmuje zamków , szyb i opon ) . Nie zostawiajcie kompletnie nic na widoku w samochodzie ( u nas bluza ) . Niestety południowe Włochy i Portugalia to dzicz , włamania do samochodów na porządku dziennym.

 8. Cześć Natalio i Arturze,
  przypadkiem natknąłem się na Wasz blog.
  Mam pytanie dotyczące organizacji wyjazdu do Włoch. Jestem w trakcie planowania podróży po Włoszech samochodem. Stąd pytanie, jaka jest najbliższa lokalizacja punktu polecanej przez Was wypożyczalni samochodów Maggiore od lotniska Ciampiano? Czy lepiej zapłacić od razu przez internet z góry czy dopiero będąc na miejscu?
  Dziękuję bardzo za pomoc 😉

  1. Cześć,
   wypożyczalnia Maggiore znajduje się tuż przy wejściu na lotnisko 3-5 minut pieszo – obrazek poniżej.
   wypozyczalnia-maggiore-przy-ciampino
   Osobiście preferuję płatność przy zdaniu auta, mimo że wychodzi parę euro drożej. Wiąże się to z minimalizacją strat przy nieoczekiwanym odwołaniu podróży z różnych przyczyn. Pamiętaj tylko o ubezpieczeniu samochodu!
   Artur

   1. Witam,
    wybieram się na Sycylię w maju i chcę wypożyczyć auto na tydzień lub nawet całe dwa tygodnie. Orientuję się już jakie są ceny w wypożyczalniach rezerwując teraz przez internet, ale słyszałam, że w maju (przed sezonem) ceny na miejscu są porównywalne lub mogą być znacznie tańsze. czy macie jakieś informacje jak to wygląda na miejscu? Myślę o polecanej przez Was Maggiore. i naprawdę te pakiety ubezpieczeń są aż tak drogie? prawie drugi raz tyle co samo auto 🙂
    PS świetny blog! przez Was oszalałam – miałam wybrać się na 2 tygodnie pół na pół zwiedzanie i odpoczynek na pustych plażach, a teraz mam ochotę zobaczyć wszystko 🙂
    pozdrawiam i proszę o odpowiedź, jeśli macie jakieś porównanie w cenach wynajmu 😉

    1. Witaj Marto!
     Dzięki za miłę słowa 🙂 No niestety ubezpieczenie faktycznie podwaja koszt wynajmu samochodu, jednak jego brak może mieć fatalne konsekwencje. Jeśli Maggiore ma jakieś promocje, to można z nich skorzystać również za pośrednictwem strony interentowej. My w czerwcu 2012 własnie z takiej promocji korzystaliśmy. Natomiast być może małe, lokalne firmy wynajmą teniej, jednak ja wolę przepłacici mieć pewność, że wszystko będzoe ok.
     Daj znać, jak udał się Wasz wyjazd 🙂
     Pozdrawiam serdecznie

 9. Witajcie! Mam pytanie dotyczące wypożyczenia samochodu w Maggiore. Chcemy z mężem wynająć auto na 2 tygodnie na Sycylii. Niestety lot powrotny mamy rano i o 8:00 chcielibyśmy oddać samochód, a na głównej stronie wypożyczalni najwcześniejszą godziną jest 9:00- dla nas za późno. Czy faktycznie otwierają dopiero o 9? Auto wypożyczamy i chcemy oddać na lotnisku w Trapani, może jest tam jakiś Drop Box dla niestandardowych godzin oddawania samochodu? Będę bardzo wdzięczna za wszelkie informacje 🙂
  Pozdrawiam Was serdecznie i dziękuję za wspaniałe relacje z podróży, z których na pewno skorzystamy 🙂

  1. Kochani 🙂 Nie wiem czy czy to nasze niedopatrzenie czy od kwietnia zmieniły się godziny pracy Maggiore, ale na ich stronie widnieje już możliwość oddania samochodu o 8 rano na lotnisku w Trapani 🙂 Jesteśmy uratowani 😉

 10. Witam. Czy ma ktoś jakieś doświadczenia z wypożyczalnią Noleggiare? Mają naprawdę konkurencyjne ceny szczególnie na car del Mar. Zastanawiam się czy nie ma tu żadnych kruczki. Będę wdzięczny za wszelkie opinie.

  1. My korzystaliśmy z Noleggiare na Sardynii- rezerwowaliśmy auto na tydzień przez internet. Obsługa była bardzo pomocna (z naszej winy nie zrozumieliśmy podczas rezerwacji warunków blokowania środków na karcie kredytowe- a dokładnie wielkości tej kwoty- i nie mieliśmy wymaganego limitu)- poszli nam baaaardzo na rękę po konsultacji z centralą- zapłaciliśmy Super Cover (w bardzo dobrej cenie) na miejscu plus 90 euro za paliwo- oddawaliśmy z pustym bakiem. Autko nowiuteńkie, nie miało nawet 1500 km na liczniku 🙂 Z naszego doświadczenia mogę jedynie polecić.

   1. Witam,

    wylatujemy na Sardynie za tydzien. Pierwszy raz chcemy wypozyczyc auto. Nie mamy karty kredytowej a jedynie debetowa. Czy mozecie nam polecic wypozyczalnie? Z gory dziekuje 🙂

    1. Witaj Aleksandra -ja rowniez tego lata lecę na Sardynię i właśnie wynajełam samochód przez rentalcars, mam nadzieje ze wszystko bedzie ok. Ciekawa jestem ile za ubezpieczenie za brak wkladu wezmą -auto wynajelam na 13 dni. p.s. mam karte kredytowa ale musze miec tez srodki na koncie bo hotele nie pobraly z karty swoich pienieardzy a Pani w rentalcars powiedziala ze suma zablokowana to ponad 2000 euro-szok. nie mam tyle. musze wiec wykupic na miejscu ubezpieczenie.

  2. Oszuści. Dają niby zatankowane do pełna auto. U mnie nie było, zrobiłem zdjęcie żeby później nie było problemów. Przy zwrocie Pani obsługująca próbowała mi wmówić że to przypadłość tego modelu że nie pokazywał pełnego baku (samochód z przebiegiem 500km!!!! :D:D:D:D). Potem wynalazła w dokumencie wydania że nie zgadza się przebieg. Był wpisany 700km a miał 533km. Śmiech na sali. Nie wiem co chciała tym osiągnąć. Dla świetego spokoju dotankowałem auto by nie okradli jeszcze wiecej. Postanowiłem napisać do nich by to wyjaśnić. Serwis stwierdził że zdjęcie było robione 18 minut po wydaniu dokumentu sugerując że próbuje ich oszukac. Chodziło o głupie 15 euro. Ja byłem uczciwy i tego samego wymagałem od nich. Tak więc omijać szerokim łukiem. Oszuści krętacze i naciągacze na ubezpieczenie.

 11. Kochani,
  Dzięki za superbloga z konkretnymi informacjami!!!! Ugrzęzłam w nim;-) Wybieramy się na Sycylię we wrześniu po raz pierwszy, i po raz pierwszy chcemy wynająć auto. Stąd mnóstwo rozterek jak to przy pierwszym razie;-)) Lądujemy w Katanii. I sama nie wiem na co się zdecydować… Widzę, że mieliście dobre doświadczenia z Maggiore, a ktoś inny wręcz odwrotnie… 🙁 Co ciekawe ceny za wynajem w Maggiore wyskakują droższe niż w porównywarkach… No i na ich stronie nie można zaznaczyć opcji zwrotu auta rano, o 8, najwcześniejsza możliwość to 10 choć podają w godzinach urzędowania od 8…. Zastanawiam się też nad Avis-em, choć niestety są drożsi… Pozdrawiam Was serdecznie:-))))

 12. Witajcie,
  Podzielę się i ja doświadczeniem z wynajmu samochodu – może się przyda:)

  Na Sycyli w Trapani, można wynająć samochód bez karty kredytowej. Wypożyczenie to, nie jest na żadnej stronie internetowej więc w wyszukiwarce go nie znajdziecie. Wynajmowaliśmy osobiście z pełnym bakiem, bez limitu kilometrów za 45 e za dobę. Było to we wrześniu zeszłego roku więc aktualna sprawa. Nie było żadnej (maniany) z depozytem ani blokowaniem środków na żadnej karcie gdyż płaciliśmy gotówką i tyle -Super sprawa . Teraz lecimy do Bergamo i jestem w kropce. Nie mogę znaleźć nic podobnego, wszędzie chcą tę nieszczęsną kk a nasza nie zdąży dojść bo za późno ją zamówiliśmy w i zwyczajnie się z nią miniemy : (
  Mam do Was ogromną prośbę. Jeśli znacie takie miejsce w którym w Bergamo bezproblemowo można wynająć samochód za gotówkę i bez kk to proszę napiszcie. Wylatujemy 07-07 i mamy zarezerwowane 3 hotele w różnych miejscach, ale bez samochodu tego nie widzę. Moje hotele mają rezerwacje bez możliwości anulowania ( tańsza opcja) – Sądziłam, że nie będzie problemów z samochodem a tu klops-niespodzianka! Pomożecie ? – z góry serdecznie dziękuję za wszelkie sugestie i rady 🙂

  1. Sylwia,
   Czy możesz podać gdzie była ta wypożyczalnia ? Czy brałaś z ubezpieczeniem / zniesieniem udziału własnego w szkodzie? Jak wyglądała umowa – czy była po angielsku ? 🙂 Jaki dostałaś samochód – jaki model, czy z klimą 😉 , iluletni, w jakim stanie?

 13. Ps. Zapomniałam dodać, że wynajęty samochód na Sycyli – Fiat 500 również miał wszystkie ubezpieczenia, oddaliśmy z pełnym bakiem, nic nie musieliśmy dopłacać, ani za nic nie byliśmy dodatkowo obciążeni, co więcej wynajem jest w hostelu BB i nie trzeba tam mieszkać, żeby móc wynająć. Jeśli jeszcze raz kiedyś tam polecimy, na pewno tylko u nich wynajmę samochód – bardzo uczciwa oferta wynajmu i za rozsądną cenę.

  1. Sylwia a możesz podać więcej szczegółów gdzie jest ten hostel BB kontakt do nich, strona www lub mail. My jesteśmy na Sycylii od 02.08.2015 23,30 przez 2 tygodnie. Ta cena nie dotyczyła przypadkiem tylko dni weekendowych?? Sylwia odezwij się please

   1. Cześć Radek, napiszę dziś ok 24 jadę już do Bergamo tam będę miała wifi i czas podać wszystko co potrzebujesz, łącznie z adresem etc. Do usłyszenia

 14. Wylatujemy w sierpniu na Sycylię. Czy ktoś wypożyczał samochód w miejscowości Sciacca? Tam mamy najbliżej z hotelu. Czy można wypożyczyć bez blokady na karcie? Jakieś podpowiedzi…

 15. Cześć,
  Też zastanawiam się nad skorzystaniem z jakiejś małej lokalnej wypożyczalni. Ceny dużych sieciówek (z ubezpieczeniem) są mocno zawyżone. A mała lokalna firma nie znaczy od razu, że będzie oszustem – tzn na Krecie wynajmowałem od lokalsa i było ok. Fakt że w sieciówce teoretycznie powinniśmy dostać samochód roczny lub góra dwuletni, potem sprzedają te auta. Lokals pewnie oferuje auta 2-3 letnie.

  Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z lokalnymi wypożyczalniami na Sycylii?

 16. Cześć – Sorry, ale nie miałam internetu a teraz na sekundę przez telefon. Słuchajcie, jestem nad Jeziorem Garda i nie mam tu internetu ale dziś wracam do Bergamo i tam w hotelu spokojnie do was napiszę w sprawie wynajmu samochodu na Sycylii w Trapanii. Podam wam namiary na wynajem bez kk i bez blokowania środków na koncie. W Bergamo poniosłam porażkę z wypożyczeniem chociaż nie mając wyjścia wzięłam ten samochód ale nie mogę spać przez koszty i problemy o czym napiszę później. Napiszę wszystko ok 24 bo zaraz wyjeżdżamy i wracamy do hotelu. Wybaczcie, że nie teraz, ale już natukłam na telefonie i wolę jak już będę mieć wifi. Do usłyszenia o 24

  1. czesc Sylwia,
   czy moglabys napisac u kogo udalo Ci sie wypozyczyc samochod bez kk w Bergamo? Jade w ten czwartek, a posiadam jedynie wypukla debetowke… Dla mnie to nowosc, ze bez kk nie da sie wypozyczyc auta. Na Wyspach Kanaryjskich (Fuertaventura i Lanzarotte) nikt nie robił żadnych problemów (raz płacone debetowa, raz gotowka)

   pozdrawiam,
   maria

   1. Witaj Mario, nie mam dobrych wieści. Nie da się w Bergamo wypożyczyć samochodu bez KK, musieliśmy zamówić kartę która dotarła w ostatniej chwili, bo istniało ryzyko, ze się z nią miniemy. Nie zdążyliśmy też zarezerwować samochodu wcześniej przez internet myśląc że spoko, zrobimy to na miejscu. Uwaga !!!! Nie wypożyczysz bez wcześniejszej rezerwacji ( całe szczęście, że wzięliśmy laptopy i mieliśmy w hostelu dobre łącze wifi. Nawet osobista wizyta na miejscu w wypożyczalni ( a są tylko na lotnisku) nic nie dała. W każdej mówili to samo ” musisz mieć rezerwacje!!!
    Nasza porażka polega na tym że wypożyczając z dnia na dzień jest okropnie drogo, to jeszcze pośrednik , czyli rezerwacja przez internet też kosztuje nie mało. Tu opiszę jak to wyszło: A więc, w chwili kiedy odprawili nas z kwitkiem z powodu braku rezerwacjo on line , wróciliśmy do hotelu. Usiadłam do kompa i szukam przeglądając oferty, pokazała mi się oferta Fiata Punto za 142 e na 5 dni wiec natychmiast rezerwuję ciesząc się, że mam super tani wynajem ( ten fiat punto to nic bo dostajesz i tak inny) My dostaliśmy fiata 500. Zaznaczyłam tylko podstawowe ubezpieczenie i zadowolona na drugi dzień pojechałam po odbiór samochodu. Wspomnę tylko, ze ów pośrednik to Auto Europa a jak się potem okazało to biuro w którym dokonywaliśmy formalności było FireFly – Tam natomiast musieliśmy wykupić ubezpieczenie dodatkowe znoszące udział własny dlatego nigdy nie zaznaczajcie przy rezerwacji, bo zapłacicie dwa razy !!! zaznacza się tylko podstawowe na stronie rezerwacji. Chcieliśmy dokupić sobie jeszcze dwa dni więcej więc suma summarum suma do zapłaty w biurze FireFly wyszła 312 e. Pomyślałam ok trudno, za późno rezerwowałam i taki jest finał. Dostaliśmy kluczyki idziemy na parking odebrać samochód a tam , okazuje się, że samochód należy do Hertza – myślałam że padnę, tak nie chciałam od nich bo są drożsi a tu tak przepchnęli przez innych że i tak do nich trafiliśmy.
    W sumie umowa już była podpisana więc wpływu na to nie mieliśmy już żadnego. Znaleźliśmy nasz samochód – z klimatyzacją – bez limitów kilometrów – drugi kierowca gratis – pełny bak – szczęśliwi, że jest.
    Pamiętajcie –
    Zawsze oglądajcie samochód zanim odjedziecie. Czytałam w komentarzach, ze jest np. taki fiat 500 co to ktoś musiał zapłacić za dziurę w siedzeniu wypaloną papierosem chociaż sam był niepalący.
    Wyobraźcie sobie, że ja dostałam właśnie ten samochód – lol Na szczęście wiedząc już jak to się skończy zrobiliśmy zdjęcia wszystkiemu czego się dopatrzyliśmy i przywołaliśmy parkingowego czy jak mu tam Renato i kazaliśmy mu wszystko wpisać na kartę z narysowanym samochodem przy umowie. Powiem wam, że był pod wrażeniem…. Widocznie mało kto na to zwraca uwagę a potem zdajesz samochód oni sprawdzają czy ma pełny bak i mówią OK Ok i dziwisz się czemu nie odblokowali ci depozytu w całości. Widziałam jak to się odbywa. Klient zostawia samochód, odjeżdża busem na lotnisko , wtedy Renato wsiada do samochodu i szuka to czego ty nie znalazłeś i wpisuje na kartę do obciążenia. My znaleźliśmy kilka punktów , rysy , dziury , otarcia – wszystko kazaliśmy sobie WPISAĆ w kartę. Dziś oddaliśmy samochód i schemat ten sam : Podchodzi człowiek pyta o paliwo czy na ful, mówi OK OK i odbiera kluczyki. Potem oczywiście Renato wsiądzie, ale ja mam wpisane wsio, więc może znajdzie coś pod maską albo podwoziem, bo na wierzchu nic więcej nie ma 🙂 :p
    Najgorsze, że dostając voucher na stronie rezerwacji, myśleliśmy, ze to w jakiś sposób się uzupełnia z tą kwotą wyliczoną w biurze, że te 142 euro wliczone jest w total tych 312 które mamy do zapłaty – jednak NIE! Musimy zapłacić 312e za wynajem w biurze FireFly + 142 e dla Auto Europa za rezerwację on line. Czyż to nie jest zdzierstwo? A może ja się z choinki urwałam – sam nie wiem !?

    Reasumując : Nigdy więcej nie wynajmę samochodu przez jakiegokolwiek pośrednika. Można wynająć bezpośrednio od np. GoldCar dzwoniąc do nich bezpośrednio. W Bergamo mają swoją siedzibę poza lotniskiem gdzie wozi z lotniska ich bus. Niestety nie wiedziałam o tym wcześniej i nie sądziłam, że ta wspaniała wyszukiwarka jest taka „złota”. Wystarczy teraz policzyć ile nas kosztował wynajem – majątek , wcale mi się to nie opłacało – porażka.
    Niestety, ktoś kto mówi, że przejdzie wypukła karta debetowa nie ma racji. Musisz mieć Kartę Kredytową i to też nie każdą honorują np. nie przejdzie Dinersclub, visa electron i jakieś jeszcze, już nie pamiętam. Poza tym, w żadnym wypadku nie przyjmują gotówki :((
    Jutro wracam do Polski. Z jednej strony jestem zadowolona, bo dotarliśmy zgodnie z planem do Wenecji i nad jezioro garda, teraz jestem już w Bergamo, ale scyzoryk mi się otwiera na myśl o porażce z wynajmem samochodu.
    Wiem jedno, nie ma nic na ostatnią chwilę jak również liczenia to, że jakoś to będzie. Jeśli nie dopniesz wszystkiego w domu na ostatni guzik, to potem są same problemy i strata pieniędzy.
    Ps. Samochód zawsze trzeba rezerwować wcześniej tak jak hotel – niestety
    Pozdrawiam ciepło Sylwia

    1. Zapomniałam dodać, że zablokowali nam na KK 500 e, samochód oddaliśmy o 10/30 powiedzieli OK OK 🙂 ale blokady jeszcze nie zdjęli a ja już jutro wracam do domu. Nawet jeśli coś na siłę będą chcieli znaleźć to po wylocie mogę im tylko nagwizdać, czyż nie? 🙂

    2. hej,
     chcialam tylko napisac sposob na wypozyczenie samochodu na debetowke (tak jest to mozliwe). Mozna to zrobic przez agencje dzialajaca w UK. Nazywaja sie Indigo Car Hire (bron boze to zadna kryptoreklama ani scum). Indigo wypozyczylo mi auto w Avis. Za 3 dni zaplacilam 100 euro za Alfa Romeo Mito, czyli wcale niewygrowana suma. Indigo pisalo, ze kaucja wyniesie 800 euro, ale w rzeczywistosci sciagneli mi z konta 160 euro (w tym 100 to jest wypozyczenie auta). Serio, polecam:)

 17. Cześć – jestem i już Podaję informacje odnośnie wynajmu samochodu bez karty kredytowej w

  TRAPANI !!!

  Za pośrednictwem Turismo Trapani można wynająć samochód na korzystnych warunkach:

  •Bez limitu kilometrów
  •Drugi, trzeci i czwarty kierowca za darmo
  •Pełne ubezpieczenie *
  •Pełny bak
  •Bez udziału własnego w szkodzie (Wszystkie duże firmy stosują udział własny, w przypadku wypadku płaci klient, a nie firma. U nas płaci firma).
  •Nie żądamy depozytu
  •Nie wymagamy karty kredytowej (Inne firmy wymagają karty kredytowej przy wypożyczeniu samochodu, i musi to być ta sama karta, którą się rezerwowało online)
  •Możliwość pozostawienia samochodu na lotnisku (20 euro w jedną stronę, 30 euro w dwie).
  •No Problem Under 25 – Under 21 DRIVER

  Samochody:
  PANDA – CITROEN C1 od 45 EURO dziennie

  * Ubezpieczenie nie obejmuje jedynie szkód wywołanych przez niedbałość (jak uszkodzenie wnętrza samochodu przez niedopałki, lub użycie samochodu w terenie, poza szosą).

 18. cd. My dostaliśmy Fiata 500 na w/w warunkach i nie dotyczy to tylko weekendów jak już ktoś wcześniej pytał.,
  A teraz namiary:
  B&B Bella Trapani
  http://www.bellatrapani.com, http://www.trapanibella.it
  Tel. +39 0923 28940 – Fax +39 0923 1876257
  kom: +39 348 7347804, +39 320 2844684
  Nie ma problemu z porą przybycia, również po północy
  adres:
  Via Quiete, 22, 91100 Trapani TP, Włochy

  (autobus z lotniska AST do samego portu,
  z Palermo i z San Vito)
  Rozmawiajcie z Angelo – dobrze mówi po angielsku
  jego partnerka nawet po polsku

  1. Witam serdecznie,
   od tego sezonu Angelo i ja nie prowadzimy już pensjonatu Bella Trapani. W sprawie wypożyczenia samochodu prosiłabym o kontakt za pośrednictwem formularza na naszej strony Internetowej http://www.trapani.pl albo na maila info@turismotrapani.com albo pod numem telefonu +39 3202844684. Można kontaktować się w języku polskim.
   Pomożemy również w znalezieniu noclegu. W swojej ofercie posiadamy pokoje w pensjonatach, apartamenty oraz domy. Oferujemy również transfer z lotniska do każdego miejsca na Sycylii. Za naszym pośrednictwem można zakupić wycieczki statkiem na pobliskie wyspy, bilety na prom czy na autobus.

 19. Gdybyście chcieli dowiedzieć się gdzie jeszcze można wynająć tani nocleg w Trapani lub co warto zwiedzić, to jest bardzo przydatna strona na temat całej Sycylii i Trapani też w odpowiednim dziale. Jest to blog Jedziemy na Sycylię – Serwis dla niewybrednych maniaków podróży 🙂 http://www.jedziemynasycylie.pl

  – W dziale noclegi znajdziecie namiary na inne B&B w tym na Bella Trapani i kontakt z Angelo.
  Na ich stronie jest mapka jak dojść do obiektu i formularz kontaktowy do rezerwacji pokojów lub wynajmu samochodu. Angelo to jest bardzo pomocny i sympatyczny mają dobre śniadania i ładne pokoje jednak jak już pisałam wcześniej nie musicie mieszkać w jego B&B żeby wynająć samochód. Mam nadzieję, że pomogłam 🙂

  Ps. My byliśmy od 12 września na dwa tygodnie i było okropnie gorąco więc w sierpniu czy teraz w lipcu – pewnie jest jeszcze gorzej ( nie znoszę morderczych upałów)

  Mając już samochód, koniecznie odwiedźcie saliny – najpiękniejsze zachody słońca,
  Riserva dello Zingaro – najpiękniejsza plaża
  San Vito Lo Capo i La Grotta Mangiapane czyli Opuszczona wioska w jaskini.

  To tyle, udanych wakacji 🙂

  1. Witamy! Bardzo nam miło czytać pozytywne komentarze na nasz temat i na temat Belli Trapani. Od tego roku jak już pisaliśmy wcześniej nie zajmujemy się już Bellą. Można nas znaleźć w nowej lokalizacji w samym centrum Starego Miasta – Angelo Apartaments. Za naszym pośrednictwem można wypożyczyć samochody bez udziału własnego, bez depozytu i karty kredytowej oraz z pełnym ubezpieczniem. Wynajem aut klasy B już od 45 euro za dobę. Zapraszamy na naszą stronę Internetową http://www.angeloapartmens.com oraz na fanpaga na facebooku https://www.facebook.com/angeloapartments/. Można kontaktować się z nami również za pośrednictwem portalu turismotrapani.com i trapani.pl

 20. Na stronie http://www.jedziemynasycylie.pl znajdziecie wszystko. W dziale noclegi są też inne B&B

  Bella Trapani jest w samym porcie dokąd dojeżdża autobus z lotniska. Na ich stronie jest mapka z przystanku autobusowego.
  Mam nadzieję, że pomogłam 🙂
  Ps. My byliśmy w drugiej połowie września i było okropnie gorąco, nawet nie chcę myśleć jak jest teraz i w sierpniu ( nie znoszę upałów)

  1. Cześć Sylwia. Mam pytanie jakie ceny i jakie samochody maja w tej wypożyczalni?? Jedziemy w 5 osób więc zależy mi np na Fiat punto. Z gory dziękuje i pozdrawiam.

   1. Czesc Radek, nie wiem jakie maja samochody poniewaz ich nie widzialam. Samochod dla nas byl podstawiony na konkretna godzine przez Angelo i byl to fiat 500. Za dobe placilismy 45e ( luksus ) i podrozowalismy w 3 osoby. Oczywiscie gdyby bylo nas 5 osob tez placilibysmy 45e za dobe.

    Napisalam w nawiasie luksus ) poniewaz w Bergamo taki sam samochod gdzie bylismy tylko we dwoje kosztowal nas 75e za dobe – niestety !!! 🙁 Roznica to oczywiscie posrednik auto-europa i inne perypetie ktore opisalam wyzej, pozdrawiam.

 21. Chciałbym ostrzec przed wypożyczalnią samochodów Sicily by car- AutoEuropa. Wypożyczając u nich auto staliśmy się ofiarą oszustwa na kilkaset euro.

  Samochód odbieraliśmy i oddawaliśmy na lotnisku w Catanii na Sycylii. Auto pozornie bez żadnych uszkodzeń. Przy zdawaniu samochodu pracownik bardzo dokładnie obejrzał przednią szybę (na inne nawet nie spojrzał) znajdując na niej minimalne ubytki- my ich nawet nie zauważyliśmy bo trzeba było chyba o nich wiedzieć, żeby je wypatrzeć. Nie muszą dodawać, że nic w nas nie uderzyło- musiały być tam już w chwili wypożyczenia. Później pracownik okłamał nas o wysokości opłaty za szybę (nie ma mowy o niezrozumieniu- zarówno on jak i my mówiliśmy płynnie po angielsku)- musieliśmy w jego obecności przestudiować umowę, żeby poznać prawdziwe kwoty.

  Podsumowując- klient dostaje auto z niezauważalnymi uszkodzeniami, za które potem musi zapłacić po czym auto pewnie nie jest naprawiane i idzie „zarabiać” do następnego klienta. Często wypożyczamy auta za granicą, ale coś takiego zdarzyło nam się po raz pierwszy. Dlatego ostrzegam- UNIKAJCIE Sicily by car- AutoEuropa.

 22. Witajcie,

  ja również polecam wypożyczalnię Bella Trapani. Lecisz z gotówką (u nas to było 700 EU/14dni), szukasz 'zielonego’ ludzika na lotnisku, płacisz, podpisujesz świstek i odbierasz samochód z 100% ubezpieczeniem. Zamówiliśmy samochód klasy 'kompakt’ tak na 3 osoby żeby się zmieścić, dostaliśmy Seata Altea – więc miejsca sporo, żwawy, oszczędny silnik, objechaliśmy Sycylię i Kalabrię bez najmniejszego kłopotu.

  Pozdrawiam
  Piotr

 23. witam, czy ktoś korzystał z wynajmu auta na lotnisku w Bolonii?
  macie jakieś dobre praktyki w tym zakresie

 24. Witam

  Czy orientuje się ktoś czy wypożyczając auto w Bergamo mogę bez kosztowo podróżować na Lazurowe Wybrzeże (Nicea, Cannes) ? Macie może jakieś doświadczenia w tym zakresie?

 25. Oczywiscie, ze mozesz podrozowac przekraczajac granice, ale czy bez kosztowo? Co miales na mysli w tym zapytaniu- Za paliwo musisz zaplacic, za wynajem samochodu rowniez to oczywiste, a to ze jadac np autostrada tez musisz zaplacic, to chyba wiesz:-) pozdrawiam

   1. Dodatkowe ubezpieczenie to indywidualna sprawa. Na pewno musisz mieć to podstawowe, ale jeśli nie wykupisz rozszerzonego, wyłączając udział własny w razie kradzieży itd, to wypożyczalnia i tak zablokuje ci środki na kk, tyle że nawet 2000 e) Ja wykupiłam to dodatkowe i tym samym miałam ten komfort psychiczny że nie” pilnowałam samochodu ” – akurat przez Wenecję przechodziła trąba powietrzna i padał duży grad i rożnie mogło być….
    Miałam blokadę tylko 500e i po zwrocie samochodu nie szukali z lupą czegoś, za co mogliby mnie dodatkowo obciążyć. Poza tym 500e a 1500- 2000e blokady na kk to nie drobna różnica, bo jeszcze trzeba mieć te 2000e wolnych środków na blokadę a gdzie reszta??? – Tylko tak na marginesie.

 26. a czy ktoś z Was wypożyczał samochód w Pizie, bez karty kredytowej? Czy możecie mi polecić jakąś wypożyczalnię?

  1. cześć!
   Własnie borykam się z tym samym problem od kilku dni. Na razie bez KK ale może uda się załatwić przed wyjazdem. Zna ktoś jakąś wypożyczalnie w Pizie bez konieczności posiadania KK?
   Jaką ewentualnie polecacie z KK ?

 27. Cześć,

  Wybieramy się niebawem do Apulii. Czy moglibyście polecić jakieś sensowne wypożyczalnie samochodów w okolicach Bari? Chociaż po przeczytaniu co poniektórych powyższych postów, zaczynam się zastanawiać nad wynajmem samochodu. Trzeba mieć naprawdę dużo szczęścia…

  Z góry dziękuję !

 28. Wypozyczalismy samochody w Lamezja Terme i Reggio di Calabria, jezdzac po Kalabrii i Sycylii po 14 dni. A mamy po wiecej niz 75 lat, i na szczescie nigdy nie majac problemu z limitem wieku. Warto zwiedzic STROMBOLI z Milazzo wodolotem o 6 rano i zobaczyc aktywny wulkan z lawa i pufami wpadajacymi do morza – w nocy widac strumien czerwony tej lawy, ale trzeba isc o 2 w nocy z czolowkami. Sprawdzenie i obfotografowanie auta przed wrzuceniem kluczykow to norma, jak i przed odbiorem. Dostalismy wieksze samochody niz zamowione i sprawne. Szczesciarze z nas! Nie zawsze mozna wierzyc GPS, bo wyprowadzil nas droga miedzy skaly gdy jechalismy z Etny do Giarre. Jedzcie do Santuarium Melito, z Gambarie to tylko 34 km, ale to przez gory – prawdziwe wezwanie i dreszczyk emocji. Jedzcie do Savoca, pod sama Katedre-gdzie krecono (Capolla) ujecia do OJCIEC CHRZESTNY. w tym roku jestesmy przed wyprawa do Menfi. Czy bedziemy miec 3-ci raz szczescie z wypozyczeniem samochodu!? Dziekuje wszystkim na tym forum a szczegolnie Natalii (ktory zdradzil sie ze jest chlopem) za wszystkie uwagi, ktorych nigdy za duzo. ZDROWKA. A.

 29. Natalio
  na wstępie wielkie podziękowania za tak niesamowicie praktyczne, rzeczowe i nie przegadane informacje. Jadę na Sycylie już za dwa tygodnie, na tydzień. Auto wynajęłam (zdecydowałam się na Hertza), ciągle zastanawiam się nad tym Super Cover ponieważ z opisu na stronie wynika, że dzienna stawka ubezpieczenia jest wyższa niż stawka za wynajem. Ale to i tak na miejscu będę decydować. Mam jednak pytanie (motoryzacyjne) z trochę innej beczki. Mianowicie, jak trzeba się zachować w przypadku stłuczki we Włoszech? Miałam kiedyś taka sytuację gdy byłam w Toskani, młody kierowca wjechał nam w tył auta, auto nie było z wypożyczalni, ale służbowe, więc trzeba było dopełnić formalności, aby pracodawca polski nie obciążył nas kosztami naprawy. I niestety nie przebiegało to ani miło, ani sprawnie. Policja nie chciała przyjechać do stłuczki (brak ofiar w ludziach, jak tłumaczyli). Musieliśmy jechać na komisariat. Tam okazało się, że policja nie włada językiem angielskim. Ponadto, nie chcieli nic poświadczyć ani podpisać. Sprawca stłuczki wypełnił co prawda oświadczenie o zdarzeniu (zawsze mam w wozie taki dokument, wzor po ang i polsku, jest to uniwersalny wzór europejski honorowany przez ubezpieczalnie w Europie), jednak wiedząc, co to oświadczenie jest warte, poprosiłam policjanta o poświadczenie na tym dokumencie całego zdarzenia (i tego, że przyjechaliśmy na komisariat). Odmówił, był dość niemiły. Jak jednak trzeba się zachować gdy w takiej sytuacji prowadzi się auto z wypożyczalni? Czy wzywać policję, która zapewne i tak nie przyjedzie? Masz jakieś informacje tym temacie?
  pozdrawiam serdecznie, Twoja stała czytelniczka Nina:-)

 30. Do plusów można natomiast zaliczyć rozwój transportowy. Zbyt duża liczba pasażerów spowodowała, że w Warszawie musiał powstać nowy port lotniczy, który mógłby odciążyć trochę słynne Okęcie.

 31. Cześć!
  Wybieram się w przyszłym tygodniu do Bergamo i alej na 8 dni do Como. Myślałam, że wypożyczenie samochodu nie będzie stanowiło problemu ale teraz zaczęłam realnie się obawiać dodatkowych kosztów.

  Czy ktoś z Was REZERWOWAŁ BEZ KARTY KREDYTOWEJ? W BERGAMO bądź COMO?

  Czy ktoś z Was może polecić NAJMNIEJ ZDZIERSKĄ wypożyczalnię?

  Uściski,

  1. cześc Aga, wyzej podaje sposob jak mozna wypozyczyc auto bez KK (a na debetowke ALE TYLKO WYPUKLA). musisz to zrobic przez agencje, na miejscu nikt Ci nie wypozyczy auta bez KK. Mi agencja wypozyczyla przez Avis. Generalnie wszystkie wypozyczalnie probuja zarobic na Tobie jak najwiecej. I tak moglam wziac super swietne ubezpieczenie (koszt extra 20 euro/dziennie), ale po co jak juz mialam w pakiecie ubezpieczenie na szkody do 1000 euro+ od kradziezy. Oczywiscie – tylko dzis- promocja! auto z klasy wyzej z dieslem tylko 15 euro dziennie wiecej niz planowalismy (bo auta w naszej klasie juz nie mieli). nie zgadzaj sie – i tak Ci je dazda za tyle ile zalozylas (oczywiscie beda Ci wciskac ze to wyjatkowo i super promo) itd itd.

 32. Mario,

  Dziękuję Ci za podpowiedź, jakoś dla mnie to straszne kombinacje z tym UK. Z tego co widzę to na goldcarze jest opcja zapłacenia przez neta za wypożyczenia auta i to przez wypukłą debetówkę.

  Na prawdę nikt nie wypożyczał z RENTACARSa albo innego na WYPUKŁĄ DEBETÓWKĘ?

  Uściski

  1. hej Aga, zapłacic debetowka przez neta mozesz wszedzie, ale oni na miejscu wymagaja KK, zeby zablokowac Ci kase na poczet kaucji (przeczytaj T&C). Zanim pojechalam do Bergamo przekopalam caly internet, dzwonilam do wszystkich wypozyczalni na lotnisku i ZADNA nie zgodzila sie na wypozyczenie na debetowke.

 33. Hej,
  Właśnie zabookowałem auto przez strone Ryana w Bergamo (Ford Focus za 330 zł na 5 dni) – super cena – ale bez dodatkowe ubezpieczenia. Czy myślicie, że powinienem je wykupić? (Koszt ok. 150 zł). W zasadzie mam rezerwacje na hotele z parkingami – wiec chyba kradzieże nie wchodzą w rachubę…?

  Jednak ważniejsze pytanie dotyczy kwoty jaką firma wypożyczająca blokuje na karcie kredytowej. Informacje na voucherze głosi: „Wypożyczalnia zablokuje dodatkową kwotę EUR1510.0 na rachunku Twojej karty kredytowej po odebraniu pojazdu” Czy rzeczywiście oni mogą taką kwotę zablokować? A w przypadku braku środków nie wypożyczyć auta mimo opłacenia kwoty za wynajem?
  Z góry dzięki za podpowiedzi 🙂

 34. Oczywiście że mogą zablokować taką kwotę, jak również mogą zablokować jeszcze większą jeśli nie wykupisz dodatkowego ubezpieczenia. ALE, jeśli nie będzie środków na twojej kk do zablokowania depozytu, mogą odmówić Ci wydania samochodu a wtedy stracisz te wpłacone już 330 zł.

  Poza tym dodatkowe ubezpieczenie zaproponuje ci wypożyczalnia przy spisywaniu umowy wynajmu samochodu i jeśli go nie wykupisz wtedy zablokuje ci jeszcze więcej środków( nawet 2000e) za brak ubezpieczenia- wydaje się to logiczne. DLATEGO jak już wyżej było wyjaśniane, nie wykupuje się ubezpieczenia u pośrednika ponieważ dla samej wypożyczalni nie jest to akceptowane i oni tego nie uwzględniają czyli możesz zapłacić dwa razy a po co.
  Natomiast, ubezpieczenie chroni cię również poza parkingiem hotelowym np, włamanie, wypadek, gradobicie ect. Ja osobiście widząc temperament włoskich kierowców wolałam jednak nie ryzykować, ponieważ nie zobaczysz zwrotu depozytu gdyby jednak coś Ci się przytrafiło. Pozdrawiam

 35. Hej, niedługo na tydzień wbieram się do Toskanii:) Będzie to moja pierwsza wyprawa do Włoch. Udało się nam (podróżuję z chłopakiem) zkaupić bilety w przystępnej cenie i wylatujemy z Krakowa do Boloni:) Na penwo potrzbeujemy samochodu, szczególnie że zarezerwowaliśmy prawdziwie toskańską willę z dala od centrum:) I tutaj mam pytanie bo mimo całego dnia poszukiwań, telefonów i pytań znajomych nie do końca rozumiem jak to jest. Czy zakup dodatkowego ubezpieczneia ZWALNIA z zablokownaia środków na karcie kredytowej i wkładu własnego? Czy „jedynie” zabezpiecza tę kwote w przypadku gdyby stąło się coś niedobrego z samochodem? Nie rozumiem też o co chodzi z tym że trzeba uważas zprzy wyanjmi samochodu przez pośrenika- o co dokłądnie chodzi z proponowanym przy zakupie ubezpieczenia?? Z góy dziękuję za pomoc i odpowiedzi, serdeczni epozdrawiem:) Ps: mysle o wypozyczalniach: Herz lub Eurpcar, ktore oferuja nieco drozsze ceny za wynajem ale cąłkiem przyzwoita kwote zabezpieczenia. Zauważyłam równeiż że lepiej wypożyczyć je na lotnisku niż w centurm miasta- ok 20-40Euro równicy w cenie na korzyść (yu się zdziwiłam) lotnisk. AH i jeszcze sprawdząłam że z wyprzedzeniem równeiż taniej, wiec być moze zarezerwuję bezpośrendio, na ich stronie ale z wyprzedzeniem 🙂

 36. Do Agnieszki
  Witaj
  1- Czy zakup dodatkowego ubezpieczneia ZWALNIA z zablokownaia środków na karcie kredytowej i wkładu własnego? – Nie Zwalnia !
  2- Czy „jedynie” zabezpiecza tę kwotę w przypadku gdyby stało się coś niedobrego z samochodem? – Tak – Zabezpiecza Twoje pieniądze zablokowane na kk
  3 – Nie rozumiem też o co chodzi z tym że trzeba uważać przy wynajmie samochodu przez pośrenika- o co dokłądnie chodzi z proponowanym przy zakupie ubezpieczenia?? – Chodzi o to, że pośrednik skasuje Cię za pośrednictwo, czyli za to, że teoretycznie to on znalazł dla Ciebie samochód w najlepszej cenie!
  Poza tym żeby ZWIĘKSZYĆ swój zarobek na Tobie, proponuje Ci dodatkowe ubezpieczenie które i tak musisz wykupić podpisując umowę z wypożyczalnią. Mówimy tu o dodatkowym pełnym ubezpieczeniu prawda, ponieważ to wypożyczalnia blokuje depozyt na twojej kk a nie pośrednik, co ciekawe, samej wypożyczalni NIE interesuje wykupione ubezpieczenie u pośrednika.
  Dlatego najlepiej rezerwować samochód u źródła czyli tak jak piszesz Herz lub Eurpcar, bo nawet jeśli jest to trochę drożej to jest to kwota którą i tak zapłacisz z tą różnicą, że nie zarobi na Tobie jeszcze dodatkowo pośrednik.
  Podam ci przykład :.. Ja rezerwowałam samochód przez pośrednika auto-europa Wyszukał dla mnie
  ” SUPER OKAZYJNĄ OFERTĘ ” tylko 142 euro za 5 dni. Ale równie szybko potem okazało się, że wypożyczalnią z którą ostatecznie podpisywałam docelowo umowę i która wydała mi samochód było Firefly i w tym momencie nie interesowało ich to co zapłaciłam podczas rezerwacji u pośrednika – to ich nie interesuje rozumiesz!!??? Wszystkie koszty wynajmu, ubezpieczenia ect wyliczy ci wypożyczalnia która wyda ci samochód i to tam jest ważne to ile zablokują ci depozytu na kk a zależy to tak naprawdę od tego jakie ubezpieczenie wykupisz. Jeśli pełne to 500e jeśli wcale to nawet 2000e + – ( zależy od wypożyczalni) Dlatego jeśli wykupisz ubezpieczenie u pośrednika to za to samo ubezpieczenie i tak zapłacisz w chwili podpisania umowy drugi raz ponieważ ubezpieczenie u pośrednika jest puste – fikcja – ale przecież na czymś jeszcze pośrednik musi zarobić nie.

  Może to co napisałam jest skomplikowane, ale niestety prawdziwe. Omijajcie pośredników szerokim ŁUKIEM
  Pozdrawiam

  1. Ja wypożyczałem w Budgecie/Avisie i Hertzu przez bardziej cywilizowanych pośredników. Nikt mnie nie zmuszał do wykupu ubezpieczenia, a kwota jaką zapłaciłem pośrednikowi była ostateczną ceną wynajmu. Wynajmowałem w Pizie i w Bergamo. Z resztą tak samo w Barcelonie i w Larnace.

 37. kategorycznie odradzam firmę rentalcars! – w przypadku anulowania rezerwacji z powodu np niewystaczającego depozytu na karcie kredytowej, rentalcars zatrzymuje dla siebie całą kwotę za wynajem auta, nawet gdy rezerwacja trwała tylko kilka godzin, jak w naszym wypadku!

 38. Andrzeju rentalcars jest wlasnie posrednikiem ktory jak s:-) adze wyszukal dla Ciebie ” super” oferte wynajmu samochodu. To co pisalam wyzej dotyczylo niestety takiej wlasnie sytuacji gdzie posrednik to jedno a wypozyczenie docelowe to zupelnie cos innego. On skasowal Cie za swoja” usluge ” a to ze ty wcale nie sfinalizowales wynajecia samochodu, zupelnie go nie obchodzi.
  To sa oszusci- niestety. Tyle, ze wypozyczalnie tez z nimi scisle wspolpracuja, bo na lotnisku w przyslowiowej budce nie chca wypozyczyc sawmochodu bez rezerwacj online a to znwczy, ze dajesz sie zlapac posrednikowi i kolo sie zamyka 🙁

  Tez dalam sie zlapac posrednikowi, ale juz wiecej sie nie dam:-) Pozdrawiam

  1. Nie wiem skąd macie takie złe doświadczenia.
   W ciągu dwóch lat wypożyczałem auto kilka razy, zawsze przez pośrednika.
   Ubezpieczenie dokupowałem bezpośrednio w wypożyczalni docelowej lub u pośrednika.
   Nigdy nie zapłaciłem nic więcej niż się spodziewałem. Gdy na pytanie o ubezpieczenie odpowiadałem, że mam własne, nie było problemów, nikt mi nic na siłę nie wciskał.

   Dla mnie najlepszą opcją jest auto brane u pośrednika, z ubezpieczeniem od właściwego wypożyczającego.

   Teraz rozpoznaję wypożyczenie auta na lotnisku w Bari by zwiedzić Apulię, Basilicatę i Campanię . Zachęcony artykułem wszedłem na stronę Maggiore, a tu takie kwiatki:

   SKO + STP PACKAGE
   Option that allows you to totally eliminate the liability to the customer in case of damage to the vehicle – with the exception of rentals originating in Campania, Basilicata, Apulia and Molise – and in case of theft of the vehicle, with the exception of those who, regardless of the beginning of the rental, occurring in Campania, Basilicata, Apulia, Sicily, Calabria and Molise, for which the deductible theft is not totally eliminated, but reduced the amounts indicated in the Maggiore Rate

   Może ktoś coś poleci by było pełne ubezpieczenie bez wyłączeń terytorialnych i by majątku nie stracić?

   Swoją drogą, ciekawe dlaczego nie ma we Włoszech małych, lokalnych wypożyczalni jak w innych Krajach?

   Pozdrawiam / Marek

   1. Jest tak, że ubezpieczenie od pośrednika jest parę razy tańsze niż od firmy wynajmującej samochód. Np marcu cena wynajęcia pandy w catani na 7dni to 120 euro w autoeurop, avis czy hertzu. O włoskich firmach lepiej zapomnieć. Teraz jeśli chcesz wykupić od nich ubezpieczanie to doliczą tobie jakieś 230 euro i to bez szyb, dachu, opon i podwozia za te rzeczy i tak musisz płacić jeśli coś się z nimi stanie. Pełne ubezpieczanie u pośrednika to 60 euro nawet holowanie obejmuje, szyby, opony itd. Różnica jest taka, że w przypadku ubezpieczenia u pośrednika najpierw sam pokrywasz koszty z własnej karty kredytowej w ramach udziału własnego a potem starasz się o ich zwrot od pośrednika. Jednym słowem TRZEBA mieć KARTĘ KREDYTOWĄ Z LIMITEM TAKIM JAKI JEST OKREŚLONY W WARUNKACH WYPOŻYCZENIA. zwykle około 2000 euro na Sycylii, TRZEBA TEŻ ZAPOZNAĆ SIĘ Z WARUNKAMI UBEZPIECZENIA, TERMINAMI ITD. Nikt tego faktu nie ukrywa i jest to jasno napisane. Procedura jest przecież taka sama jak przy ubezpieczeniu medycznym, najpierw samemu się płaci lekarstwa i lekarza za granicą a dopiero potem tobie np pzu zwraca w kraju. Pośrednik może tobie sprzedać usługę ubezpieczenia(wtedy to pośrednik jest gwarantem), lub ubezpieczenie firmy ubezpieczeniowej np AXA. Jak jesteś cielątkiem to na lotnisku sprzedadzą tobie drugi raz to samo ubezpieczenie, bo pracownicy na tym też zarabiają.

    1. pytanie do MARKA.
     Wiadomo, że cena podstawowa za wynajem jest zmienna uzależniona głównie od momentu rezerwacji. Co natomiast z opłatą za ubezpieczenie kupowane u wynajmującego? Czy też jest ono zmienne? I cyz wykupieniu ubez. u wynajmującego zmaleje nam kwota zablokowanej kaucji?? 8000 zł to sporo $ i poprostu tyle nie mam na KK.
     I na koniec polećcie jakaś wypożyczalnie w BERGAMO na lotnisku z opcją wykupienia ubezp. na miejscu u wynajmującego. Będę wdzieczny.

     1. dodam jeszcze, że nigdy wcześniej nie wypożyczaliśmy auta, ludzie z którymi rozmawialiśmy co już wypożyczalni, generalnie mało kto wie jak to dokładnie funkcjonuje. Każdy coś tam słyszał, widział, ale generalnie nikomu nic się nie przydażyło, żeby musiał korzystac z ubezp. Pozdrawiamy

     2. Ubezpieczenie kupowane bezpośrednio u wynajmującego samochód prawie zawsze o ile nie ma jakiś promocji kosztuje tyle samo na miesiąc czy dzień przed. Takie ubezpieczenie zmniejsza tobie udział własny i w związku z tym potrzebujesz mniejszej kwoty zabezpieczania na samochód. Przynajmniej na Sycylii więc, pewnie też w całych Włoszech to będzie na dziś około 30 euro/dziennie i to z wyłączeniem opon, szyb, dachu i podwozia. Jeżeli chcesz ubezpieczyć te elementy to możesz dopłacić około 13 euro/ dziennie i masz takie super super cover. Ale nawet to cię nie zabezpiecza w 100% bo mogą tobie ukraść kluczyki, możesz spowodować wypadek pod wpływem środków odurzających lub na jakieś nie właściwej klasie drogi(drogi ziemne w ogóle są wykluczone w ubezpieczeniu). Moim zdaniem cena ubezpieczenia bezpośrednio u wynajmującego jest absurdalna, to jak się pomnoży przez 365 dni to wychodzi jakieś 70 000 tysięcy złotych za AC roczne. Paranoja. Taką cenę mogłoby tylko usprawiedliwiać że w co 5 wypożyczeniu samochodu, jest całkowita jego kasacja lub kradzież. Ogólnie włoskie firmy mają złe komentarze w internecie, od naciągania na rysy przy odbiorze po ginięcie kwot z karty kredytowej po paru miesiącach od wypożyczenia. Tak jak pisałem wcześniej niestety kartę kredytową musisz mieć przy wypożyczeniu, w Trapnii(sycylia) jest jakaś wypożyczalnia która nie wymaga karty. Jeżeli wypożyczasz samochód w we włoskiej firmie to lepiej wziąć haracz w postaci ubezpieczenia od nich,po prostu nikt nie będzie się ciebie starał potem naciągnąć jak już sama wcześniej zapłaciłaś frycowe. Zachodnie firmy typu budget, avis, sixt, europcar, nie mają takich opinii odnośnie naciągania, każą ci płacić jak faktycznie coś nabroisz. Wobec tego jakimś złotym środkiem wydaje się być wynajmem samochodu od renomowanej firmy i ubezpieczenie od pośrednika. Tylko, trzeba pamiętać, że to nie zmniejsza wkładu własnego u firmy której wynajmujesz samochód i ciągle musisz mieć kartę kredytową ze znacznym limitem. Trzeba też pamiętać, że nie które zachodnie firmy jak thirty, firefly wynajmują pod swoją marką a potem okazuje się że to jest np SBC.
      Porównaj sobie oferty na:
      http://www.autoeurope.pl/ (nie mylić z autoeuropa!!!!!!)
      http://www2.atlaschoice.com/
      http://www.italianairportguide.com/car-hire-italy.htm

      Jeżeli spodoba ci się któraś oferta a ubezpieczanie będziesz chciała kupić bezpośrednio u wynajmującego to idź na stronę www i tam zobacz ile kosztuje i jakie są warunki takiego ubezpieczenia. Ceny z przeglądarek i na stronach własnych wyporządzających mniej więcej się pokrywają, jeśli na stronie wyszukiwarki jest parę euro taniej to prawie zawsze jest to kosztem zwiększenia udziału własnego np z 1700 euro do 2000 euro.

   2. Witam Pani Marku, cczy wypozyczal już Pan samochód w Bari? Z jakiej wypożyczalni Pan korzystał? Czy mogłabym prosić o jakieś wskazówki? W najbliższa niedziele ładuje na lotnisku w Bari i chce wypożyczyć auto na tydzień. Planuję skorzystać z pośrednika (rentalcars.com) i wykupić dodatkowe ubezpieczenie na miejscu u sprzedawcy. Pozdrawiam i dziękuje za pomoc

    1. Witam Pani Natalio.

     Odpuściłem totalnie opcję wypożyczenia auta. Z resztą po tym jak rodowity Neapolitańczyk przewiózł mnie po mieście utwierdziłem się w przekonaniu, że południe lepiej zwiedzać komunikacją publiczną. Cześć pasażerów mojej wycieczki chciała krzyczeć po trzech minutach od ruszenia 😉

     Bari – Neapol – Bari
     http://www.marinobus.it w cenie 5 Euro za osobę w jedną stronę.

     Neapol – Pompeje – Neapol.
     Lokalna kolejką.

     Pompei – Vesuvio – Pompei
     Publiczny przewoźnik EVA Bus http://unicocampania.it/index.php?lang=en&center=inside&colonna=turisti&action=vesuvio Spod piazza Anfiteatro w cenie około 5,40 Euro od osoby w dwie strony.

     Takie ułożenie wycieczki pozwoliło ogarnąć dwie atrakcje w ciągu jednego dnia z dzieckiem.

     Bari – Matera – Bari oraz Bari – Alberobello – Bari. Lokalnymi pociągami w cenie około 5 Euro ze osobę w jedną stronę..

 39. My od kilku lat korzystamy z wyszukiwarki http://intercars.pl/ i szczerze mogę polecić, można wybrać się w naprawdę wiele krajów i pozwiedzać ciekawe miejsca jeżdżąc wypożyczonym autem 🙂 A taka forma zwiedzania jest zawsze najciekawsza 🙂

 40. Witam serdecznie! Potrzebuję pomocy! Czy ktoś może mi polecić jakąś dobrą firmę…?

  u230326 – Sprawdz naszą stronę:

 41. Witam,

  Mam problem chciałabym wypożyczyć samochód na lotnisku w Bergamo od 29 kwietnia od 3 maja. Znalazłam kilka ofert przez rentalcar ale zupełnie nie rozumiem tych warunków umowy. Czy mógłby ktoś mi doradzić?
  co to znaczy Pakiet Premium- cena zawiera ubezpieczenia AC i od kradzieży z zerowym wkładem własnym, ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków oraz dodatowego kierowcę. Czy biorąc taki pakiet dalej będę miała blokadę na karcie?
  podrawiam:)

 42. Witam.
  Może ktoś będzie w stanie odpowiedzieć mi na pytanie w związku z zaistniałą niedawno sytuacją.
  W dniach od 08.04.2016 r. do 11.04.2016 r. wypożyczyliśmy w HERTZ ITALIANA Toyotę Aygo podczas wycieczki po Toskanii. Samochód oddaliśmy nieuszkodzony, zatankowany, zwrócili nam depozyt 700e, wszystko ładnie pięknie.
  Po upływie półtora miesiąca z mojej karty kredytowej zniknęło prawie 600zł, a w historii transakcji miałem tylko ślad, że Hertz pobrało bez mojej wiedzy i zgody 3 razy 43 euro – nie wiadomo jakim tytułem, nie była to transakcja w żaden sposób autoryzowana przeze mnie. Infolinia wypożyczalni w tej sprawie milczy, bank stara się to wyjaśnić… na adres korespondencyjny nie dostałem oczywiście jakichkolwiek dokumentów, które by to wyjaśniły…
  Czy ktoś był może w podobnej sytuacji i wie o co tak właściwie tutaj chodzi…? Może być wiadomość email na piotr.frost@gmail.com
  Z góry dziękuje za jakiekolwiek informacje.

  1. Musisz przeczytać dokładnie umowę wypożyczenia. Standardowo w tych włoskich wypożyczalniach jest zapis, że za samo udzielenie informacji policji to jest koszt około 50 euro, np za parkowanie, fotoradar itd. Policja włoska dostaje tylko informację kto prowadził i dalej daje sobie spokój, bo koszty egzekucji byłby zbyt duże, taką graniczną kwotą może ale nie musi być 100 euro. Natomiast firma wypożyczająca skrupulatnie sobie odlicza kwotę za udzielenie informacji. Najlepszy sposób na uniknięcie takich sytuacji to wynajęcie bez karty kredytowej co jest niezwykle trudne. Lub zgłoszenie po zwrocie kaucji kradzieży karty/zgubienia karty. Lepiej w Polsce zapłacić za wyrobienie nowej karty niż potem bulić. Jednak hertz to nie firma krzak i jakieś uzasadnienie powinieneś uzyskać.

  2. Cześć, właśnie padłem ofiarą takiego procederu. Naliczono mi 4 razy po 43 euro. Bez zgody, bez powodu, bez informacji. Nikt nic nie mówi, nie udziela żadnych informacji.

 43. Świetny artykuł, kiedy wyjeżdżałem gdzieś za granicę zawsze miałem obawy przed wypożyczaniem samochodu, ale tutaj jest to tak fajnie opisane, że na pewno jak tylko będzie okazja, to skorzystam z takiej opcji 😉

 44. witam, planujemy wynająć samochód w Bolonii by pozwiedzać troszkę Toskanię. Czy ktoś poleca jakąś dobrą wypożyczalnię? Interesuje mnie opcja z dodatkowym ubezpieczeniem bez depozytu na karcie ( widziałam, że np herz ma taką opcje). Czy lepiej wynająć samochód po przylocie, czy też lepiej z wyprzedzeniem?

  To już nasza 4 podróż do cudownych Włoch, czekamy na sugestie! 🙂

 45. Witam,

  Chciałbym przestrzec przed wypożyczalnią Maggiore. Samochód miałem wynajęty w Pizie w terminie 15-22 lipiec. Samochód został wynajęty i opłacony przez Rayanair`a natomiast dodatkowe ubezpieczenie opłaciłem w bezpośrednio w wypożyczalni – STK oraz KCR. Samochód odbierałem zatankowany oraz zwróciłem auto zatankowane do pełna. Po powrocie do kraju a dokładne 2 tygodnie później moja karta kredytowa została obciążona kwotą ok 50 euro za rzekome niedotankowanie pojazdu. Zważając na to iż pracowałem przez 3 lata w tej branży przed odbiorem pojazdu zrobiłem zdjęcia pojazdu z zewnątrz oraz kokpit z przebiegiem oraz stanem paliwa. Tak samo przy zwrocie. W tej chwili jestem w trakcie reklamacji bezpośrednio z Maggiore. Jeśli to nie pomoże będę reklamował przez Rayanair.

  Ze względu na różne praktyki wypożyczalni zalecam zrobić zdjęcia samochodu na zewnątrz oraz w środku przed wynajmem jak i przed zwrotem.

  1. Ja również polecam zrobić zdjęcia. Nigdy nie miałam problemu z opłatą za rzekome niedotnakowanie, choć muszę też przyznać, że wypożyczałam samochód tylko na południu, a tamtejsi Włosi są życzliwsi dla turystów, niż ci z północy. Walcz, trzymam kciuku i daj znać, jak się sprawa zakończyła, jestem bardzo ciekawa.
   Pozdrawiam

   1. Natalia, w jakim mieście i w jakiej wypożyczalni wynajmowałaś samochód na południu? Jakie ogólne wrażenia – jak się jeździ, czy faktycznie włoscy kierowcy to koszmar? za kilka tygodni wybieram się do Bari, chcę zwiedzić też kilka miejscowości dookoła i zastanawiam się, czy warto ryzykować i narażać się na jakieś nieprzyjemności

    1. Cześć,
     zawsze korzystaliśmy z wypożyczalni Maggiore, z pełnym ubezpieczeniem. Włoscy kierowcy jeżdzą dużo wolniej od Polaków, jednakże niezbyt uważają na znaki drogowe i często przejeżdzają na czerwonym. Uważaj na skutery – są wszędzie i trzeba mieć oczy z tylu głowy. Poza tym niezapomniane wrażenia podczas jazdy gwarantowane 🙂

    2. Hej Magda!
     Warto! Po pierwsze, Apulia zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie, bo choc to południe, to ludzie są tam dość uporządkowani, kierowcy też 😉 Poza tym bez samochodu w wiele ciekawych miejsc po prostu nie dotrzesz. A odpowiadając na Twoje pytanie, wynajmowałam samochód dwukrotnie: w Palermo na ponad dwa tygodnie i objechałam nim Sycylię dookoła, oraz w Rzymie na tydzień i wówczas właśnie pojechałam do Apulii. W obu przypadkach wypożyczalnia Maggiore, wrażenia bardzo pozytywne, bezproblemowo 🙂
     Pozdrawiam

  2. Tak zawsze się mówi, że będziesz reklamował. Po 2 miesiącach reklamacji dostaniesz odpowiedź negatywną. Zdjęcie coś tam mówi, ale nie jest żadnym dowodem, bo mogłeś je wykonać w dowolnej chwili. Krajem właściwym sporu są Włochy, czyli we włoskim sądzie możesz sobie dochodzić swoich praw. Przed wyjazdem nie czytałeś opinii na tej stronie lub w internecie o włoskich wypożyczalniach? Pracowałeś w tym biznesie i karty po przyjeździe nie zablokowałeś? Mimo wszystko napisz za jakiś czas jak się sprawa skończyła , ku przestrodze innych.

 46. Witam wszystkich,
  przeczytałem prawie wszystkie posty, bo właśnie jestem na etapie szukania auta na 4 dni, a miejscem wypożyczenia jak i oddania ma być lotnisko w BERGAMO.
  Celem mojej podróży jest jezioro Garda i okolice 😉

  Podsumowując – doradzi mi ktoś jak mam to ogarnąć, żeby nie płacić dwa razy za ubezpieczenie no i gdzie najlepiej – w jakiej firmie i czy przez pośrednika?

  Kartę kredytową mogę wyrobić bez problemu chyba że jest opcja bez.

  Z góry dziękuję i pozdrawiam 😉

 47. Ratunku, pomocy!

  Kochani pomóżcie! W przyszłym tygodniu lecę na tydzień do Katanii, zaplanowałam objazdówkę po południowo-wschodniej części wyspy, zarezerwowałam noclegi i utknęłam( odwołanie rezerwacji niemożliwe). Chciałam wypożyczyć auto dla 4 osób.. i nie wiem od czego zacząć 🙁 Przeskok cenowy od 300-1600 zł za tydzień, różne typy ubezpieczeń.. nie ogarniam 🙁 Mój angielski jest słaby, kompani to już w ogóle tylko po polsku…Inne języki 0. Wolałabym zarezerwować auto przez internet, ale nie wiem na co zwrócić uwagę. No i nie mam karty kredytowej tylko wypukłą debetowa. Jestem załamana… a świadomość, że przepadną mi pieniądze za wyjazd dobija mnie jeszcze bardziej
  Ktoś coś podpowie?? Przeczytałam wszystkie wpisy, ale z tych nerwów już nic nie rozumiem 🙁

  1. Niestety, nie pomogę w kwestii wynajęcia samochodu, sama pełna obaw od razu skreśliłam taką opcję.
   Ale chętnie pomogę Ci dobrać środki komunikacji publicznej, jeśli podasz, gdzie zarezerwowałas te noclegi. Może wystarczy naprawdę niewielka korekta planów, żeby wszystko się udało.
   Trzymaj się i nie trać nadzieji na super urlop.

   1. Jestem w tej samej sytuacji 🙁 będę mieszkać w Balata di Baida , pisałam do gospodarzy ale mi nie odpisali i nie wiem czy w tej miejscowaści jest przystanek autobusowy ? i czy dam rade tam dojechać z lotniska w Trapani ?będę wdzięczna za pomoc 🙂

    1. Marzeno, w Balata di Baida jest przystanek, jeżdżą tam z Trapani autobusy linii AST.
     Niestety tylko trzy kursy z Trapani : 13:30, 14:15, 18:00 i jeden z Balata di Baida – o 7.00 .
     Prawdopodobnie są to kursy dla wygody uczniów i ludzi do pracy. Autobus jedzie 1.5 godziny.
     Z moich doświadczeń na zapytania odpowiadają tylko hotele i raz odpisała mi po włosku! informacja w mieście Noto. Więc możesz z głupia frant napisać do hotelu w tej miejscowości z zapytaniem jako potencjalny gość, to Ci pewnie odpiszą. Ja tak zrobiłam w innej miejscowości szukając przystanku autobusowego, to mi odpisali. że najlepiej wziąć taksówkę. Ale odpisali. Zresztą o cenę taksówki też możesz zapytać, hotel na ogół wie.
     Marzeno, wejdź na stronę portalu „Jedziemy na Sycylię”. Tam znajdziesz dział Transport i wskazówki, jak i gdzie szukać rozkładów jazdy autobusów, ale również znajdziesz namiary na wypożyczenie samochodu z kontaktem w jęz. polskim. Godziny, które Ci podałam, są z rozkładu jazdy autobusów AST i więcej na tej trasie nie będzie ( taki urok małych miejscowości na Sycylii), ale może zechcesz wybrać się gdzieś w inne strony z Trapani. Między 8.30 a 18.00 jest dużo czasu i można gdzieś pojechać nawet przy takiej kulawej komunikacji.
     Nie wiem, kiedy przylatujesz, ale w niedzielę autobusy na lokalnych trasach najczęściej nie kursują. Dlatego w rozkładach jazdy trzeba wpisać datę planowanej podróży.
     Pozdrawiam i życzę miłego wypoczynku.

 48. Witam,
  Właśnie przebrnęłam przez powyższy artykuł oraz komentarze. I szczerze mogę powiedzieć, że mam ogromny mętlik w głowie. I zaczęłam się stresować tym, że chce wypożyczyć auto.
  Wylatuje w październiku do Katani na tydzień czasu. No i oczywiście chce wypożyczyć auto. Czy może mi ktoś napisać czy kwota średniego wypożyczenia auta za dzień czyli 45 euro to cena już z ubezpieczeniem??
  Znalazłam także wypożyczalnie aut: „Sicili by car”. Czy ktoś może coś napisać o tej wypożyczalni? Ceny maja bardzo atrakcyjne, co wydaje mi się to dość podejrzliwie.

 49. W wakacje raz miałam przyjemność korzystać z wypożyczonego auta. Wcześniej taka usługa była po prostu zbędna. Wybraliśmy się na wycieczkę do Gdańska i wypożyczyliśmy auto na 5 dni z Rentito. Według mnie usługa przebiegła bez zarzutu i cena nie była wygórowana. Jednak nie mam doświadczenia z innymi firmami. Czy ktoś mógłby polecić jakąś zaufaną z okolic Zakopanego? Pozdrawiam 🙂

 50. Cześć,
  Czy ktoś z Was jest jeszcze w posiadaniu takiej umowy najmu samochodu z Włoch?
  Chciałabym się zaznajomić z jakmś przykładem, zanim tam pojadę i sama podobną podpiszę.
  Po lekturze tego wątku stwierdzam, że wypożycznie auta wymaga dużo zimnej krwi.
  Tak naprwdę do końca nie wiemy ile z nas ściągną.
  Czy zwrot preautoryzacji następuje bezpośrednio przy oddaniu kluczyków? Dostawaliście jakiś wydruk z portalu? Pytam bo sama czekam na pierwsza karte kredytową i nie wiem jak to sie odbywa.

  pozdrawiam

 51. Rok temu, razem z moim lubym i dziećmi, planowaliśmy wyjazd do Włoszech. Początkowo padło na samolot i właśnie na wypożyczenie samochodu w miejscu pobytu. Długo myśleliśmy i zapoznawaliśmy się z ofertą iii powiem Wam znaleźliśmy fajnego busika 9 osobowego na wypozyczalnia24.net i stwierdziliśmy, że bardziej opłaca nam się jechać tam po prostu samochodem 🙂 Fajny nowy samochodzik, z dziennymi limitem kilometrów równym 800, więc spokojnie wystarczyło nam to na 2 tygodnie :)) warunki współpracy bardzo przejrzyste no i nie musieliśmy się użerać za granicą z „tubylcami” 😛 tegoroczne wakacje planujemy spędzić na Chorwacji :))

 52. Witam! 🙂
  planuję podróż pod koniec marca do Neapolu, bardzo zależy mi na tym żeby zobaczyć wybrzeże Amalfi i okoliczne wioski, dlatego chciałam z koleżanką na połowę pobytu, tj. 2 doby, wynając auto i objechać wybrzeże. problem polega na tym, że nie posiadam karty kredytowej… czy ktoś mógłby polecić wypożyczalnie w Neapolu (najlepiej w centrum miasta, nie na lotnisku), gdzie wypożyczę samochód na kartę debetową/gotówkę?
  Ew. jeśli musiałaby specjalnie wyrobić karte kredytową – jak to działa? Muszę przed wyjazdem wpłacić na nią jakąą określoną kwotę, którą potem zablokują i znowu odblokują po oddaniu auta? I ile, skąd wiedzieć ile pieniędzy blokują przy wypożyczeniu? Co jeśli wyrobię kartę kredytową w Polsce, a będę chciała na nią wpłacić Euro? Czy bank pobiera wtedy jakieś opłaty?
  No i co z tym ubezpieczenie, naprawdę est koniecznie to dodatkowe? Muszę i tak już płacić dwa razy więcej (ponad 100euro za dwa dni!) z racji tego, że liczą mnie jako młodego kierowce… Naprawdę wolałabym uniknąć dodatkowych kosztów ubezpieczenia… 🙁
  z góry dziękuję za odpowiedź! 🙂

  1. Witaj Sylwio!
   No więc tak. Gdy wyrabiasz kartę kredytową nie musisz na nią wpłacać, chyba że potrzebujesz większą kwotę niż ta, na którą opiewa karta. Przy wypożyczeniu blokowane są kwoty w zależności od tego, jaką opcję wybierzesz. Gdy wynajmujesz z pełnym ubezpieczeniem, wówczas wypożyczalnia blokuje zazwyczaj tylko 100 euro na wypadek, gdybyś oddała samochód nie w pełni zatankowany. Wówczas potrącają sobie za paliwo i za fatygę, dlatego lepiej zatankować pod korek tuż przed oddaniem. Gdy nie kupisz ubezpieczenie, wówczas kwoty blokady potrafią sięgnąć nawet 2000 euro, bo firma musi wkalkulować sobie ewentualne szkody. Jeśli wyrobisz w Polsce kartę złotówkową, to nie możesz na nią wpłacić euro, wpłacasz złotówki, a po dokonaniu operacji (blokada nic nie kosztuje, jeśli nic nie zostanie pobrane) w euro bank przelicza Ci to euro na złotówki, niestety po niekorzystnym dla klienta kursie. Ale nawet jeśli wypożyczając samochód zabezpieczasz transakcję kartą kredytową, to nie musisz nią płacić. Możesz równie dobrze zapłacić gotówką i tym samym zaoszczędzić na kursie.
   Co do wypożyczalni w Neapolu nie wymagających karty kredytowej, to niestety nie mam takiej wiedzy.
   Pozdrawiam

 53. Cześć,

  Już za trzy dni wybieramy się do Tropei na kilkudniowy odpoczynek 🙂

  Lot – kupiony (lądowanie w Lamezi)
  Nocleg – zarezerwowany
  Ubezpieczenie – kupione
  Samochód – no własnie…

  Będziemy we Włoszech 3dni, więc koszt wynajmu samochodu rozpoczyna się od ~170PLN (za cały okres).
  Mam następujące pytania:
  1. Rezerwować wcześniej samochód przez pośrednika (Ryanair / Rentals.com) czy bezpośrednio na miejscu, po przylocie?
  2. Czy zakup ubezpieczenia (na miejscu / u pośrednika) jest rzeczywiście wskazany?
  (jeździłem już po Włoszech i pomimo korków i specyficznego stylu jazdy lokalsów tragedii nie było a koszt ubezpieczenia jest większy niż samego wynajmu…)
  3. Czy w którejś z wypożyczalni można oddać samochód o niestandardowej godzinie bez dodatkowych opłat? (mamy wylot o 8:40, więc musimy oddać samochód po 6tej)
  4. W której z wypożyczalni pobierają najmniejszy depozyt z KK?
  (jak na razie znalazłem Firefly i 600€ depozytu + 50€ za zwrot samochodu poza godzinami pracy 🙁

  Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź,
  Tomek

  1. Cześć Tomku,
   My niezmiennie polecamy ubezpieczenie – pełne wypożyczanego samochodu, pewnie można jeździć po Włoszech i bez tego ale przy stłuczce czy poważnym wypadku mogą ściągnąć z KK i ze 2000 Euro. Co do rezerwacji samochodu zawsze rezerwuje z wyprzedzeniem gdyż chcę sobie oszczędzić czasu i niepotrzebnych nerwów, mam na myśli te sytuacje gdy chcesz wypożyczyć np. Pandę a gościu za lada ci mówi że ma tylko Deltę – oczywiście za wyższą cenę, bo i segment wyższy. Co do oddania samochodu o niestandardowej godzinie z tego co wiem to jeżeli wypożyczasz samochód na trzy dni to nie możesz przekroczyć 3 dni najmu, każda przekroczona godzina kosztuje extra euro, ale zawsze dopytaj obsługę wypożyczalni o szczegóły. Godziny poranne też nie są problemem. Kiedyś widziałem specjalne skrzynki na dokumenty i kluczyki, ale tak jak napisałem wyżej jest to niestandardowa procedura i musisz koniecznie dopytać obsługę wypożyczalni o szczegóły. Na ostatnie pytanie nie jestem w stanie Ci odpowiedzieć – nie mam takiej wiedzy.

   Pozdrawiam
   Artur

   1. Dziękuję za odpowiedź,
    mam nadzieje, że po powrocie będę mógł podzielić się wspaniałymi wspomnieniami 🙂
    Pozdrawiam!
    Tomek

 54. Witam,
  wybieramy się do Włoch i zamierzamy wypożyczyć auto na lotnisku w Bergamo na 10 dni. Mam pytanie dot. wypożyczenia GPS-a czy warto to robić czy może lepiej pomyśleć aby taki sprzęt mieć ze sobą z Polski i go wykorzystać podczas jazdy. Firma wynajmująca nie będzie robić z tego powodu problemu? Druga sprawa to jak patrzą na klientów którzy rezerwują jak najmniejsze auto aby jak najmniej płacić a np. mają więcej bagaży niż to jest wstępnie opisane w ofercie? Mam doświadczenie z wypożyczeniem auta w USA i tam po prostu nam nie dali auta jakiego chcieliśmy bo stwierdzili, że się nie zmieścimy i musieliśmy wziąć dużo większe itd.

  Z góry dziękuję za odpowiedź!
  Pozdrawiam

 55. Kilka razy 2 razy we Włoszech + 2 razy na Sardynii. We wszystkich przypadkach Hertz i zawsze wszystko było ok. Poza jednym przypadkiem kiedy Pani mi wmówiła że muszę wykupić u nich bak paliwa i oddać z pustaym ( za litr sobie policzyli ok 2,5 E) no ale frycowe trzeba było zapłacić 🙂 Generalnie nic innego bym nie wybrał ze względu na SuperCover w Herztu i dobre samochody 🙂

 56. Hej, parę słów ode mnie na świeżo, odnośnie wypożyczenia auta na Sycylii.
  Wcześniej wypożyczałem auto na Sardynii na tydzień poprzez EconomyCarRentals bodajże (moje pierwsze wypożyczenie w życiu), i niepotrzebnie zapłaciłem jakieś pseudo „ubezpieczenie” już podczas rezerwacji on-line. Oczywiście na miejscu (lotnisko w Cagliari) okazało się, że i tak musimy ubezpieczenie wykupić też u nich, więc byłem tamte ok 20 eur w plecy.
  Teraz (maj 2017) zrobiliśmy rezerwację w SicilyByCar (przez Rentalcars na necie), lotnisko w Trapani. Co do ubezpieczeń, to kosztują sporo, ale widząc co się dzieje na miejscu na Sycylii, nie wiem jakie miałbym nerwy (i tak miałem duże!) jeżdżąc bez ubezp… a już samo Palermo to istna dżungla, naprawdę polecam uważać, lub nie zapuszczać się tam autem, Afryka dzika 😉 wykupiliśmy opcję „średnią” za ok 70 eur, my mieliśmy tylko 4 dni auto, generalnie na tydzień czy dłuzej byłoby to samo, a koszt wypożyczenia auta nie wiele większy, także bardziej opłaca się na dłuższy czas brać autko. Kaucja 300 eur z KK. Pani na lotnisku bardzo miła, mówiąca płynnie po angielsku, choć ja akurat rozmawiam po włosku, wszystko wyjaśniła, także złego słowa nie powiem na tą firmę. Dostaliśmy nowiutkiego Peugeota 108 – prosto z fabryki, 21 km na liczniku, jeszcze folie itd 😉 fajne autko. Koniec końców kaucja szybko została zwrócona, ok 6 dni po oddaniu auta.
  Poza samym jeżdżeniem i mega uważaniem w Palermo i nie tylko, słowo ode mnie o parkowaniu. Jest ciężko i drogo, to w skrócie. Darmowych parkingów prawie nie da się znaleźć (w Trapani jeden duży plac blisko morza, darmowy, choć lokalne żule chodzą i sępią po eur za „pilnowanie”, ciężko sie opędzić i bywa też nerwowo jak np kilku kłóci sie o twoje auto, kogo ma być do pilnowania i skasowania 😉 ). W miasteczkach turystycznych wszędzie strefy płatne, większość pełna, mało tego – trzeba uważać na miejsca tylko dla mieszkańców lub w wybrane dni tygodnia. Tak właśnie zapłaciłem mandat w Scpello – parkując (z premedytacją, fakt, ale nigdzie indziej nie było miejsca..) na miejscu dla mieszkańców. Po zaledwie 1.5 h wracamy a tam akurat pani policjant wypisuje mandat – niestety, mimo znajomości włoskiego i próbie złagodzenia sprawy, nic nie udało się utargować ani odpuścić, pani była nieugięta i mało miła… Dopytajcie w takiej sytuacji, gdzie i jak można opłacić ten mandat bo to nie takie proste – u mnie okazało się, że jedynie w jakimś pseudo kiosku (traffica), gdzie musisz mieć ze sobą owy mandat, umowę z wypożyczanią auta! i jeszcze dowód osobisty dobrze mieć. Oczywiście do mandatu 27 eur doliczają złodziejską opłatę „za przelew” 3 eur. Troszkę średniowiecze, że nie można on-line. Wolałem jednak zapłacić, bo później zapewne ścigałaby mnie wypożyczalnia lub pobrali jakąś większą kasę, niż sam mandat. Pozdr 🙂

 57. Witam
  Lecę na początku września na Sycylię ok 4 km od Taorminy …..ktoś może polecić wypożyczalnię w okolicy ??

 58. Witam, chciałabym wypożyczyć samochód w Bergamo, ale jakoś nie bardzo rozumiem warunki najmu. Jeżeli jest napisane: Depozyt w wysokości EUR 300.0 zostanie zajęty na Twojej karcie kredytowej na czas wynajmu. a poniżej: Ubezpieczenie od szkód powypadkowych: Zawiera 22% podatku; Dopłata 900 EUR, to ile mi zajmą na karcie ? 300€ czy 1200€? Mam kk ale na mniej niż 1000€ i zastanawiam się czy w ogóle jest sens rezerwować jeśli na miejscu okaże się że będą chcieli zająć 1200€…Pomocy, czytam warunki najmu,komentarze i mam coraz większy mętlik w głowie. W grę wchodzi w tej chwili Europcar bo tam jest najmniejszy depozyt.

 59. Witam, dnia 31.08.2017 byłem na terenie lotniska Bergamo i chciałem wypożyczyć samochód przy użyciu karty debetowej bez wcześniejszej rezerwacji online, żeby nie wtopić pieniędzy. Użyłem karty z wypukłymi cyframi, karta (Visa Classic, bez napisu Debit) przypisana do konta walutowego w Euro, niestety obsługa wypożyczalni rozpoznała, że nie jest to kk, a po wpisaniu w system jej numeru wyskoczyło, że to debetowa. Jednak po przejściu po kilku firmach większa część z nich przyjmuje karty debetowe (!) jednak koszty są wiele większe niż przy rezerwacji online z kk (zaproponowali około 700-550 Euro za wynajem na 14 dni, dla porównania przy rezerwacji online z Ryanair to około 200 Euro).

  1. Aktualizacja: zapomniałem dodać, że cena obejmowała dodatkowy koszt za młodego kierowcę (poniżej 25 lat) i obowiązkowe pełne ubezpieczenie przy wynajmie na debetowkę.

 60. Uwaga !!! na Europcar w Bergamo, i prawdopodobnie inne wypożyczalnie Włoskie i Hiszpańskie. Na pierwszy rzut oka wydawać się może, że wypożyczalnie we Włoszech i Hiszpanii są jedne z najtańszych w całej Europie. Oferty zaczynają się nawet od 15 euro / dzień. Nic bardziej mylnego ! Mieliśmy niemiłe doświadczenie w firmie Goldcar na GC na lotnisku LasPalmas, gdzie ubezpieczenie obowiązkowe było x3 droższe od samego wynajmu samochodu. Kontrakt był oczywiście w języku Hiszpańskim i okazało się że 250 euro to nie sam depozyt, bo 200 euro ubezpieczenie i raptem 50 euro to właściwy depozyt. Oczywiście Depozyt zwrócono ale w wysokości 50 euro a 200 euro po powrocie do domu i przetłumaczeniu z Hiszpańskiego okazało się, że było to ubezpieczenie dodatkowe a sam kontrakt był stworzony w bardzo zawiły sposób tak aby klient na pierwszy rzut oka nie zorientował się o przekręcie. Oczywiście w Polsce wykupiłem ubezpieczenie od braku zwrotu depozytu, które okazało się ubezpieczeniem na 50 euro – w sumie bez sensu. Będąc we Włoszech na lotnisku w Bergamo udało nam się wypożyczyć auto z Europcar w bardzo przystępnej cenie. X3 powtarzałem, że nie chcę dodatkowego ubezpieczenia. Przy rezerwacji zapłaciłem 195 zł / 2 dni. Byłem przekonany, że faktycznie była to dobra cena. Za samo ubezpieczenie zaproponowali mi kolejne 200 zł, oczywiście odmówiłem. Rezerwując samochód w Ryanair teoretycznie dawali gwarancję, nowego auta. Samochód miał ok. 2 lata był cały w defektach, łącznie z pękniętą tylną lampą i dziurą w niej o średnicy 0,5 cm. Nie wszystkie defekty były przedstawione w kontrakcie. Znaleźliśmy dodatkowo 2 wgniecenia przedniej klapy od silnika. Pracownik obsługi wypożyczalni mówił, że to nic takiego ale po naszej prośbie przed wyjazdem z wypożyczalni dopisali uszkodzenia do kontraktu. W momencie wypożyczania auta była godz. 21.00 i było już za ciemno by dokładnie wszystko sprawdzić. Błąd nasz był taki, że nie zrobiliśmy zdjęć całego auta. O samochód naprawdę dbałem, na parkingu zostawiałem na ostatnim miejscu, gdzie dookoła nie było żadnych innych pojazdów aby uniknąć ew. zarysowań. Korzystałem głównie z autostrad. Starałem się jechać jak najbardziej przepisowo. Oddając samochód byłem w 100% pewny, że nic złego się nie wydarzyło. Samochód w środku był czysty „0” okruchów. Ciemnoskóry pracownik Europcar z lotniska Bergamo sprawdził dokładnie wnętrze, stan licznika szybko przeszedł się wokół i jak by po swój pewniak zatrzymał się na tylnym kole wskazując na uszkodzenie prawego tylnego kołpaka. Na 100% nigdzie nie zawadziłem o krawężnik. oczywiście szukając defektów w momencie wypożyczania nie przyszło mi do głowy, że trzeba też dokładnie sprawdzić kołpaki. Depozyt otrzymałem po 5 dniach z potrąceniem ok. 325 zł za uszkodzony kołpak. Nie mówię o allegro gdzie można kupić za 45 zł / 4 szt. ale w serwisie do Renault Clio 1 szt. oryginalnego kołpaka kosztuje dokładnie 94,58 zł ! Po wskazaniu uszkodzenia pracownik dalej już nie oglądał auta, to też dziwne. Jestem przekonany, że w każdym samochodzie są ukryte wady, które nie są podawane przy kontraktach tylko jest to dodatkowy zarobek dla wypożyczalni. W końcu muszą z czegoś żyć. Pracownicy z tego tytułu mają również dodatkowe profity. Tak czy inaczej w/g mnie jest to jawne oszustwo ! Musimy pamiętać, że jeżeli we Włoszech czy w Hiszpanii nie wykupimy obowiązkowego ubezpieczenia, które często przewyższa koszt samego wypożyczenia auta to wówczas i tak wypożyczalnia doliczy nam za ukrytą wadę samochodu. Wypożyczałem auta również we Francji, Grecji i w Polsce i taki problem w ogóle nie wystąpił, ale to już chyba inna kultura tych Państw. Jestem na etapie poszukiwania wypożyczalni działającej w całej UE z prawdziwego zdarzenia, gdzie mógłbym być członkiem, mieć kartę rabatową i przede wszystkim jako klient traktowany z szacunkiem.

 61. Podczas wakacji w krajach europejskich zawsze korzystam z wypożyczalni samochodów, nigdy nie naciąłem się na nieprzyjemności albo problemy. Ceny jak ceny, czasami wychodzi nieco drogo, ale w końcu na wakacjach się nie oszczędza. Poza tym zyskujemy mobilność, niezależność i możemy zwiedzić wszystko, co chcemy. Polecam takie rozwiązanie.

 62. Witam,

  Po przeczytaniu wszystkich opinii nasuwa mi się 1 wniosek – wypożyczenie samochodu bez ukrytych / dodatkowych opłat to łut szczęścia. Wyruszamy w połowie maja w okolice BARI (lotnisko Bari) i chcielibyśmy na miejscu wypożyczyć samochód. Po powyższych opiniach skłaniam się ku wypożyczalni Maggiore, ale proszę Was o pomoc w zakresie czy lepiej tam na miejscu po przylocie zarezerwować czy przez internet. Nie ukrywam że przerażają mnie te wszystkie ukryte koszty. Będzie to pierwszy raz gdzie będę zmuszona wypożyczyć samochód więc żadnego doświadczenia nie mam.

 63. Witam, chciałabym się dowiedzieć czy ktoś z Państwa ma doświadczenia z wypożyczaniem auta na Sycylii lub Sardynii od lokalnych firm (chodzi mi o szukanie na miejscu)? Powiem szczerze, że zawsze podróżując po Europie miałam bardzo dobre doświadczenia z lokalnymi firmami. Z reguły brak depozytów, przyzwoite ceny i brak ukrytych kosztów. Ale we Włoszech jeszcze nie byłam, natomiast w internecie nie mogę znaleźć żadnych rzetelnych informacji na temat lokalnych wypożyczalni… Będę wdzięczna za jakąkolwiek pomoc, opinie.

 64. WItajcie.
  W sierpniu lądujemy w Boloni i chcemy wypożyczyć (najjlepiej na lotnisku) autko na zwiedzanie Toskanii. Czy możecie coś doradzić, ktoś z Was ma jakieś doświadczenia.
  Która wypożyczalnia? Przez internet czy na miejscu wypożyczyć?
  Jedziemy z trójką dzieci (2, 6 i 9 lat) foteliki obowiązkowe dla wszystkich (trochę kosztują)? Czy raczej możemy odpuścić dla 6 i 9 latka ?
  Będę wdzięczny za pomoc i Wasze opinie.

 65. 2018.07 – Skorzystałem z Maggiore (Neapol lotnisko) i klapa – tam miejcie czas (dołóżcie godzinę) na DOKŁADNE przeczytanie za co płacicie, zrobienie zdjęć auta. I tak samo po powrocie – dokladnie czytajcie co wam dają do podpisu. Przeoczyłem ubezpieczenie (nie padło słowo o ubezpieczeniu, a w rozmowie, gdzie zapytałem dlaczego aż tyle, otrzymałem odpowiedź że to kaucja) i zapłaciłem dodatkowo ponad 200 Eu więcej. I nie wiadomo czy to koniec… A tylko dlatego że musiałem się spieszyć (i to bardzo). Jeśli Maggiore to zarezerwujcie sobie czas i poduczcie się języka – tu ważne są niuanse.
  Ogónle rozmowa bardzo pozytywna, ale… kasa uciekła…

 66. na Sardynii (południe) polecam ariedorent – lokalna mała wypożyczalnia bez ukrytych opłat. Tego samego szukam w Bari. Kojarzycie coś?

 67. Hej, a macie jakis spr portal gdzie nie musisz wykupowac ubezpieczenia za wypozyczenie samochodu? Bo na miejscu zazwyczaj sa umowy w ich jezyku no. Wloskim i ciezko zrozumiec co sie podpisuje wiec wolalabym i tak wykupic ubezpieczenie juz u wynajmujacego a nie posrednika, bo czesto placilismy razy dwa:/

 68. Witam
  Będę wypożyczał samochód na lotnisku w Katanii. Czy ktoś ma może wzór umowy wypożyczenia w języku angielskim i ewentualnie innych dokumentów jakie przy wypożyczeniu będą podpisywane. Z góry dziękuję za pomoc

 69. Witajcie. Za tydzień wybieram się na południe Sycylii, dokładnie w okolice takich miasteczek jak Falconara, Licata i Gela. Kojarzycie, czy w ich pobliżu znajdują się przyjazne wypożyczalnie samochodów, które nie wymagają karty kredytowej i depozytu? Z góry dzięki za odpowiedź

 70. Dobry wieczór. To ja mam inne pytanie. Czy przy odbiorze auta wypożyczalnia blokuje tylko depozyt/kaucję? Czy również wkład własny (o ile nie ma ubezpieczenia)? Bo rozumiem,ze jeśli ubezpiecze wkład własny to nie blokują go od razu? Mąż na kilka dni leci do Treviso-Wenecja i jak zobaczylam w warunkach wynajmu (Ryanair) np. 800 Euro depozytu,1200 Euro wkładu przy kradzieży i 800 Euro wkładu przy szkodzie,to się załamałam. Czyli musze mieć kartę kredytową z limitem ponad 10 tys złotych?

  1. W Bolonii w wypoyczalni Maggioer zablokowali nam tylko kaucje na paliwo 69 Euro, notabene zwrócili po trzech dniach po zdaniu auta.
   Natomiast skasowali mnie na 12 EURO za tzw.podatek drogowy,nie wiadomo za co bo wszystko miało być zapłacone prze rezerwacji samochodu. NIE POLCAM Maggioer Italy, bo oszukują.

 71. Ja trochę nie na temat, ale jakbym miała wypożyczyć samochód z takim wkładem własnym, to wolałabym stanowczo jeździć komunikacją publiczną i czasem wziąć taksówkę. Każde zarysowanie prawdziwe albo wyimaginowane to Twoja czysta strata.

 72. POST KU PRZESTRODZE – O tym, jak zostałam okradziona i oszukana wypożyczając samochód. PMoże moja historia pomoże Wam uniknąć strat finansowych.

  I niech Was ręka boska broni korzystać z usług tych trzech podmiotów: GOLDCAR, RENTALCARS.COM, SANTANDER – dla nich fraudy i scamming to normalna rzecz, a ochrona konsumenta przed kradzieżą to tylko czcze słowa umieszczane na ofertach reklamowych.
  Historia dość długa, choć pisana w maksymalnym skrócie.

  Kilka tygodni przed wyjazdem na Majorkę zarezerwowaliśmy samochód używając portalu Rentalcars. Cóż, w końcu opinie mają pozytywne. Czyżby? Zajrzyjcie na ich stronę na FB – wszystkie negatywne komentarze są sprytnie chowane/usuwane.
  To samo się tyczy dostawcy samochodu – Goldcara. Negatywnych opinii o Goldcarze nie znajdziecie też na Rentalcars. Mimo, że dumnie chwalą się tym, że mają „+1000 opinii” o tym dostawcy, co z tego, że można zobaczyć tylko 5 z nich (i to tych najbardziej pozytywnych).

  A więc wracając do meritum – za wynajem samochodu przez Rentalcars zapłaciliśmy 443,20 zł, płacąc kartą kredytową Mastercard World. W cenę wliczone było pełne ubezpieczenie samochodu.

  Jakież było nasze zaskoczenie, kiedy na lotnisku w Palma de Mallorca pracownica firmy Goldcar powiedziała, że nie wyda nam samochodu, a kwota, którą zapłaciliśmy wcześniej w ogóle nie jest brana pod uwagę. Powiedziała, że jesli chcemy dostać samochód musimy zapłacić jeszcze 288,65 EUR – zapewniała, że 90 euro to kaucja zwrotna, ktora w całości wróci na moje konto, a reszta to ubezpieczenie, bez którego nie mogę wziąć samochodu. Zależało nam też, żeby ten samochód odebrać – do miejscowości, w której mieliśmy hotel nie było innego środka transportu.
  Nie chcieliśmy jednak się zgodzić na te koszty, w końcu już wcześniej zapłaciliśmy zarówno za wynajem auta, jak i pełne ubezpieczenie.
  Wtedy zaczęło się piekło, pracownica zrobiła się agresywna, zaczęła na nas krzyczeć, mówiąc, ze jesteśmy niepoważni i że mamy się zdecydować, czy chcemy brać auto czy nie. Powiedziałam, że skoro nie możemy odebrać samochodu, to chcemy zwrotu wcześniej poniesionych przez nas kosztów. Odpowiedziała, że jesteśmy śmieszni i żadnego zwrotu nie dostaniemy.

  Wtedy postanowiliśmy wziąć samochód. Pracownica zabrała moją kartę kredytową, ściągnęła pieniądze, a na koniec kazała mi złożyć podpis elektroniczny i pokwitować odbiór auta. Jak się okazało, podpis podpięła nie pod żaden protokół odbioru, a pod umowę w języku hiszpańskim, w której nagle okazało się, że w tych 288 EUR nie ma kaucji, a mnóstwo zbędnych usług, z których nie miałam nawet szans skorzystać (typu opłata za płatne drogi, jakich na Majorce nawet nie ma, czy śmieszna opłata za silnik typu Diesel).

  Odwrotu już nie było. Z karty ściągnięte zostały pieniądze za coś, na co nigdy się nie zgadzałam. Nie muszę chyba mówić, jak ten stres i
  dodatkowe koszty wpłynęły na rozpoczęcie wakacji.
  Po naszym powrocie do Polski, sprawdziłam na koncie, czy przyszła już rzekoma „w pełni zwrotna kaucja”, jak się okazało, zamiast 90 EUR, przyszło 18. Co więcej, kilka dni później GOLDCAR ukradł sobie z mojej karty 45 EUR, nadal nie wiem, za co. Tego było za wiele.

  Zadzwoniłam do RentalCars zgłosić sprawę, a miła pani w infolinii powiedziała, że to niedopuszczalne zachowanie i kazała złożyć reklamację przez formularz. Reklamację, którą złożyłam odrzucili pisząc, że to moja wina.

  Zaczęłam badać temat i znalazłam mnóstwo artykułów, wątków na forach, głównie w języku angielskim o tym, że dla firmy Goldcar okradanie i oszukiwanie ludzi to codzienność. A Rentalcars doskonale o tym wie i wspiera ten proceder ukrywając negatywne opinie o tym dostawcy.

  Nawet na facebooku jest założona grupa, w której ofiary oszustw wymieniają się doświadczeniami. Tam też znalazłam informację, ze poszkodowani zwracali się do banku o chargeback i odzyskiwali skradzione pieniądze.

  Zwróciłam się więc do banku SANTANDER, który wydał kartę Mastercard, z której korzystałam. Zażądałam wszczęcia procedury chargeback. Bank jako wydawca karty, zobowiązany jest do prowadzenia procesu chargeback.
  Moją reklamację odrzucili, pisząc, że podpisując umowę zgodziłam się na jej warunki. Co z tego, że żadnej umowy nigdy nie podpisywałam. Pracownica Goldcar jasno powiedziała, że podpisem pokwitowuję odbiór auta, a nie umowę, którą pokazała mi dopiero po czasie, w której godzę się na jakieś durne i do nieczego mi niepotrzebne opłaty, w dodatku w języku hiszpańskim.

  Nie polecam więc banku SANTANDER, który – podejrzewam z lenistwa – nie rozpoczął procedury chargeback. Inne banki oddają pieniądze w takich sytuacjach, natomiast bank SANTANDER nie chroni konsumenta w żaden sposób.

  Chcieliśmy też zgłosić sprawę do Europejskiego Centrum Konsumenckiego w Polsce, ale jak się okazało: „Nasze centrum partnerskie, ECK Hiszpania, przechodzi kryzys organizacyjny i od prawie od roku sprawy nie są przez nich prowadzone. W związku z powyższym, do momentu wyjaśnienia sytuacji oraz możliwości powrotu do prowadzenia spraw, zespół prawników wraz z Koordynatorem ECK podjął decyzję o czasowym wstrzymaniu przyjmowania hiszpańskich spraw. Przepraszamy za zaistniałą sytuację, jednakże jest ona niezależna od ECK Polska.”

  Wychodzi więc na to, że jako konsumenci w żaden sposób nie jesteśmy chronieni przed tego typu oszustwami. Miejcie się więc na baczności, kiedy zechcecie wypożyczać auto za granicą.

 73. dziękuję za ten artykuł, jest bardzo pomocny. Mam pytanie, na które nigdzie nie znajduje odpowiedzi- co z zapisem w regulaminie o potwierdzeniu adresu? W nowych dowodach osobistych ani paszportach nie ma adresu, czy przy wypożyczeniu auta we Włoszech proszą o jakikolwiek dokument z adresem?

  1. Witam, mam pytanie czy udalo sie dowiedziec jak wygladala opcja z wymaganym dokumentem potwierdzajacym adres zamieszkania?

 74. Cześć
  Masz bardzo ciekawe przewodniki pełną gębą 😉
  Wybieram się z ekipą na południe Włoch – Apulia.
  Masz jakieś doświadczenia w wypożyczalniach samochodów w tamtym rejonie spoza „komercyjnych” stron?

 75. Witam, czy polecicie jakąs lokalną wypożyczalnie w Neapolu (Napoli, Naples). Jeśli nie lokalną to taką z którą nie było problemów. Wycieczka na tydzień w maju. Pozdrawiam Artur

 76. Witam.We wrześniu tego roku wybieramy się z żoną do Cortiny D’Ampezzo .Jestęśmy nastawieni na dużą ilość świetnych widoków i robienie dużej ilości zdjęć.W związku z tym proszę o podpowiedź: czy aby dotrzeć do np.jeziora Misurina ,czy Tre Cime koniecznie musimy wypożyczać auto( czytając umieszczone tu wpisy to jakiś hardkor w większości przypadków a tego wolelibyśmy uniknąć) ,czy zdołamy w te miejsca dotrzeć transportem publicznym?

 77. Na majówkę wybieram się do rodzinki we Włoszech przydało by się wynająć auto na miejscu a nie za specjalnie się na tym znam, dlatego Twój wpis jest na wagę złota dla mnie.

 78. Cześć,
  Jeśli chodzi o wynajem auta na Sycylii to mogę polecić firmę AutonoleggioOne – https://www.autonoleggioone.it . Nie korzystam z karty kredytowej ani z wypukłej debetowej. Wykupiłem pakiet full casco, który obejmował pełne ubezpieczenie. Wszystko przez stronę internetową, żadnych opłat dodatkowych ani blokady środków na koncie, jeden przelew i wszystko gotowe. Wybrałem najtańszy samochód – Chrysler PT Cruiser (paskudnik, ale uznaliśmy, że nawet zabawnie będzie się nim poruszać) w gazie. Okazało się, że ten samochód nie jest dostępny, więc w tej samej cenie dostaliśmy nowego fiata tipo. Fakt, na lotnisku czekaliśmy 40 minut na podstawienie samochodu, ale Włochom nigdy się nie spieszy, a nasz samolot miał godzinne opóźnienie, przez co zmienialiśmy godzinę odbioru w ostatniej chwili (lecieliśmy przez Rzym).
  Zwrot auta – zadzwoniłem do wypożyczalni, żeby uprzedzić, że samolot mamy o 6 rano, więc zwrócić go musimy odpowiednio wcześniej. Pani powiedziała, żebyśmy zostawili go na lotniskowym parkingu z kluczykami w schowku 🙂

 79. Dziękuję Serdecznie za Twoje cenne porady oraz ponad 154 komentarzy (nie byłem w stanie wszystkich przeczytać)wiele rozjaśniło ,ale jednocześnie wprowadziło spore zamieszanie w mojej głowie …i planach.Na papierze tzn.monitorze wszystko pięknie wygląda ,a rzeczywistość jest inna…Wróciłem niedawno z Teneryfy (wszystko we własnym zakresie-apartament,samolot, samochód z lokalnej wypożyczalni i żadnych problemów)-no tak ,ale to”mała hiszpańska wyspa”…I chciałem powtórzyć to we Włoszech lądując w Bergamo ,z bazą nad jez.Garda…Jednak z tego co czytam,to widzę wielką niepewność (taką rosyjską ruletką) … chyba porzucę „wygodę” na rzecz komfortu psychicznego i wybiorę się własnym samochodem

  1. Cześć Marcin! Na północ ja również wybieram własny samochód. To naprawdę fajna trasa, jest jeszcze sporo innych plusów, poza komfortem psychicznym 🙂 Możesz na przykład kupić wino i inne smakołyki i nie limituje Cię bagaż. Z drugiej strony warto się dobrze przygotować do takiej podróży, bo na niedoświadczonych na włoskich drogach kierowców czyhają różne niespodzianki, nie zawsze przyjemne. Polecam Ci mój poradnik o podróżowaniu do Włoch oraz po Włoszech samochodem, znajdziesz tam bardzo dużo przydatnych informacji https://italia-by-natalia.pl/sklep/samochodem-po-italii-ebook/
   Pozdrawiam serdecznie 🙂

 80. Cześć,
  a ja mam inne pytanie, jaki był powód Twojego odrzucenia wypożyczalni takich jak Sicylyby car ? Na poczatku października lecimy na Sycylię i chciałam wypożyczyć Fiata 500, znajomy polecił mi aby właśnie przez wyszukiwarkę autoeurope.pl sprobówać, z zaznaczoną opcją bez wkładu własnego. I w przypadku Sicilybycar jest taka opcja a i cena wypożyczenia nie jest aż taka kosmiczna. Dodatkowo chciałam się zapytać o ubezpieczenie zewnętrzne worldwideinsurence, czy macie jakieś doświadczenia, czy się opłaca ?
  Z góry dzięki za odpowiedź.

 81. Witajcie
  Pewnie temat cały czas aktualny i rozpisany wielokrotnie tutaj.
  Chce wynająć samochód w Bari na lotnisku co polecacie, przeraża mnie ze mogą od tak zablokować 500 euro
  Jakieś rady, firmy aby się nie naciąć

 82. Jeśli wypożyczamy auta za granicą dokładnie sprawdźmy co podpisujemy, aby potem nie było przykrych niespodzianek w postaci ukrytych kosztów albo wad auta, których nie zauważyliśmy.

 83. Jak w tytule. Podczas podróży w październiku 2019 wypożyczyłem auto w Europcar przez stronę Rayanar-a. Wszystko było ok – do momentu oddania auta. Dostaliśmy auto nieco lepsze niż rezerwowałem, choć zablokowana kaucja na karcie była wysoka (ponad 650Euro), to wszystko było w porzdku. Dopiero po zwrocie auta któryś z pracowników próbował mi zwinąć 160 Euro, korzystając ze znajomości danych z karty. Dwa dni po powrocie, zdaniu auta i rozliczeniu kucji (zwrocie środków) dostałem sms o transakcji na kwotę ponad 600PLN. Skończyło się dla mnie bezboleśnie – zablokowałem kartę zgłaszając jednocześnie kradzież w banku i po kilku dniach dostałem zwrot środków i nowy plastik. Ale niesmak pozostał.

 84. Cześć, ja ze znajomymi wypożyczałam auto na Sardynii poprzez HAPPYCAR – https://www.happycar.pl/ u Hertz i byliśmy bardzo zadowoleni mimo że nasze auto się popsuło w trakcie drogi z południa na północ wyspy. Musieliśmy zapłacić za zużyte paliwo w trakcie drogi i to wszystko 🙂

 85. Wybieram się w kwietniu z rodziną ( czworo dorosłych ) na pierwszą wizytę do Rzymu. Chcemy też odwiedzić Florencję. Myślimy o przylocie do Rzymu i pożyczeniu samochodu na kilka dni „na Florencję”. Niestety nie mamy karty kredytowej. Czy są ( czy możecie polecić ) wypożyczalnię, która nie wymaga karty kredytowej. Podejrzewam, że takie tez istnieją. Z góry dziękuję za pomoc.

 86. Dobry wieczór
  Przeczytałam wszystko i mam mętlik w głowie.Lecę do Bergamo auto chcę wypożyczyć na 7 dni.A teraz już sama nie wiem co robić i z jakiej firmy wynająć .Z tego co tutaj wyczytałam to żadna firma nie jest godna zaufania.Czy może znajdzie się tutaj ktoś ,kto powie dokładnie przed czym się wystrzegać.Chciałam skorzystać z wyszukiwarki Rentalcars.Zrozumiałam że musze dokupić dodatkowe ubezpieczenie już na miejscu na lotnisku Tak?Takie AC na 7 dni/ Bo juz na stronie Rentalcars jest podane ze można takie coś dokupic 49zł za dzień,ale po Waszych informacjach to nie należy tego robić bo to bez sensu tak?Proszę napiszcie jakie firmy polecacie z Bergamo lotnisko żeby wypożyczyć auto i żeby nie zostać odszukanym i okadzionym,bo po tym co przeczytałam to włos jeży się na głowie.Chciałam szybciej być na nartach ,ale nie wiem czy nie bede tego żałować.
  Będę wdzięczna za odpowiedź.

 87. W ŻYCIU, ale to NIGDY W ŻYCIU nie bierzcie auta w Sicily by Car.
  W umowie mają wpisane, że KAŻDA, dosłownie KAŻDA DUPERELA, przez nich procesowana kosztuje Was 61 EURO. Ja już dopłaciłem jak się okazało 121 EURO do wypożyczenia.

  Skąd te opłaty?
  Ano ok. moja wina, ze nie zauważyłem, że w „mojej” uliczce wolno parkować bez opłaty, a dwa miejsca dalej już ta opłata jest. Wracam, za szybą 18,10 EUR mandatu, jeśli zapłacę do 5 dni. Jako, że był to ostatni dzień pobytu, to zapłaciłem już z lotniska kartą Revolut.
  Sicili by Car poinformowało mnie mnie mailowo o tym fakcie, że otrzymali mandat (kierowcy nie było w wozie), mam zapłacić (co już dawno zrobiłem), a oni obciążyli mi kartę kwotą 61 EUR za to, ze otworzyli kopertę z mandatem.
  Dzisiaj krew mnie zalała, jak dostałem po pół roku ponowne pismo, że na jakimś monitoringu w Syrakuzach przejechałem przez most o ograniczonym ruchu. Wszyscy tam jechali, ale chyba mogli tylko miejscowi. Weź to gdzieś doczytaj podczas jazdy, jak jedziesz w kolumnie, w zatłoczonym miasteczku i wszyscy wiszą nad Tobą.
  Kolejny mandat, 58,10 EUR plus Sicily by Car swoje kolejne 61 EUR.

  Nie chcę pisać co mi się ciśnie na usta, bo komentarz wyleci, ale w dniu dzisiejszym przestałem żałować oszustów. Nawet się ucieszę jak im padnie ta nędzna firemka z braku turystów i oby szybko.

 88. Witam,
  Mam pytanie – wynajmowałam samochód we Włoszech wiele razy i nigdy nie miałam żadnych „przygód”.
  Jednak mam pytanie czy ktoś się orientuje, jak jest z przejazdem wynajmowanym samochodem przez granicę?
  Potrzebuję wypożyczyć samochód na Bergamo i na jeden dzień pojechać na Chorwację.

 89. Bardzo odradzam firmę AutOne lub dawne SurPrice, nie wiem czy zmienił się właściciel ale oba loga występują w jednym miejscu.
  Pracownicy w Neapolu przy lotnisku zarabiają na każdej rysce na aucie. Podczas wypożyczenia dostałem listę uszkodzeń tylko z 1 (jednym!) elementem (felgą). Jak zacząłem oglądać i fotografować auto to podbiegła do mnie panienka że przeprasza i że coś jeszcze doda do listy. Oczywiście auto podrapane z każdej strony. Ona dodała parę iXów. a ja przerwałem oględziny i to był błąd!! podczas zwrotu pojazdu oczywiście znalazły się inne zadrapania które „nie mieszczą” się we wcześniejszych „X”. zatem za 1,5cm kreskę na lakierze która da się spolerować. (prawie zatarłem ją palcem i śliną) zapłaciłem 250 euro! oczywiście SurPrice przekonywał mnie że mój broker odda to z ubezpieczenia i żebym się nie martwił ale tu pojawia się kolejna klauzula 5500 zł jako udział własny. Zatem jeżeli wypożyczacie auto to nie u nich!

 90. We Włoszech to jedno, ja osobiście wypożyczałam jeszcze samochód na fuercie i w turcji, to jest bardzo potrzebna sprawa, lepiej tak niż czekac na ich autobus 😀

 91. No to się naczytałem tych wszystkich horrorów … Wynajmowałem auta we wielu miejscach (Portug, Sycylia, Cypr, …) i nigdy nie miałem kłopotów. Może ostatnio jest inaczej?
  Za tydzień jadę do Bergamo. Czy nie ma tam rzeczywiście w miarę rzetelnej wypożyczalni??
  Może ktoś uprzejmy zasugeruje?
  Dziękuję

 92. Na ferie zimowe wybieram się do rodzinki we Włoszech przydałoby się wynająć samochód na miejscu, a nie za specjalnie się na tym znam, dziękuje Ci za ten wpis 😀

 93. Dzień dobry : ) Wybieramy się za 10 dni do Włoch na narty. Lecimy samolotem – znajomi jadą autem i zabiorą nam sprzęt. Chcemy wynająć auto na lotnisku w Bolonii. Po 7 dniach będziemy zdawali auto na tym samym lotnisku. Jaką wypożyczalnię wybrać? Czy skorzystać z internetowych wyszukiwarek typu np kayak, booking czy discovercars a jak tak to z której? Jak aktualnie jest z ubezpieczeniami ? Dzięki za wpis i pomoc

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany. Pola obowiązkowe są oznaczone *

Close