Mesyna – gdzie tanio, szybko i dobrze zjeść koło dworca kolejowego?

Mesyna Sycylia gdzie tanio, szybko i dobrze zjeść koło dworca kolejowego?

Przypadki w podróży często okazują się strzałem w dziesiątkę. Tak właśnie rok temu trafiłam do pewnego baru w nadmorskim mieście Mesyna, gdy podróżując pociągiem po Sycylii miałam przesiadkę i postanowiłam coś zjeść. Domowe, tanie jedzenie, doskonały krem kawowy, bardzo mili ludzie i fantastyczna atmosfera sycylijskiego baru. Łapcie namiar i korzystajcie.

Mesyna przejazdem

Był piękny, słoneczny i ciepły dzień pierwszej dekady listopada, gdy z północnego wybrzeża Sycylii podróżowałam do Katanii, w której zamierzałam spędzić kolejny tydzień. Mesyna była niejako wymuszonym przystankiem na mojej trasie, gdyż tutaj miałam przesiąść się na kolejny pociąg. Zegar pokazywał południe, dworcowy bar był pełen ludzi, a kolejka do kasy skutecznie zachęciła mnie, by poszukać w okolicy innego miejsca, gdzie będę mogła wstąpić na kawę i jakąś przekąskę. Nie musiałam iść daleko.

Gdzie szybko i dobrze zjeść w Mesynie? Poznajcie Bar Italia

Mesyna Sycylia gdzie tanio, szybko i dobrze zjeść koło dworca kolejowego?

Bar Italia przykuł moją uwagę, gdy zauważyłam miejscowych rozmawiających przed wejściem. Początkowo zamierzałam wstąpić tylko na kawę, a czegoś do jedzenia poszukać dalej, wzdłuż Via I Settembre, prowadzącej w kierunku katedry w Mesynie. Podeszłam do baru, a moją uwagę zwrócił krem kawowy – crema di caffe. Kto czyta moje posty w miarę regularnie ten wie, że uwielbiam cremino. Moja radość była tym większa, że o ile latem nie ma problemu, by trafić na krem niemal w każdym barze, to listopad jest tym miesiącem, gdy zimne przekąski mające dawać ochłodę powoli znikają, by powrócić na wiosnę. Zamówiłam i zachwyciłam się. Nie prowadzę rankingu najlepszych wersji crema di caffe, jakie jadłam, ale gdybym jednak takowy sporządziła, to ta z pewnością znalazłaby się na podium.

Mesyna Sycylia gdzie tanio, szybko i dobrze zjeść koło dworca kolejowego?

Dopiero później zauważyłam, że za szybą w głębi baru ustawiono trzy naczynia z jedzeniem sprzedawanym na porcje. Lasagne i dwa rodzaje makaronu, do tego dwie tacki z gotowymi kanapkami. Wszystko. Zamówiłam makaron z sosem zawierającym m.in. bakłażan, bardzo podobny w smaku do pasta alla norma, ale nieco przerobiony. Podgrzane w mikrofalówce danie otrzymałam na plastikowym talerzu za jedyne 3,50 euro. Pycha! Barman i pani, która mu pomagała – prawdopodobnie mama – byli bardzo mili i rozmowni. Zdziwili się, że fotografuję jedzenie i zapytali, po co to robię. Wytłumaczyłam im, czym się zajmuję i że chciałabym napisać o Barze Italia, bo smakuje mi jedzenie i miejsce jest fajne. Radość tych ludzi była niesamowita. Facet ze zdjęcia zamieszczonego na początku postu wyszedł przed bar i zawołał znajomego informując go, że „ta pani o nas napisze w internecie!” A później z dumą pozował do zdjęcia za ladą.

Mesyna Sycylia gdzie tanio, szybko i dobrze zjeść koło dworca kolejowego?

Mesyna Sycylia gdzie tanio, szybko i dobrze zjeść koło dworca kolejowego?

Gdzie znaleźć Bar Italia?

To bardzo proste. Przed dworcem kolejowym w Mesynie, na Piazza della Repubblica znajduje się krańcówka tramwajowa, którą należy obejść i przejść na drugą stronę jednej z głównych ulic miasta. Na rogu Via Giuseppe la Farina i Via I Settembre znajduje się wejście. Z opinii jakie znalazłam w Internecie wynika, że Bar Italia oferuje także wyśmienitą granitę i lody własnej produkcji. Jeśli tam wpadniecie, to pozdrówcie ode mnie właścicieli.

pierwsza papierowa książka

Punkty widokowe w Mesynie i wschodniej Sycylii

Jeśli planujecie podróż po wschodniej Sycylii to polecam Wam mój dwutomowy przewodnik w formie e-booka. Sycylia wschodnia – w tym Mesyna – i Sycylia zachodnia, łącznie ponad 600 stron. Każdy z nich możecie kupić osobno lub razem w blogowym sklepie internetowym (klik tutaj). Więcej o książce znajdziecie w osobnym poście na blogu (klik tutaj).

Smacznego!

 

Teraz Twoja kolej! Dołącz do społeczności Italia by Natalia: Będzie mi również bardzo miło, jeśli zostawisz komentarz pod postem. Możesz też zapisać się na newsletter w oknie poniżej.  

5 komentarzy do “Mesyna – gdzie tanio, szybko i dobrze zjeść koło dworca kolejowego?”

  1. Bardzo lubię czytać informacje Natalii,są pisane lekkim stylem i bardzo przydatne. Kocham Włochy i te relacje pozwalają poczuć włoskie klimaty oraz dobrze przygotowują do podróży i zwiedzania.

  2. Hej dziś 10 maja 2023 r. Siedzimy właśnie w tym barze i wycinamy rogaliki z kremem i pijemy kawę 🙂 ciepłych dań nie widać, ale może dlatego, że dopiero 12.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany. Pola obowiązkowe są oznaczone *

Close