Lot z Włoch do Polski w czerwcu 2021 r. – wymogi, kontrole, relacja

Lot z Włoch do Polski w czerwcu 2021 r. - wymogi, kontrole, relacja

Jak wyglądał lot z Włoch do Polski w czerwcu 2021 r.? Gdzie i co kontrolowano? Czy sprawdzano testy i certyfikaty? Oto relacja.

Lot z Włoch do Polski (Neapol – Wrocław)

Właśnie wróciłam z Neapolu (o podróży w tamtą stronę możecie przeczytać w poście „Lot z Polski do Italii„) i chcę się z Wami podzielić informacjami z przebiegu podróży i kontroli na lotniskach, bo często o to pytacie. Z Neapolu do Wrocławia leciałam liniami Ryanair.

Lotnisko w Neapolu

Nikt o nic nie pytał i niczego nie sprawdzał. Zaskoczyli mnie jedynie panowie podczas kontroli bezpieczeństwa, bo kazano mi zdjąć buty, choć miałam na sobie klapki. Zdejmowanie butów już mi się zdarzało, zazwyczaj tych pełnych w niskim sezonie, ale nigdy sandałów latem. No cóż, zawsze musi być ten pierwszy raz. Nikogo nie interesował test, zaświadczenie o przechorowaniu czy szczepieniu, które upoważnia do wjazdu do Polski bez kwarantanny. Mało tego, tym razem nie zwracano nawet uwagi na wymiary bagażu podręcznego.

Booking.com

Kontrola testów i certyfikatów

Kontrola miała miejsce dopiero we Wrocławiu. Skierowano nas wszystkich na schody prowadzące z płyty lotniska w górę, dokładnie tym samym przejściem, którym schodzi się na płytę w drodze do samolotu. Następnie już w budynku lotniska pokierowano tak, abyśmy trafili do punktu kontroli. Trzech bardzo miłych strażników granicznych prosiło o wyniki testów, zaświadczenia o szczepieniu bądź przechorowaniu. Ja okazałam to ostatnie w wersji papierowej i nie było najmniejszego problemu. Dodam, że na kontroli należy okazać również dokument tożsamości. Przygotujcie go z wyprzedzeniem, to pozwoli oszczędzić czas.

Możliwość wykonania testu na lotnisku

Idąc na kontrolę we Wrocławiu przechodziło się obok punktu poboru wymazów. Każdy, kto nie miał ze sobą wyników mógł wykonać test. Koszt testu to 200 zł za osobę.

Uwaga! Zmiana przepisów we Włoszech

Kto jeszcze nie czytał, nie słyszał, nie widział postów. Od 21 czerwca 2021 r. Włochy wpuszczają bez testów zaszczepionych, ozdrowieńców oraz dzieci do szóstego roku życia. Od 28 czerwca zniesiony zostaje obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Szczegóły obu zmian znajdziecie w poście „Koronawirus we Włoszech” – klik!

Kochani, użytkowników Facebooka serdecznie zapraszam do prowadzonej przeze mnie grupy WŁOCHY – podróże & styl życia. Wszystkich nowych czytelników zapraszam do polubienia strony Italia by Natalia na Facebooku, śledzenia profilu na Instagramie, jak również na  Twitterze oraz subskrypcji kanału YouTube. Będzie mi również bardzo miło, jeśli dodacie komentarz lub udostępnicie ten post swoim znajomym.

Pozdrawiam Was serdecznie

Natalia

6 komentarzy do “Lot z Włoch do Polski w czerwcu 2021 r. – wymogi, kontrole, relacja”

 1. Dzień dobry, z licznymi obawami za 2 dni wylatuję właśnie z Wrocławia do Neapolu. Dziękuję za świeżą relację – dodaje otuchy 😉 Czy może się Pani podzielić wrażeniami na temat ilości turystów jakie tam Pani spotkała (Neapol, Wybrzeże Amalfi i wyspy)? Czy to już są takie tłumy jak zazwyczaj w czerwcu czy jednak jest jeszcze luźniej niż w „normalnych czasach”?

  1. Dzień dobry,
   Cieszę się, że mogłam rozwiać choć trochę Twoich wątpliwości. Turystów jest znacznie mniej, ale są, widać ich i podejrzewam, że z dnia na dzień będzie coraz więcej. Na pewno nie będzie takich tłumów, jak w latach przez pandemią. Z wielu krajów nadal jest utrudniony przyjazd do Włoch, a i sporo osób jest wystraszonych i woli zostać w domu. Myślę, że do sierpnia – czyli do początku urlopu Włochów – wielkich tłumów nie będzie.
   Pozdrawiam serdecznie

 2. Ns wyspie Ischia byłam 35 razy.Są tam najlepsze wody termalne z zawartością tlenków krzemu jakich nie ma na Słowacji czy na Węgrzech.Sauna w ogrodzie Posejdona to rewelacja,ponieważ para wodna wychodzi prosto z ziemi.Wyleczyłam tam wszystkie choroby.Nie wiem jak w tym roku przez pandemię tam się dostanę.Polecam wszystkim tą wyspę Ischia.

  1. Halinko, ja dopiero wróciłam z Ischia, bez problemu można tam dotrzeć. Potwierdzam, wyspa jest piękna. Ja korzystam z wód termalnych tylko dwukrotnie więc korzyści zdrowotnych raczej nie odczuję, ale rzeczywiście te wody są bardzo cenione.
   Pozdrawiam serdecznie

 3. Witam. Czy pani ma jakieś informacje na temat granicy w Villach? Czy są tam jakieś kontrole. Chciałem wybrać się do Toskanii w sierpniu,gdzie zatrzymuje się u znajomego. Dodaję że nie posiadam paszportu covid..

 4. Dzień dobry,
  Do Palermo wybieramy się jesienią na 4 tygodnie. Chcemy też trochę pojeździć po Sycylii wynajętym autem.
  Czy możesz uchylić rąbka tajemnic także tych restrykcyjnych.
  Czy autem 5-cio osobowym mogę podróżować w 5 osób?
  Czy w transporcie publicznym jest ograniczona ilość miejsc do zajęcia?
  Czy możesz polecić polskojęzycznych przewodników po Palermo?
  Czy trzeba wypełniać „formularze lokalizacyjne”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Close