Wyspy południowej Sycylii – Lampedusa cz. II

Dziś druga część wpisu, tym razem o możliwościach noclegowych Lampedusy.

Na bazę noclegową wyspy składają się:

 • kempingi;
 • apartamenty;
 • hotele;

 Kempingi na Lampedusie

W internecie znalazłem namiary na jeden kemping, zaznaczony na mapie jako „A”. Oddalony jest od portu  o ok. 3 km. Poniżej zdjęcia zamieszczam dane adresowe:

mapa lampedusa
źródło: Google Maps
Villaggio La Roccia
Via Maddonna
92010 Lampedusa, Agrigento, Italia
tel. 0922 970964
strona www La Roccia

druga papierowa książka

e-mail: info@laroccia.net

Ceny

Koszt pobytu / dobę kształtuje się następująco:

 • rozbicie namiotu / osobę:

– od 8€ niski sezon do 11€ w sierpniu;

– punkt elektryczny 3€ za dzień;

– dzieci do 12 roku życia 50% zniżki.

 • parkowanie kampera lub przyczepy kempingowej / osobę:

– od 9€ niski sezon do 12€ w sierpniu;

– punkt elektryczny 3€ za dzień;

– dzieci do 12 roku życia 50% zniżki.

 • wynajęcie przyczepy kempingowej 2 osoby:

– od 24€ niski sezon do 40€ w sierpniu.
Uwaga: dodatkowa opłata 5€ za osobę na tydzień. Opłata zawiera: transport z i na lotnisko lub do portu, końcowe sprzątanie, elektryczność, pościel z cotygodniową wymianą.

Na portalu podano również, że w wypożyczanych przyczepach kempingowych nie ma toalet i kuchenek. Jest tylko lodówka.

 • chatka 2 pokojowa z czterema łóżkami:

– od 65€ niski sezon do 130€ w sierpniu;

 • chatka 1 pokojowa z trzema łóżkami:

– od 65€ niski sezon do 130€ w sierpniu;

 • chatka 1 pokojowa z dwoma łóżkami:

– od40€ niski sezon do 88€ w sierpniu;

 • domek wypoczynkowy – 2 łóżka + 1 małe:

– od 37€ niski sezon do 77€ w sierpniu;

 • bungalow – 2 łóżka:

– 37€ niski sezon do 80€ w sierpniu

za pobyt krótszy niż 6 dni – ekstra +5%

ekstra łóżko – 10€ za dzień

Zgodnie z informacjami zawartymi na stronie internetowej kempingu domki wypoczynkowe i bungalow zawierają kuchenkę i łazienkę oraz stół i krzesła na zewnątrz.

Uwaga: dodatkowa opłat 10€ za osobę na tydzień. Opłata zawiera: transport z i na lotnisko lub do portu, końcowe czyszczenie, elektryczność, wodę, gaz,  pościel z cotygodniową wymianą i parking.

Wymiana ręczników 3€ za komplet.

Więcej na temat cen znajdziecie w zakładce ceny pod tym linkiem

Dane pochodzą ze strony www.laroccia.net

Apartamenty

W ofercie noclegowej są dostępne również apartamenty, małe domki z własną kuchnią i łazienką, lub mieszkania. Muszę przyznać, że to właśnie ta forma zakwaterowania spodobała nam się najbardziej. Cisza, spokój i poczucie włoskiej, sielskiej atmosfery szybko „ładuje baterie” po wyczerpującym dniu.

Przeglądając sieć znalazłem kilka stron oferujących apartamenty. Są to:

W ofercie dostępne są domki dla dwóch, czterech i sześciu osób. Lokalizacja jest całkiem niezła, bo w centralnej części wyspy niedaleko trzech plaż, do których jest od 100 do 400 m. Domki dostępne są w ofercie od czerwca do końca września, po uzgodnieniu również w maju i październiku.

Ceny

Koszt pobytu na osobę / dobę kształtuje się następująco:

od 25€ do 35€ za osobę / dzień pobytu. Sprzątanie końcowe to koszt 30€.

Cena zawiera: transfer z i na lotnisko lub port, jak również prąd, wodę, gaz, pościel i cotygodniową zmianę ręczników kuchennych. Ręczniki kąpielowe nie są objęte ofertą.

Więcej na stronie http://www.lampedusaaffitti.it/index.html.

Oferta obejmuje mieszkania jak i domki zlokalizowane w centralnej części wyspy. Tak więc dostanie się we wszystkie urokliwe zakątki nie powinno przysporzyć większych problemów.

Ceny mieszkań

Koszt pobytu za tydzień kształtuje się następująco:

– dwupokojowe dla 2 osób od 330€ poza szczytem (jesień) do 600€ w dniach 3-17 sierpnia;

– dwupokojowe dla 3 osób od 430€ poza szczytem (jesień) do 750€ w dniach 3-17 sierpnia;

– trzypokojowe dla 4 osób od 580€ poza szczytem (jesień) do 1100€ w dniach 3-17 sierpnia;

– czteropokojowe dla 6 osób od 830€ poza szczytem (jesień) do 1600€ w dniach 3-17 sierpnia;

Poza tym w cenę wliczono media tj. prąd, wodę, gaz, klimatyzację oraz cotygodniową zmianę ręczników, sprzątanie końcowe i transfer z i na lotnisko / prom.

Ceny domków

Koszt pobytu za tydzień kształtują się następująco:

– domek mały 2 osobowy od 400€ poza szczytem (jesień) do 800€ w dniach 3-17 sierpnia;

– domek 2 osobowy od 450€ poza szczytem (jesień) do 850€ w dniach 3-17 sierpnia;

– domek 3 osobowy od 550€ poza szczytem (jesień) do 1000€ w dniach 3-17 sierpnia;

– domek 3 osobowy od 700€ poza szczytem (jesień) do 1300€ w dniach 3-17 sierpnia;

Poza tym w cenę wliczono media tj. prąd, wodę, gaz, klimatyzację oraz cotygodniową zmianę ręczników, sprzątanie końcowe i transfer z / i na lotnisko / prom. Dodatkowe łóżko 100€ za tydzień.

Po więcej szczegółów zachęcam do odwiedzenia strony http://www.leanforelampedusa.it/

Hotele na Lampedusie

Dla tych, którzy poszukują noclegów w hotelach polecam portale venere.com, booking.com, hrs.com oferujące miejsca o różnym standardzie.

Jednocześnie trzeba powiedzieć sobie jasno, że noclegi w hotelach na Lampedusie są drogie, nawet poza szczytem sezonu przypadającym tutaj, jak i w większości kraju na sierpień. To w sierpniu właśnie tabuny włoskich turystów oblegają plaże Sycylii i Lampedusy. Przeważająca większość hoteli zlokalizowana jest w okolicach zatoki portowej.

Na wyspie jest około 39 hoteli znajdujących się w ofercie portali takich jak booking.com.

Celowo nie zamieszczam w tym miejscu szczegółowych opisów hoteli, gdyż to Wy wiecie,  jakie miejsca preferujecie. Wspomnę tylko, że ceny za pokój dwuosobowy zaczynają się od 99€ za noc w niskim sezonie do ok. 200€ za noc w wysokim sezonie.

Szacunkowy koszt tygodniowego pobytu w hotelu dla dwóch osób w pokoju 2 – osobowym typu standard na wyspie oscylować będzie pomiędzy 3000 zł w niskim sezonie, a 5500 zł w sezonie wysokim (sierpień).

W kolejnym wpisie przedstawię Wam atrakcje Lampedusy.

 

Jeśli macie jakieś pytania, to proszę, zadawajcie je w komentarzach pod tym postem, postaram się na każdy odpowiedzieć i coś doradzić. Bardzo chętnie poczytam też o Waszych doświadczeniach z podróży po Sycylii, śmiało dzielcie się informacjami, na pewno pomogą one osobom dopiero planującym wyjazd.

Teraz Twoja kolej! Dołącz do społeczności Italia by Natalia: Będzie mi również bardzo miło, jeśli zostawisz komentarz pod postem. Możesz też zapisać się na newsletter w oknie poniżej.  

3 komentarze do “Wyspy południowej Sycylii – Lampedusa cz. II”

 1. Więcej na temat campingu La Roccia – tutaj – opis campingu, zdjęcia w galerii, filmik, oraz blog zawierający uwagi na temat warunków na campingu jak i pobytu na Lampeduzie.

  Moja uwaga do tekstu: w przypadku Lampeduzy oferowanie centralnego położenia hotelu czy domku wydaje mi się tylko pozornie korzystne: wyspa jest długa, natomiast zamieszkała jest w 95% w okolicach portu, na jej południowo-wschodnim końcu. Zaraz za miasteczkiem wyspa robi się pusta, przy drodze są zabudowania, w większości są to właśnie domy do wynajęcia – i nic więcej.

  Mieszkając w centralnej części wyspy jest wszędzie daleko, w tym sensie, że pieszo nie dojdzie się nigdzie (no, chyba że ktoś lubi chodzić godzinami po szosie). Oczywiście, wynajmując samochód łatwo dotrzeć wszędzie, w każdy zakątek wyspy, ale wtedy nie ma zupełnie znaczenia, czy się mieszka w centralnej części wyspy czy nie, bo wyspa jest nieduża. Fakt, że mieszkając dalej od miasteczka ma się trochę więcej ciszy i spokoju, ale jest się w centrum niczego 😉 – wszędzie trzeba dojeżdżać. Lampedusa jest piękna na obrzeżach, cudne są zatoki, plaże, ciekawe jest miasteczko i życie rybaków. Natomiast centralna część wyspy jest mało atrakcyjna, bo bardzo mało jest tam roślinności (praktycznie jej nie ma) i ta jałowa część wyspy nie robi szczególnie dobrego wrażenia, a wręcz czasami robi smutne wrażenie…

  Reasumując – według mnie w przypadku takiej wyspy jak Lampedusa centralne położenie noclegu nie jest jakąś specjalną zaletą. Ja bym raczej radziła nocleg na obrzeżach miasteczka, dzięki czemu ma się blisko faktycznie wszędzie, można oszczędzić nie wynajmując samochodu, lub wynająć go tylko na parę dni, żeby objechać wyspę i zajrzeć wszędzie (mnie na to wystarczył jeden dzień…). Na obrzeżach miasteczka jest cicho, spokojnie i dużo ładniej niż w centralnej części wyspy. Na Lampeduzie kursuje autobus, dojeżdżający w pobliże głównych zatok i plaż, a kto lubi piesze wycieczki znajdzie codziennie coś dla siebie. Większość zatok można odwiedzić pieszo z miasteczka (jeśli się lubi chodzić).

  Natomiast camping jest położony niedaleko od miasteczka (20 minut – pół godziny pieszo szosą – mało przyjemne), lub 5 minut autobusem od miasteczka, w spokojnej skalistej zatoce, a cały teren campingu jest zielony i zacieniony, jest to jeden z niewielu obszarów wyspy o tak bogatej zieleni.
  Przyczepy campingowe są bardzo skromne! To nie są duże campery! Na zdjęciach i filmie z linku powyżej wyraźnie widać jak to wygląda.

  Dodam jeszcze, że bardzo wiele ośrodków noclegowych na Lampeduzie, w tym również Camping La Roccia, sprzedaje tzw pakiety – pobyt tygodniowy plus bilet na samolot z któregoś z miast we Włoszech. Jest to dość wygodna forma pobytu – my tak właśnie podróżowałyśmy w październiku 2011, lecąc z Bergamo na Lampeduzę.

  1. Dziękuję za Twoje uwagi. Zgadzam się, że jeśli ktoś nie będzie dysponował własnym środkiem transportu, to wnętrze wyspy jest złym pomysłem. Jednak jeśli miałoby się autko, to wypady codziennie w inny rejon i powrót do ciszy i spokoju to wg mnie całkiem dobry pomysł. Odległości nie są przecież duże.

   1. Wydaje mi się, że trzeba tam się znaleźć żeby zrozumieć specyfikę tej wyspy. Poza tym oczywiście, działa tutaj moja niechęć do wydawania na zbędne luksusy… Płacenie za samochód na takiej małej wyspie wydaje mi się niepotrzebnym wyrzucaniem pieniędzy… Jeden dzień, dwa, tak, ale nie więcej, to po pierwsze. A po drugie, no właśnie, ciszę i spokój można znaleźć również dwa kroki od miasteczka, ale jest tam o wiele ładniej niż w centralnej części wyspy. Na przykład taki krajobraz jak tutaj: http://kolumber.pl/photos/show/golist:143904/page:230 – fajnie popatrzeć, ale mieszkać w takiej okolicy trochę smutno. Lampedusa kilkaset lat temu była cała zielona, potem wycięto drzewa i wyspa się stała jałowa. W okolicy miasteczka jest dużo zieleni, w okolicy campingu też, ale centralna część wyspy sprawia smutne wrażenie. Również zatoki w których są plaże znajdują się od południowej, i wschodniej strony, jeszcze odrobinkę od północno-wschodniej, a później już brzeg robi się wysoki i niedostępny. Wycieczka w tamte strony oczywiście jest bardzo ciekawa, nie ma dwóch zdań, ale jest to wycieczka półdniowa. Poza tym na wyspie spędza się czas na plażach i zatokach – wszystkie łatwo dostępne – oraz w miasteczku – bo tylko tam można coś zjeść, czy coś kupić.

    A więc – ja się nie spieram – ale taka jest moja rada, bo ktoś kto nie zna tej wyspy, nie był tam może nie czuć jej specyfiki, a potem żałować – żałować i tego, że się jest z dala od wszystkiego, i tego, że jest się zmuszonym do sporego wydatku jakim jest wynajęcie samochodu, no bo mieszkając w centralnej części wyspy innego wyjścia nie ma. A ja się wciąż stykam z uwagami osób, które wybrały się gdzieś nie znając realiów, opierając się na niepełnych opisach i potem żałują i pytają jak to odkręcić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany. Pola obowiązkowe są oznaczone *

Close