Jak dojechać do Wenecji z lotniska Marco Polo i Treviso oraz z Werony, Bergamo i Bolonii? Loty do Wenecji

Jak dojechać do Wenecji z lotniska Marco Polo i Treviso oraz z Werony, Bergamo i Bolonii? Loty do Wenecji

Jak dojechać do Wenecji z lotniska, nie tylko z głównego Marco Polo i mniejszego Wenecja-Treviso, ale też z lotniska w Weronie, Bergamo czy Bolonii? Jakie linie i kiedy latają z Polski do Wenecji? Zapraszam!

Loty z Polski do Wenecji

Obecnie mamy całkiem sporą ofertę lotów z Polski do Wenecji, w tym na główne lotnisko Marco Polo oraz na mniejsze i dalej położone lotnisko Wenecja-Treviso. Czasem jednak zdarza się, że godzina lub termin lotu nie do końca pasują nam do planów, dlatego warto również wiedzieć, jakie są możliwości dojazdu do Wenecji z trzech kolejnych lotnisk – w Weronie, Bergamo i Bolonii. Są one położone znacznie dalej, ale – w przypadku Bergamo i Bolonii – mają bogatą ofertą naprawdę tanich lotów. Poniższe godziny są aktualne na dzień publikacji aktualizacji artykułu, tj. 11.12.2023 r.

Loty na lotnisko Marco Polo w Wenecji

To centralne lotnisko Wenecji dostępne jest w ofercie polskich linii Lot. Dostaniemy się tam z Warszawy Okęcie. Na dzień aktualizacji niniejszego artykułu – grudzień 2023r. dostępne są następujące harmonogramy lotów:

 • Warszawa

– wylot w godzinach porannych w poniedziałki i środy o 7:45, w czwartki o 9:45, lądowanie w Wenecji po niecałych 2 godzinach. Lot powrotny w o 17:00 lub 19:05 w zależności od dnia tygodnia, lądowanie w Warszawie po niecałych 2 godzinach.

Loty na lotnisko Wenecja – Treviso

Port w Treviso zwany potocznie Wenecja-Treviso obsługuje linia Ryanair. Nie jest to co prawda centralny port Wenecji i po przylocie czeka nas godzinny przejazd autobusem, jednak całoroczne połączenie i niskie ceny biletów rekompensują w pełni tę drobną niedogodność podróży. Na dzień aktualizacji niniejszego artykułu dostępne są następujące harmonogramy lotów:

pierwsza papierowa książka
 • Wrocław

– wylot w poniedziałki o 11:35, lądowanie w Treviso około godziny 13:05;

lot powrotny w poniedziałek o 14:00, lądowanie we Wrocławiu około godziny 15:40.

– wylot w piątki o 13:30, lądowanie w Treviso około godziny 15:00;

lot powrotny w piątek o 16:50, lądowanie we Wrocławiu około godziny 18:20.

– wylot w niedziele o 12:25, lądowanie w Treviso około godziny 13:55;

lot powrotny w niedzielę o 14:20, lądowanie we Wrocławiu około godziny 15:50.

 • Warszawa Modlin

– wylot w poniedziałki o 12:10, lądowanie w Treviso około godziny 14:05;

lot powrotny w poniedziałek o 14:30, lądowanie w Warszawie około godziny 16:25.

– wylot w piątki o 19:00, lądowanie w Treviso około godziny 20:55;

lot powrotny w piątek o 21:20, lądowanie w Warszawie około godziny 23:15.

– wylot w niedziele o 13:35, lądowanie w Treviso około godziny 15:30;

lot powrotny w niedzielę o 15:55, lądowanie w Warszawie około godziny 17:50.

Przybliżony czas lotu to 1h 55min. Nie jest to co prawda centralny port Wenecji i po przylocie czeka nas godzinny przejazd autobusem, jednak całoroczne połączenie z Warszawy i niskie ceny biletów rekompensują w pełni tę drobną niedogodność podróży.

 • Gdańsk

– wylot w piątki o 06:00, lądowanie w Treviso około godziny 08:05;

lot powrotny w piątki o 08:30, lądowanie w Gdańsku około godziny 10:35.

– wylot w niedziele o 14:40, lądowanie w Treviso około godziny 16:45;

lot powrotny w niedziele o 17:10, lądowanie w Gdańsku około godziny 19:15

Przybliżony czas lotu to 2h 05min.

 • Kraków

– wylot w środy o 19:25, lądowanie w Treviso około godziny 21:00;

lot powrotny w środy o 21:25, lądowanie w Krakowie około godziny 23:05.

– wylot w niedziele o 09:05, lądowanie w Treviso około godziny 10:40;

lot powrotny w niedzielę o 07:00, lądowanie w Krakowie około godziny 08:40.

Przybliżony czas lotu to 1h 40min.

 • Poznań

– wylot w piątki o 19:35, lądowanie w Treviso około godziny 21:15;

lot powrotny w piątki o 21:40, lądowanie w Poznaniu około godziny 23:20.

– wylot w niedziele o 10:50, lądowanie w Treviso około godziny 12:30;

lot powrotny w niedziele o 12:55, lądowanie w Poznaniu około godziny 14:35

Przybliżony czas lotu to 2h 05min.

Mój niezapomniany lot z Poznania do Wenecji – Treviso

W ostatnim tygodniu października 2021 r. wybrałam się do Wenecji lotem Ryanair z Poznania. Samolot startuje bardzo wcześnie rano, ale dzięki temu około godziny 8 już ląduje w Treviso, a to oznacza, że przed godziną 10 można już być w Wenecji. Bardzo polecam Wam to połączenie, a jako zachętę podrzucam film, który nakręciłam z pokładu samolotu. Zobaczcie, jaki piękny wschód słońca nad „płonącymi” szczytami Dolomitów miałam okazję podziwiać. To był dopiero przedsmak piękniej pogody, jaka towarzyszyła mi niemal przez cały pobyt w Wenecji. Tutaj znajdziecie moje posty o Wenecji.


WENECJA – jak zorganizować podróż, co zobaczyć, co warto wiedzieć? Przewodnik


Jak dojechać do Wenecji z lotniska Marco Polo?

Z lotniska do centrum Wenecji można dojechać: autobusami (zwykłym liniowym i ekspresem) oraz vaporetto. Ta ostatnia opcja może być również swego rodzaju atrakcją turystyczną, szczególnie w piękny dzień.

 • autobus linii 5 odjeżdża wprost spod terminala przylotów. Podróż kończy się na Piazzale Roma. Czas przejazdu to około 23 minuty. Dokładny rozkład jazdy znajdziecie na stronie przewoźnika linea 5 ACTV;
 • Aerobus – kursuje na trasie Aeroporto Marco Polo – Venezia Piazzale Roma, dokładny rozkład jazdy znajduje się na stronie przewoźnika pod tym linkiem BUS EXPRESS.

Bilet jednorazowy z bagażem kosztuje 10 euro, bilet powrotny z bagażem kosztuje 18 euro. Kasy i automaty biletowe ATVO zlokalizowane są na lotnisku, zarówno w hali odbioru bagażu, jak i w hali przylotów lotniska Marco Polo. W Wenecji kasa biletowa i automat biletowy zlokalizowane są na Piazzale Roma przy posterunku Carabinieri.

 • Vaporetto – tramwaj wodny. Vaporetto odpływa z doków lotniska Marco Polo. Aby tam dotrzeć należy kierować się niebieskimi liniami, które ruchomym chodnikiem i ścieżką zaprowadzą Was do przystanku początkowego vaporetto.

Bilety można nabyć w kasie biletowej przy molo. W drodze z lotniska – z uwagi na zarezerwowany nocleg w dzielnicy Cannaregio – wybraliśmy vaporetto linii B. Tutaj dodam, że zarówno linia A jak i linia B są liniami przyspieszonymi na relacji Wenecja – port lotniczy Marco Polo. Linią B dostaliśmy się na przystanek Fondamente Nove. Linia A po zatrzymaniu się na Murano płynie od razu na przystanek Orto, z pominięciem tak popularnego przystanku, jakim jest Fondamente Nove. Koszt biletu to 15 euro w jedną stronę i 27 w dwie strony, jeśli powrót odbędzie się w ciągu 30 dni. Łódź linii B, która zabrała nas z lotniska, płynęła na Fondamente Nove aż 45 minut; nie wiem czy zależało to od tego kapitana, ilości pasażerów czy też od ruchu na trasie. W drodze z lotniska Marco Polo mijaliśmy bardzo dużo taksówek wodnych. Natomiast linia B, która zabrała nas w podróż powrotną z przystanku Rialto, płynęła również 45 minut. Podróż powrotna była niezapomniana. Vaporetto na lotnisko Marco Polo po opuszczeniu miasta pędziło niczym wodna taksówka, zapewniając ostatnie widoki na lagunę. Pomimo niemal dwukrotnie wyższej ceny podróży vaporetto linii A i B daje ona wiele radości i możliwości ostatniego rzutu okiem na lagunę. Bardzo polecam ten rodzaj transportu.

Stąd odpływają tramwaje wodne do Wenecji

Cennik biletów na vaporetto linii A i B w różnych wariantach oraz z informacją o dopłacie za duży bagaż.

 • Taksówką wodną – tego typu usługa jest dość droga. Transfer z lotniska do centrum Wenecji to koszt od 140 euro. Więcej dla chętnych na stronie towarzystwa taksówkarskiego pod tym linkiem. Na tej stronie sprawdzicie również koszt przejazdu z lotniska do dowolnie wybranego hotelu w Wenecji.

Jak dojechać do Wenecji z lotniska Treviso?

Lotnisko w Treviso oddalone jest o kilkadziesiąt kilometrów od Wenecji. Niedogodność tę rekompensują liczne tanie połączenia lotnicze z wielu polskich miast. By dostać się z Treviso do Wenecji możemy skorzystać z kilku opcji transportu publicznego. Są to:

 • autobus linii 6 łączący terminal przylotów lotniska Treviso z dworcem kolejowym, gdzie można złapać pociąg na dworzec główny Wenecja – Santa Lucia. Dokładny rozkład jazdy znajdziecie na stronie przewoźnika ACTT pod tym linkiem.

O ile sam autobus dojeżdża do dworca głównego w niecałe 15 minut, a podróż koleją trwa mniej niż 40 minut, to należy uwzględnić czas przesiadki i oczekiwania na pociąg pomiędzy 30 a 50 minut. Bilet autobusowy to koszt około 4 euro, a kolejowy 3,60 euro – więcej na stronie trenitalia. Jest to najtańsza opcja dojazdu z lotniska Treviso do Wenecji.

 • Treviso Airport Bus Express – kursuje na trasie lotnisko Treviso – Mestre – Wenecja Piazzale Roma. Dokładny rozkład jazdy znajduje się na stronie przewoźnika pod tymi linkami: kierunek Treviso – Wenecja i osobno kierunek Wenecja – Treviso. Autobus na lotnisku ma postój w miejscu widocznym na powyższym zdjęciu. Jest to najszybsza opcja dojazdu z lotniska Treviso do Wenecji, pomijając oczywiście taksówki.

Bilet jednorazowy z bagażem kosztuje 12,00 euro, bilet powrotny z bagażem kosztuje 22,00 euro. Kasy i automaty biletowe ATVO zlokalizowane są na lotnisku, zarówno w hali odbioru bagażu, jak i w hali przylotów lotniska Treviso. W Wenecji zarówno kasa biletowa, jak i automat biletowy zlokalizowane są na Piazzale Roma przy posterunku Carabinieri. Bilet można również kupić za gotówkę u faceta stojącego obok autobusu, zarówno na lotnisku, jak i w Wenecji.

UWAGA! Aby zdążyć na poranny lot powrotny z Treviso do Poznania, który odlatuje o 8:20, trzeba zdążyć na autobus odjeżdżający z Piazzale Roma o 5:30, gdyż kolejny jest dopiero o 7:00. Autobus jedzie godzinę.

Jak dojechać do Wenecji z lotniska z Weronie?

Lot do Werony nie jest co prawda pierwszym rozważanym przez wielu sposobem dostania się do Wenecji, lecz czasem Wizzair ma ciekawe promocje na bilety lotnicze i to połączenie może być atrakcyjniejsze, niż lot do Treviso. Z lotniska w Weronie najłatwiej dostać się do centrum Wenecji poprzez wybranie połączenia mieszanego z wykorzystaniem aerobusa i pociągu, zarówno kolei regionalnych, jak i szybkich kolei Frecciarossa 1000, rozwijających zawrotną prędkość do 400km/h, ale wymagającymi wcześniejszej rezerwacji miejsca. Połączenie autobusowe pomiędzy lotniskiem Verona Catullo, a dworcem kolejowym Verona Porta Nuova realizowane jest co 20 minut poprzez połączenie o nazwie Verona Airlink. Czas przejazdu to 15 minut. Bilet jednorazowy wraz z bagażem kosztuje 6,00 euro. Bilety można nabyć na lotnisku Catullo w kantorze usytuowanym w hali przylotów oraz w automacie biletowym hali przylotów, a także u kierowcy. Na stacji Porta Nuova bilety autobusowe są dostępne w biurze przewoźnika ATV po prawej stronie dworca oraz w automacie biletowym na peronach B2, C1, C3, E1, a także u kierowcy. Koszt biletu kolejowego na trasie Verona Porta Nuova – Venezia Santa Lucia waha się pomiędzy 9,45 euro a 26,00 euro (lub więcej, w zależności od kategorii biletu na Frecciarossa 1000). Dodam jeszcze, że z portu lotniczego w Weronie bardzo dogodnie dojedziemy też nad jezioro Garda.

Jak dojechać do Wenecji z lotniska w Bergamo?

Wiem, że nie jest to idealne połączenie, lecz często bilety do / z Bergamo (tutaj znajdziecie obszerny przewodnik) trafiają się w bardzo atrakcyjnych cenach. Tak czy inaczej w tym przypadku nie pozostaje nam nic innego, jak połączenie kombinowane. Autobus linii 1 – z lotniska na dworzec kolejowy, dokładny rozkład jazdy znajdziecie pod tym linkiem, czas przejazdu to 10 minut, a koszt podróży to 2,40 euro (należy zakupić bilet na 3 strefy (ticket 3 zone tariffa C). System stref komunikacji miejskiej może się wydawać skomplikowany, dlatego też zamieszczam odnośnik do strony przewoźnika. Następnie należy się przesiąść się na pociąg do Venezia Santa Lucia. Niestety nie ma bezpośrednich i szybkich połączeń do Wenecji. Najkorzystniej czasowo wybrać połączenie przez miasto Brescia z przesiadką na Frecciarossa 1000 lub EuroCity. Czas podróży to 3 h, a bilety są dostępne już od 33 €.

Jak dojechać do Wenecji z lotniska w Bolonii?

Bolonia nie dość, że jest cudownym miastem zasługującym na poświęcenie mu kilku dni, to jeszcze oferuje dogodne połączenia do Wenecji. Z lotniska na dworzec główny dojedziemy dzięki Marconi Express – kolei łączącej lotnisko z kolejowym dworcem centralnym. Stacja lotniskowa zlokalizowana jest na pierwszym piętrze terminala. Czas przejazdu to 15 minut, a koszt to 8,70 euro za bilet pojedynczy lub 16,00 euro za powrotny. Więcej na stronie przewoźnika. Na dworcu głównym w Bolonii wystarczy przesiąść się na Freciargento lub Freciarossa 1000, by już po 90 minutach cieszyć się widokiem Canal Grande. Bilet na szybką kolej na odcinku Bolonia – Wenecja to koszt od około 32,00 €  w jedną stronę. Można też wsiąść w pociąg regionalny.

Teraz Twoja kolej! Dołącz do społeczności Italia by Natalia: Będzie mi również bardzo miło, jeśli zostawisz komentarz pod postem. Możesz też zapisać się na newsletter w oknie poniżej.  

19 komentarzy do “Jak dojechać do Wenecji z lotniska Marco Polo i Treviso oraz z Werony, Bergamo i Bolonii? Loty do Wenecji”

 1. Wiosną zmienia się rozkład i samolot z Poznania będzie lądował w środy o 22.00. Jak się najłatwiej dostać o tej godzinie do Wenecji? Poza taksówką oczywiście. Pozdrawiam!

  1. Szukałam takiej informacji na stronach przewodników i średnio 90-130 euro, ale oczywiście w sezonie np świątecznym i w godzinach nocnych cena może być znacznie wyższa…

 2. Najtańszą opcją jest przejazd z lotniska Treviso na dworzec kolejowy w Treviso autobusem nr 6, który kosztuje 1,5 €.

  1. Potwierdzam, (informacja z października 2022), bilet na autobus nr 6 kosztuje 1.5 euro, natomiast gdy uciekł nam ostatni autobus nr 6 jadący na lotnisko to okazało się że istnieją jeszcze przy dworcu autobusy lini airlink(oznaczone jako A na wyświetlaczu, maja przystanek przy samym dworcu) i tam koszt bezpośredniego dojazdu na lotnisko to 4 euro

 3. Hej 🙂 A jaka jest najtańsza opcja dojazdu do Wenecji z lotniska Marco Polo? Czy orientuje się Pani jaki jest koszt Vaporetto?

 4. Znalazłam bezpośredni fransfer busem Flixbus z lotniska Bergamo do Wenecji Tronchetto. Czy to sprawdzone połączenie? Mam wykupione bilety do Bergamo, a zamarzyła nam się Wenecja.

 5. Bardzo przydatne wskazówki!
  Chyba nastąpiła jakaś zamiana w autobusach z Treviso Airport do Wenecji, bo linia nr 6 ma inne przystanki :/

 6. czy bilet 3 dniowy na tramwaj wodny obowiazuje na wszystkich liniach? ( po wenecji i np. burano , lido) i bez ograniczen?

 7. Witam mam pytanie, samolot powrotny do Warszawy z lotniska Treviso mam o 8.15 rano.
  Będę nocował w Mestre z dziećmi, jak najszybciej i „bezpiecznie/peweni” dojechac do lotniska żeby się nie spóźnić na tą godzinę?
  Chciałem już sprawdzić zakup biletu przez stronę ATVO, ale czy jak kupuje się bilet to nie trzeba godziny podawać tylko dzień?
  Tzn jak kupie bilet to cały dzień on obowiązuje na wybrany przejazd?
  Z góry dziękuje za pomoc.

 8. Dzień dobry
  Jak dotrzeć z lotniska Treviso do Marco Polo. Interesuje mnie przepłyniecie Vaporetto. I czy jest w ogóle taka możliwość ?
  Pozdrawiam serdecznie
  Patrycja

  1. Dzień dobry,
   Treviso znajduje się w środku lądu, więc nie ma możliwości przepłynięcie. Najlepiej dojechać do Wenecji i stamtąd popłynąć, jeśli zależy Ci na rejsie vaporetto.
   Pozdrawiam wzajemnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany. Pola obowiązkowe są oznaczone *

Close