Jak dojechać do Wenecji z lotniska Marco Polo i Treviso oraz z Werony, Bergamo i Bolonii? Loty do Wenecji

Jak dojechać do Wenecji z lotniska Marco Polo i Treviso oraz z Werony, Bergamo i Bolonii? Loty do Wenecji

Jak dojechać do Wenecji z lotniska, nie tylko z głównego Marco Polo i mniejszego Wenecja-Treviso, ale też z lotniska w Weronie, Bergamo czy Bolonii? Jakie linie i kiedy latają z Polski do Wenecji? Zapraszam!

Loty z Polski do Wenecji

Obecnie mamy całkiem sporą ofertę lotów z Polski do Wenecji, w tym na główne lotnisko Marco Polo oraz na mniejsze i dalej położone lotnisko Wenecja-Treviso. Czasem jednak zdarza się, że godzina lub termin lotu nie do końca pasują nam do planów, dlatego warto również wiedzieć, jakie są możliwości dojazdu do Wenecji z trzech kolejnych lotnisk – w Weronie, Bergamo i Bolonii. Są one położone znacznie dalej, ale – w przypadku Bergamo i Bolonii – mają bogatą ofertą naprawdę tanich lotów. Poniższe godziny i ceny podane są orientacyjne, aktualne na dzień pisania artykułu.

Loty na lotnisko Marco Polo w Wenecji

To centralne lotnisko Wenecji dostępne jest w ofercie linii Ryanair. Dostaniemy się tam z dwóch polskich miast: Gdańska i Katowic. Destynacja ta będzie cieszyć mieszkańców północnej i południowej Polski mieszkających do 150 km od lotniska. Na dzień pisania niniejszego artykułu dostępne są następujące harmonogramy lotów:

Booking.com
 • Gdańsk

– wylot w środy o 16:25, lądowanie w Wenecji około godziny 18:25;

zarezerwuj z nami apartament

lot powrotny również w środy o 14:00, lądowanie w Katowicach około godziny 16:00.

– wylot w niedzielę o 13:10, lądowanie w Wenecji około godziny 15:10;

lot powrotny również w niedzielę o 10:45, lądowanie w Katowicach około godziny 12:45.

Trasa ta jest sezonowa i otwarta od końca marca do końca października. Przybliżony czas lotu to 2h. Na chwilę obecną koszty pojedynczego biletu wynosi poniżej 200 zł.

 • Katowice

– wylot w czwartki o 9:10, lądowanie w Wenecji około godziny 10:40;

lot powrotny również w czwartki o 7:15, lądowanie w Katowicach około godziny 8:45.

– wylot w niedzielę o 17:00, lądowanie w Wenecji około godziny 18:30;

lot powrotny również w niedzielę o 18:55, lądowanie w Katowicach około godziny 20:25.

Trasa ta jest sezonowa i otwarta od końca marca do końca października. Przybliżony czas lotu to 1,5h. Na chwilę obecną koszt pojedynczego biletu wynosi poniżej 150 zł.

Na lotnisko Wenecja – Treviso

Port w Treviso zwany potocznie Wenecja-Treviso obsługuje linia Ryanair. Dostaniemy się tam z trzech polskich miast: z Poznania, Wrocławia, Modlina pod Warszawą i Krakowa. Na dzień pisania niniejszego artykułu dostępne są następujące harmonogramy lotów:

 • Poznań

– wylot w czwartki o 11:00, lądowanie w Treviso około godziny 12:10;

lot powrotny również w czwartki o 13:05, lądowanie w Poznaniu około godziny 14:45.

– wylot w niedzielę o 6:15, lądowanie w Treviso około godziny 7:55;

lot powrotny również w niedzielę o 8:20, lądowanie w Poznaniu około godziny 10:00.

Przybliżony czas lotu to 1h 40min. Na chwilę obecną koszty pojedynczego biletu wahają się w przedziale 39 zł – 300 zł. Nie jest to co prawda centralny port Wenecji i po przylocie czeka nas godzinny przejazd autobusem, jednak całoroczne połączenie z Poznania i niskie ceny biletów rekompensują w pełni tę drobną niedogodność podróży.

 • Warszawa – Modlin

– wylot w czwartki o 19:25, lądowanie w Treviso około godziny 21:15;

lot powrotny również w czwartki o 21:40, lądowanie w Modlinie około godziny 23:30.

– wylot w niedzielę o 17:55, lądowanie w Treviso około godziny 19:45;

lot powrotny również w niedzielę o 20:10, lądowanie w Modlinie około godziny 22:00

Przybliżony czas lotu to 1h 50min. Na chwilę obecną koszt pojedynczego biletu waha się w okolicach 430 zł. Połączenie jest całoroczne.

 • Wrocław

– wylot w poniedziałki o 12:05, lądowanie w Treviso około godziny 13:35;

lot powrotny również w poniedziałki o 14:00, lądowanie we Wrocławiu około godziny 15:30.

– wylot w piątki o 7:55, lądowanie w Treviso około godziny 9:25.

lot powrotny również tego samego dnia o 9:50, lądowanie we Wrocławiu około godziny 11:20.

Niestety, pomimo ciekawych godzin wylotów ceny biletów zaczynają się od 500 zł.

 • Kraków

– wylot w poniedziałki o 16:10, lądowanie w Treviso około 17:45;

lot powrotny również w poniedziałki o 18:10, lądowanie w Krakowie około 19:45.

– wylot w środy o 18:35, lądowanie w Treviso około 20:10;

lot powrotny również w środę o 20:35, lądowanie w Krakowie o 22:10.

– wylot w sobotę o 12:05, lądowanie w Treviso około 13:40;

lot powrotny również w sobotę o 14:05, lądowanie w Krakowie o 15:40.

Ceny biletów na tym połączeniu są na razie bardzo atrakcyjne, bilet w każdą stronę można kupić za cenę poniżej 100 zł.

Mój niezapomniany lot z Poznania do Wenecji – Treviso

W ostatnim tygodniu października 2021 r. wybrałam się do Wenecji lotem Ryanair z Poznania. Samolot startuje bardzo wcześnie rano, ale dzięki temu około godziny 8 już ląduje w Treviso, a to oznacza, że przed godziną 10 można już być w Wenecji. Bardzo polecam Wam to połączenie, a jako zachętę podrzucam film, który nakręciłam z pokładu samolotu. Zobaczcie, jaki piękny wschód słońca nad „płonącymi” szczytami Dolomitów miałam okazję podziwiać. To był dopiero przedsmak piękniej pogody, jaka towarzyszyła mi niemal przez cały pobyt w Wenecji. Tutaj znajdziecie moje posty o Wenecji – klik!


WENECJA – jak zorganizować podróż, co zobaczyć, co warto wiedzieć? Przewodnik


Jak dojechać do Wenecji z lotniska Marco Polo?

Z lotniska do centrum Wenecji można dojechać: autobusami (zwykłym liniowym i ekspresem) oraz vaporetto. Ta ostatnia opcja może być również swego rodzaju atrakcją turystyczną, szczególnie w piękny dzień.

 • autobus linii 5 odjeżdża wprost spod terminala przylotów. Podróż kończy się na Piazzale Roma. Czas przejazdu to około 23 minuty. Dokładny rozkład jazdy znajdziecie na stronie przewoźnika linea 5 ACTV;
 • Aerobus – kursuje na trasie Aeroporto Marco Polo – Venezia Piazzale Roma, dokładny rozkład jazdy znajduje się na stronie przewoźnika pod tym linkiem BUS EXPRESS

Bilet jednorazowy z bagażem kosztuje 8,00 euro, bilet powrotny z bagażem kosztuje 15,00 euro. Kasy i automaty biletowe ATVO zlokalizowane są na lotnisku, zarówno w hali odbioru bagażu, jak i w hali przylotów lotniska Marco Polo. W Wenecji kasa biletowa i automat biletowy zlokalizowane są na Piazzale Roma przy posterunku Carabinieri.

 • Vaporetto – tramwaj wodny. Vaporetto odpływa z doków lotniska Marco Polo. Aby tam dotrzeć należy kierować się niebieskimi liniami, które ruchomym chodnikiem i ścieżką zaprowadzą do przystanku początkowego vaporetto.

Bilety można nabyć w kasach biletowych: w automatach ulokowanych w hali odbioru bagażu przy taśmociągach 3 lub 5, na pokładzie statku lub w kasie przy stanowisku 8, przy czym kasa działa następująco: poniedziałek – środa jest nieczynna, czwartek-niedziela czynna w godzinach 10-12: 50. Vaporetto płynie około 1h do przystanku Rialto oraz 1h 12 min do przystanku San Marco.

 • Taksówką wodną – tego typu usługa jest dość droga. Transfer z lotniska do centrum Wenecji to koszt około 120 euro. Więcej dla chętnych na stronie towarzystwa taksówkarskiego pod tym linkiem. Na tej stronie sprawdzicie również koszt przejazdu z lotniska do dowolnie wybranego hotelu w Wenecji.

Jak dojechać do Wenecji z lotniska Treviso?

Lotnisko w Treviso oddalone jest o kilkadziesiąt kilometrów od Wenecji. Niedogodność tę rekompensują liczne tanie połączenia lotnicze z wielu polskich miast. By dostać się z Treviso do Wenecji możemy skorzystać z kilku opcji transportu publicznego. Są to:

 • autobus linii 6 łączący terminal przylotów lotniska Treviso z dworcem kolejowym, gdzie można złapać pociąg na dworzec główny Wenecja – Santa Lucia. Dokładny rozkład jazdy znajdziecie na stronie przewoźnika ACTT pod tym linkiem.

O ile sam autobus dojeżdża do dworca głównego w niecałe 15 minut, a podróż koleją trwa mniej niż 40 minut, to należy uwzględnić czas przesiadki i oczekiwania na pociąg pomiędzy 30 a 50 minut. Bilet autobusowy to koszt około 4 euro, a kolejowy 3,60 euro – więcej na stronie trenitalia. Jest to najtańsza opcja dojazdu z lotniska Treviso do Wenecji.

 • Treviso Airport Bus Express – kursuje na trasie lotnisko Treviso – Mestre – Wenecja Piazzale Roma. Dokładny rozkład jazdy znajduje się na stronie przewoźnika pod tymi linkami: kierunek Treviso – Wenecja i osobno kierunek Wenecja – Treviso. Autobus na lotnisku ma postój w miejscu widocznym na powyższym zdjęciu. Jest to najszybsza opcja dojazdu z lotniska Treviso do Wenecji, pomijając oczywiście taksówki.

Bilet jednorazowy z bagażem kosztuje 12,00 euro, bilet powrotny z bagażem kosztuje 22,00 euro. Kasy i automaty biletowe ATVO zlokalizowane są na lotnisku, zarówno w hali odbioru bagażu, jak i w hali przylotów lotniska Treviso. W Wenecji zarówno kasa biletowa, jak i automat biletowy zlokalizowane są na Piazzale Roma przy posterunku Carabinieri. Bilet można również kupić za gotówkę u faceta stojącego obok autobusu, zarówno na lotnisku, jak i w Wenecji.

UWAGA! Aby zdążyć na poranny lot powrotny z Treviso do Poznania, który odlatuje o 8:20, trzeba zdążyć na autobus odjeżdżający z Piazzale Roma o 5:30, gdyż kolejny jest dopiero o 7:00. Autobus jedzie godzinę.

Jak dojechać do Wenecji z lotniska z Weronie?

Lot do Werony nie jest co prawda pierwszym rozważanym przez wielu sposobem dostania się do Wenecji, lecz czasem Wizzair ma ciekawe promocje na bilety lotnicze i to połączenie może być atrakcyjniejsze, niż lot do Treviso. Z lotniska w Weronie najłatwiej dostać się do centrum Wenecji poprzez wybranie połączenia mieszanego z wykorzystaniem aerobusa i pociągu, zarówno kolei regionalnych, jak i szybkich kolei Frecciarossa 1000, rozwijających zawrotną prędkość do 400km/h, ale wymagającymi wcześniejszej rezerwacji miejsca. Połączenie autobusowe pomiędzy lotniskiem Verona Catullo, a dworcem kolejowym Verona Porta Nuova realizowane jest co 20 minut poprzez połączenie o nazwie Verona Airlink. Czas przejazdu to 15 minut. Bilet jednorazowy wraz z bagażem kosztuje 6,00 euro. Bilety można nabyć na lotnisku Catullo w kantorze usytuowanym w hali przylotów oraz w automacie biletowym hali przylotów, a także u kierowcy. Na stacji Porta Nuova bilety autobusowe są dostępne w biurze przewoźnika ATV po prawej stronie dworca oraz w automacie biletowym na peronach B2, C1, C3, E1, a także u kierowcy. Koszt biletu kolejowego na trasie Verona Porta Nuova – Venezia Santa Lucia waha się pomiędzy 9,45 euro a 26,00 euro (lub więcej, w zależności od kategorii biletu na Frecciarossa 1000). Dodam jeszcze, że z portu lotniczego w Weronie bardzo dogodnie dojedziemy też nad jezioro Garda.

Jak dojechać do Wenecji z lotniska w Bergamo?

Wiem, że nie jest to idealne połączenie, lecz często bilety do / z Bergamo trafiają się w bardzo atrakcyjnych cenach. Tak czy inaczej w tym przypadku nie pozostaje nam nic innego, jak połączenie kombinowane. Autobus linii 1 – z lotniska na dworzec kolejowy, dokładny rozkład jazdy znajdziecie pod tym linkiem, czas przejazdu to 10 minut, a koszt podróży to 2,40 euro (należy zakupić bilet na 3 strefy (ticket 3 zone tariffa C). System stref komunikacji miejskiej może się wydawać skomplikowany, dlatego też zamieszczam odnośnik do strony przewoźnika. Następnie należy się przesiąść się na pociąg do Venezia Santa Lucia. Niestety nie ma bezpośrednich i szybkich połączeń do Wenecji. Najkorzystniej czasowo wybrać połączenie przez miasto Brescia z przesiadką na Frecciarossa 1000 lub EuroCity. Czas podróży to 3 h, a bilety są dostępne już od 33 €.

Jak dojechać do Wenecji z lotniska w Bolonii?

Bolonia nie dość, że jest cudownym miastem zasługującym na poświęcenie mu kilku dni, to jeszcze oferuje dogodne połączenia do Wenecji. Z lotniska na dworzec główny dojedziemy dzięki Marconi Express – kolei łączącej lotnisko z kolejowym dworcem centralnym. Stacja lotniskowa zlokalizowana jest na pierwszym piętrze terminala. Czas przejazdu to 15 minut, a koszt to 8,70 euro za bilet pojedynczy lub 16,00 euro za powrotny. Więcej na stronie przewoźnika. Na dworcu głównym w Bolonii wystarczy przesiąść się na Freciargento lub Freciarossa 1000, by już po 90 minutach cieszyć się widokiem Canal Grande. Bilet na szybką kolej na odcinku Bolonia – Wenecja to koszt od około 32,00 €  w jedną stronę. Można też wsiąść w pociąg regionalny.

Teraz Twoja kolej! Dołącz do społeczności Italia by Natalia: Będzie mi również bardzo miło, jeśli zostawisz komentarz pod postem. Możesz też zapisać się na newsletter w oknie poniżej.  

10 komentarzy do “Jak dojechać do Wenecji z lotniska Marco Polo i Treviso oraz z Werony, Bergamo i Bolonii? Loty do Wenecji”

 1. Wiosną zmienia się rozkład i samolot z Poznania będzie lądował w środy o 22.00. Jak się najłatwiej dostać o tej godzinie do Wenecji? Poza taksówką oczywiście. Pozdrawiam!

  1. Szukałam takiej informacji na stronach przewodników i średnio 90-130 euro, ale oczywiście w sezonie np świątecznym i w godzinach nocnych cena może być znacznie wyższa…

 2. Najtańszą opcją jest przejazd z lotniska Treviso na dworzec kolejowy w Treviso autobusem nr 6, który kosztuje 1,5 €.

 3. Hej 🙂 A jaka jest najtańsza opcja dojazdu do Wenecji z lotniska Marco Polo? Czy orientuje się Pani jaki jest koszt Vaporetto?

 4. Znalazłam bezpośredni fransfer busem Flixbus z lotniska Bergamo do Wenecji Tronchetto. Czy to sprawdzone połączenie? Mam wykupione bilety do Bergamo, a zamarzyła nam się Wenecja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Close