Trzęsienie ziemi we Włoszech. Polscy blogerzy dla Italii

trzęsienie-ziemi-włochy-2016-norcia

Rok, który niedługo się skończy, nie zostanie zaliczony do szczęśliwych dla naszej ukochanej Italii. Trzy serie trzęsień ziemi w przeciągu niespełna trzech miesięcy, niemal 300 ofiar śmiertelnych, dziesiątki zniszczonych miasteczek i zabytków, tysiące ludzi bez dachu nad głową. A sejsmolodzy przewidują, że ciąg dalszy jest wielce prawdopodobny. Nie jesteśmy w stanie temu zapobiec, ale możemy wesprzeć poszkodowanych. Właśnie startuje wspaniała akcja pomocy dzieciom, nad którą patronat objęła m.in. Ambasady Republiki Włoskiej w Warszawie. Tuż przed świętami, 6 grudnia, czyli w Mikołajki, w stolicy zagra „Kochaj AMAtrice”. Będzie to charytatywny koncert muzyki włoskiej, którego pomysł zrodził się w gronie Włochów i Włoszek mieszkających w Polsce, pragnących zebrać fundusze na pomoc rodakom dotkniętym skutkami tegorocznego nieszczęścia. Każdy z Was może pomóc! Jak? Kupując bilety (super prezent mikołajkowy dla bliskiej osoby), czytając ten post, lajkując i udostępniając go na Facebooku. Nagłośnijmy wspólnie tą wspaniałą inicjatywę!

0005ubwydbfa4rh5-c122-f4

Zniszczenia w miasteczku Amatrice podczas pierwszego trzęsienia ziemi 24.08.2016 r.

063129006-09ba1bc1-9c84-4484-b005-b4dd382e3b86

Zniszczenia w miasteczku Amatrice podczas pierwszego trzęsienia ziemi 24.08.2016 r.

amatrice

Zniszczenia w miasteczku Amatrice podczas pierwszego trzęsienia ziemi 24.08.2016 r.

trzęsienie-ziemi-włochy-2016-norcia

Bazylika Św. Benedykta w Nursji zniszczona podczas ostatniego trzęsienia ziemi 30.10.2016 r.

pierwsza papierowa książka

trzęsienie-ziemi-włochy-2016-norcia

Bazylika Św. Benedykta w Nursji zniszczona podczas ostatniego trzęsienia ziemi 30.10.2016 r.

Koncert muzyki włoskiej Kochaj AMAtrice to niezwykłe wydarzenie jednoczące włoskich artystów mieszkających w Polsce oraz polskich artystów związanych z Włochami w geście solidarności z osobami, które ucierpiały w tegorocznych trzęsieniach ziemi w środkowych Włoszech. W tytule koncertu symbolicznie pojawia się miasteczko Amatrice, jedno z miejsc dotkniętych przez tę tragedię.

Widzowie zostaną na ten jeden wieczór przeniesieni w fascynujący świat muzycznej kultury Półwyspu Apenińskiego. Zaproszeni artyści zinterpretują na nowo utwory takich legend włoskiej muzyki jak Paolo Conte, Lucio Dalla, Francesco De Gregori, Pino Daniele, Luigi Tenco, Renato Carosone, Domenico Modugno i wielu innych. W repertuarze nie zabraknie pieśni neapolitańskiej, arii Francesca Paola Tostiego w wykonaniu Luisy Ciciriello i Sergia Bettasa przy akompaniamencie muzyków Teatru Wielkiego czy występu utalentowanego tancerza Stefana Terrazzino.

amatrice_plakat

Środki ze sprzedaży biletów zostaną przeznaczone na wsparcie dla najmłodszych mieszkańców poszkodowanych terenów. W wyniku trzęsień ziemi wiele szkół uległo poważnemu zniszczeniu. Są one teraz odbudowywane i urządzane podstawowymi sprzętami, ale ich doposażenie, możliwe dzięki zebranym środkom, sprawi dzieciom tak potrzebną im teraz radość i wywoła uśmiech na ich buziach.

Wystąpią (kolejność alfabetyczna): Alberto Amati, Halina Benedyk, Sergio Bettas, Marco Bocchino, Enrico Buscema, Francesco Chiarini & Band, Luisa Ciciriello, Tony Giuffrida, Thomas Grotto, Andrea Lattari z Biancą i z Ewą Kryza, Anna Marchwińska, Maurizio Nicolini, Luigi Pagano, Marek Skuza, Stefano Terrazzino z Paulą Biernat, Jarek Wist.
Udział specjalny: Roberto Lipari.
Opieka artystyczna: Angela Ottone

Ceny biletów: 50 zł, 100 zł, 200 zł

TUTAJ KUPICIE BILETY
Wydarzenie zostało objęte patronatem przez: Ambasadę Republiki Włoskiej w Warszawie, Włoską Izbę Handlowo-Przemysłową w Polsce, Comites Polonia, szkołę Bottega Italiana, grupę teatralną Esperiente oraz Festival MOST 2017.

Warto się pospieszyć, bo pierwszych 50 osób, które kupią bilety i powiadomią o tym organizatorów wysyłając maila na adres kochajamatrice@gmail.com, otrzyma za darmo od jednego ze sponsorów spersonalizowane video od Świętego Mikołaja dla swojego dziecka. Pozostali zainteresowani takim prezentem widzowie otrzymają 20% zniżki na video.

Warto kupować bilety za 100 i 200 złotych, bo za ich okazaniem w ciągu miesiąca od koncertu będzie można uzyskać 10% jednorazowej zniżki w jednej z włoskich restauracji w Warszawie. Lista lokali do wyboru zostanie wkrótce ogłoszona na fanpage’u wydarzenia: www.facebook.com/kochajamatrice.

W imieniu swoim oraz organizatorów serdecznie zapraszam na koncert!

trzęsienie-ziemi-włochy-2016-norcia

Katedra w Nursji przed trzęsieniem ziemi ©Andrea Lavatore

Teraz Twoja kolej! Dołącz do społeczności Italia by Natalia: Będzie mi również bardzo miło, jeśli zostawisz komentarz pod postem. Możesz też zapisać się na newsletter w oknie poniżej.  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany. Pola obowiązkowe są oznaczone *

Close