Powrót na południe – Bazylikata i Apulia

Plany były bardzo śmiałe. Początkowo miała to być podróż trzytygodniowa, ale najpierw odpadł Półwysep Gargano i zrobiły się dwa tygodnie, by w ostateczności po redukcji do tygodnia odpadł również „obcas” włoskiego buta, czyli Półwysep Salento. Ale atrakcji i tak szykuje się sporo, bo odwiedzimy miejsca wyjątkowe.

Kto śledzi regularnie mojego bloga i profil Italia by Natalia na Facebooku wie doskonale, że choć sporo widziałam w Italii, łącznie z piękną i osławioną Toskanią, to moje serce należy do południowych regionów tego cudownego kraju. Kocham Sycylię, uwielbiam Kalabrię i Neapol, a Rzym ma szczególne miejsce w moim sercu jako pierwsza włoska miłość. Tym razem wybrałam kierunek, który fascynował mnie od dawna. Najpierw – po wieczorze spędzonym w Neapolu – odwiedzimy Materę, miasto absolutnie wyjątkowe, które podobno potrafi rzucić na kolana nawet najbardziej opornych na włoskie cuda. W Materze zamieszkamy w oryginalnych Sassi, dawnych grotach mieszkalnych przerobionych na uroczy hotelik, oraz spotkamy się z Martą, autorką bloga Bazylikata, Apulia i okolice, którą zapytam, jak wygląda codzienne życie w tak niezwykłym miejscu. Następnie wyruszymy do Alberobello, gdzie zobaczymy niespotykanie nigdzie indziej Trulli, bajeczne domki o stożkowych dachach tworzące miasteczko przypominające wioskę Smerfów. W jednym z takich Trullo otoczonym gajem oliwnym zatrzymamy się na trzy dni. Stamtąd już niewiele dzielić nas będzie od bajecznych plaż, z jakich słynie Apulia. Trzy z nich zamierzamy odwiedzić i sprawdzić, czy faktycznie są tak piękne. A na koniec wisienka na torcie, czyli krótki powrót – najpierw do Neapolu (po raz drugi w trakcie tej podróży) odwiedzić koleją słynną pizzerię, a później do Rzymu udowodnić, że wrzucenie monety do fontanny di Trevi naprawdę działa. Zapraszam!

Jeśli macie jakieś pytania, to proszę, zadawajcie je w komentarzach pod tym postem, postaram się na każdy odpowiedzieć i coś doradzić. Bardzo chętnie poczytam też o Waszych doświadczeniach z podróży po Bazylikacie i Apulii, śmiało dzielcie się informacjami, na pewno pomogą one osobom dopiero planującym wyjazd.

Teraz Twoja kolej! Dołącz do społeczności Italia by Natalia: Będzie mi również bardzo miło, jeśli zostawisz komentarz pod postem. Możesz też zapisać się na newsletter w oknie poniżej.  

Jeden komentarz do “Powrót na południe – Bazylikata i Apulia”

  1. Witaj! Napisalaś „Trzy z nich zamierzamy odwiedzić i sprawdzić, czy faktycznie są tak piękne.” – które to plaże? I jaki rezultat? 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany. Pola obowiązkowe są oznaczone *

Close