Pocztówkowe widoki okolic Pienzy

Dzisiaj parę słów o malowniczych okolicach Pienzy, nad którymi niepodzielnie góruje wygasły wulkan Monte Amiata, a wokół rozciągają się po horyzont bajkowe wzgórza.

Podróżując przez tę krainę napotkacie samotne kępy cyprysów, dziś cieszące oczy rzesze turystów i fotografów, lecz kiedyś mające inne, mroczniejsze przeznaczenie. Leniwe popołudnia spędzić tu możecie nie tylko zwiedzając urocze miasteczka położone wysoko na wzniesieniach, lecz także relaksując się w gorących źródłach i racząc lokalnym winem oraz słynnym serem Pecorino.

O tym będziecie mogli niebawem przeczytać w moich relacjach z Toskanii:

Opactwo Monte Oliveto Maggiore

opactwo

 

Wycieczka wokół Monte Amiaty

wokol-monte-amiata

 

Drugie z czterech gorących źródeł

gorace-zrodla-toskania

 

Trzecie z czterech gorących źródeł

toskania 2

 

Montalcino

montalcino

 

Montepulciano

montepulciano

 

Pienza

pienza

 

Napiszę także, gdzie należy pojechać i stanąć, aby samemu zrobić zdjęcia przedstawiające najsłynniejsze toskańskie widoki, takie jak ten na początku wpisu, lub ten poniżej.

kapliczka

Jeśli macie jakieś pytania, to proszę, zadawajcie je w komentarzach pod tym postem, postaram się na każdy odpowiedzieć i coś doradzić. Bardzo chętnie poczytam też o Waszych doświadczeniach z podróży po Toskanii, śmiało dzielcie się informacjami, na pewno pomogą one osobom dopiero planującym wyjazd.

pierwsza papierowa książka
Teraz Twoja kolej! Dołącz do społeczności Italia by Natalia: Będzie mi również bardzo miło, jeśli zostawisz komentarz pod postem. Możesz też zapisać się na newsletter w oknie poniżej.  

4 komentarze do “Pocztówkowe widoki okolic Pienzy”

    1. Hej Aga!
      Rotator będziemy niedługo wzbogacać o nowe fotki, pomyśle o tym zdjęciu, ale będzie problem, jest pionowe. Dzięki, że zajrzałaś, odezwę się na maila, jak tylko ogarnę najpilniejsze sprawy. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany. Pola obowiązkowe są oznaczone *

Close