Niezapowiedziana wizyta w La Sirena, czyli Władimir Putin w Toskanii

zdjęcie autorstwa Moreno Novello

Jak już pewnie słyszeliście z wiadomości internetowych Prezydent Rosji – Władimir Putin, 24 marca zatrzymał  się na obiad w Potro Ercole, sennej miejscowości położonej w gminie Monte Argentario w prowincji Grosseto w Toskanii.

Całe zdarzenie doskonale zapamiętał Luigi Solari właściciel restauracji La Sirena mieszczącej się przy Via Caravaggio 87, którego opowieść znalazłem na portalu Corriere Fiorentino, dostępną pod tym linkiem. Tego dnia w czasie, gdy lokal był pusty, a kelnerzy czyścili stoły zjawił się nieznajomy gentleman. Ów jegomość zadał Luigiemu dwa pytania: czy może tu zjeść obiad kilka osób i czy wizyta gości może być poufna. Właściciel oczywiście wyraził zgodę.

Argentario - Porto Ercole
Widok z Porto Ercole na przystań, zdjęcie autorstwa Moreno Novello

druga papierowa książka

Prezydent wraz ze swoją sekretarką zjedli w La Sirena – słynącym z dobrych dań rybnych – naprędce przyrządzone kalmary, karczochy, krewetki z grilla i okonia morskiego. Do obiadu trwającego do godziny 19 podano wino z winogron odmiany Chardonnay za 180€ za butelkę.

Obiad zakończył deser czekoladowy i sowity napiwek dla właściciela restauracji.

Dla chętnych chcących odwiedzić restaurację zamieszczam link do strony tripadvisor.it z opiniami o lokalu.

 

Jeśli macie jakieś pytania, to proszę, zadawajcie je w komentarzach pod tym postem, postaram się na każdy odpowiedzieć i coś doradzić. Bardzo chętnie poczytam też o Waszych doświadczeniach z podróży po Toskanii, śmiało dzielcie się informacjami, na pewno pomogą one osobom dopiero planującym wyjazd.

Teraz Twoja kolej! Dołącz do społeczności Italia by Natalia: Będzie mi również bardzo miło, jeśli zostawisz komentarz pod postem. Możesz też zapisać się na newsletter w oknie poniżej.  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany. Pola obowiązkowe są oznaczone *

Close