Niezapowiedziana wizyta w La Sirena, czyli Władimir Putin w Toskanii

zdjęcie autorstwa Moreno Novello

Jak już pewnie słyszeliście z wiadomości internetowych Prezydent Rosji – Władimir Putin, 24 marca zatrzymał  się na obiad w Potro Ercole, sennej miejscowości położonej w gminie Monte Argentario w prowincji Grosseto w Toskanii.

Całe zdarzenie doskonale zapamiętał Luigi Solari właściciel restauracji La Sirena mieszczącej się przy Via Caravaggio 87, którego opowieść znalazłem na portalu Corriere Fiorentino, dostępną pod tym linkiem. Tego dnia w czasie, gdy lokal był pusty, a kelnerzy czyścili stoły zjawił się nieznajomy gentleman. Ów jegomość zadał Luigiemu dwa pytania: czy może tu zjeść obiad kilka osób i czy wizyta gości może być poufna. Właściciel oczywiście wyraził zgodę.

Argentario - Porto Ercole
Widok z Porto Ercole na przystań, zdjęcie autorstwa Moreno Novello

Prezydent wraz ze swoją sekretarką zjedli w La Sirena – słynącym z dobrych dań rybnych – naprędce przyrządzone kalmary, karczochy, krewetki z grilla i okonia morskiego. Do obiadu trwającego do godziny 19 podano wino z winogron odmiany Chardonnay za 180€ za butelkę.

Obiad zakończył deser czekoladowy i sowity napiwek dla właściciela restauracji.

Dla chętnych chcących odwiedzić restaurację zamieszczam link do strony tripadvisor.it z opiniami o lokalu.

 

Jeśli macie jakieś pytania, to proszę, zadawajcie je w komentarzach pod tym postem, postaram się na każdy odpowiedzieć i coś doradzić. Bardzo chętnie poczytam też o Waszych doświadczeniach z podróży po Toskanii, śmiało dzielcie się informacjami, na pewno pomogą one osobom dopiero planującym wyjazd.

Kochani, użytkowników Facebooka serdecznie zapraszam do nowo powstałej, prowadzonej przeze mnie grupy WŁOCHY – podróże & styl życia

Wszystkich nowych czytelników zapraszam do polubienia strony Italia by Natalia na Facebooku oraz śledzenia profilu na Instagramie. Będzie mi również bardzo miło, jeśli dodacie komentarz lub udostępnicie ten post swoim znajomym. Bo zadowolony czytelnik to najlepsza motywacja 🙂

Pozdrawiam Was serdecznie

Natalia

Prawa autorskie do tekstu należą do Italia by Natalia. Skopiowanie tekstu lub jego fragmentu, a także przepisanie ze zmianą poszczególnych słów zgodnie z regulaminem bloga skutkować będzie konsekwencjami prawno – finansowymi dla złodzieja oraz napiętnowaniem go w sieci. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany. Pola obowiązkowe są oznaczone *

Close