Mobilny ciśnieniowy ekspres do kawy

Planujecie odległe wojaże z dala od włoskich kawiarni, od wszelkiej cywilizacji, a nie wyobrażacie sobie rozpoczęcia dnia bez filiżanki prawdziwego włoskiego espresso?

Osoby pragnące delektować się filiżanką mocnego espresso na biwaku, polu namiotowym, czy w środku amazońskiej dżungli powinny rozważyć zakup ekspresu Bacchi Espresso Machine.

Ekspres ten, niespotykany na polskim rynku, jest niewymagającym zasilania elektrycznego mobilnym ekspresem, wytwarzającym ciśnienie 9 bar, mogącym przyrządzić do dwóch filiżanek włoskiego espresso (ok. 30 ml każda) wraz z obfitą Cremą. Wykony z anodowanego aluminium jest prosty w obsłudze. W skład urządzenia wchodzi: rama z dwiema podstawkami na filiżanki i pokrętłem unieruchamiającym zestaw, urządzenie zwiększające ciśnienie z pojemnikiem na wodę, komora parzenia kawy wraz z pokrętłem do jej nalewania, pojemnik na kawę, reduktor pojemnika dla jednej filiżanki kawy,  oraz górna pokrywa wyposażona w dysze i filtry do kawy.

Informacje zasięgnięte ze strony: caffemotive

druga papierowa książka

Poniżej zamieszczam film pokazowy autorstwa BacchiEspresso

oraz gotowe espresso:


również autorstwa BacchiEspresso

Jak widać ekspres ten jest ciekawą propozycją również dla osób posiadających popularny ekspres wysokociśnieniowy i chcących trochę poeksperymentować. Crema z tego urządzenia wychodzi wyjątkowo obfita.

Udanych chwil spędzonych przy kawie.

Dane urządzenia:

  • waga urządzenia 2,25 kg
  • wymiary urządzenia: 245 x 175 x 150 mm

Ekspres jest dość drogi, jego cena to ok. 300€

/zdjęcie do wpisu zasięgnięto ze strony www.caffemotive.com/

 

Jeśli macie jakieś pytania, to proszę, zadawajcie je w komentarzach pod tym postem, postaram się na każdy odpowiedzieć i coś doradzić. Bardzo chętnie poczytam też o Waszych doświadczeniach z podróży po Italii, śmiało dzielcie się informacjami, na pewno pomogą one osobom dopiero planującym wyjazd.

Teraz Twoja kolej! Dołącz do społeczności Italia by Natalia: Będzie mi również bardzo miło, jeśli zostawisz komentarz pod postem. Możesz też zapisać się na newsletter w oknie poniżej.  

2 komentarze do “Mobilny ciśnieniowy ekspres do kawy”

  1. Ja wożę jeszcze mniejszy i dużo,dużo tańszy malutki klasyczny ekspres Brikka Bialetti.
    Chyba już ze 25 lat.
    Można go dostać już w Polsce,na Allegro chyba za 100 zł
    🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany. Pola obowiązkowe są oznaczone *

Close