Konkurs wakacyjny „podziel się wspomnieniami z Italii” – nowe informacje

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem konkursem i Waszymi prośbami zdecydowaliśmy o przedłużeniu terminu nadsyłania relacji z podróży. Ponadto możemy już zdradzić, jakie smakołyki kupiliśmy w dwóch z czterech regionów odwiedzanych podczas naszej miesięcznej wyprawy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami!

W poprzednim poście o wakacyjnym konkursie podaliśmy m.in., że termin nadsyłania relacji upływa 21 września. W związku z Waszymi prośbami o wydłużenie terminu postanowiliśmy przesunąć go ostatecznie do 30 września 2014 r. 

Przypominam, że najważniejszym dla nas kryterium podczas wyłaniania laureatów będzie ciekawy pomysł na relację, wskazówki praktyczne i Wasze emocje. Limit tekstu jest nieograniczony, limit zdjęć to nadal maksimum 5 szt., minimum 3 szt.

A teraz trochę o nagrodach 🙂

druga papierowa książka

O mydełku z serii Idea Toscana stanowiącym jeden z elementów nagrody głównej (za pierwsze miejsce) wspominałam już w poprzednim poście. Ponadto każda z trzech nagrodzonych osób otrzyma następujące smakołyki:

 • z Bazylikaty są to: paczka suszonych papryczek i tradycyjny makaron „liście materańskie” (produkty te osobiście pomagała mi wybierać Marta, autorka bloga Bazylikata, Apulia i okolice;

zakupy

 • z Sycylii, na której spędziliśmy większość czasu pochodzi najwięcej smakołyków. Są to: słoiczek pesto z najlepszych pistacji pochodzących z Bronte u podnóża Etny, migdały z okolic Syrakuz kupione na lokalnym targu (zdjęcie na początku wpisu), mały kartonik mleka migdałowego, suszone pomidorki, słynna czekolada z Modici oraz woreczek kryształów soli pozyskiwanej w salinach pomiędzy Marsalą, a Trapani. Co do mleka mamy obawy, czy przetrwa podróż do Polski, gdyż – choć nie wymaga lodówki – przebywa już od dwóch tygodni w nagrzanym samochodzie. Po powrocie ocenimy jego przydatność do spożycia i zdecydujemy, czy wejdzie w skład paczek z nagrodami.

modica-czekolada

Modica – Antica Dolceria Bonajuto

zakupy1

Worki z bakaliami na targu w Syrakuzach

saliny

Saliny pomiędzy Marsalą, a Trapani

Ponadto zamierzamy jeszcze kupić:

 • w Kampanii – wyborną kawę neapolitańską (aktualizacja 23.09. – już została kupiona)

kawa

 • w Toskanii – obiecaną wcześniej oliwę z oliwek.

Tak więc kochani opisujcie swoje wspomnienia, jest o co się starać 🙂 Już w tej chwili wiem, że będziemy mieć trudny wybór, a osobom, które już przesłały swoje zgłoszenia konkursowe serdecznie dziękujemy, wszystkie spełniają warunki i będą brane pod uwagę 😉

Teraz Twoja kolej! Dołącz do społeczności Italia by Natalia: Będzie mi również bardzo miło, jeśli zostawisz komentarz pod postem. Możesz też zapisać się na newsletter w oknie poniżej.  

4 komentarze do “Konkurs wakacyjny „podziel się wspomnieniami z Italii” – nowe informacje”

 1. Mmm, ale smakowicie się Wam ta lista nagród rozwija! 🙂
  To ja może tylko dodam, że słodka, suszona na słońcu i wrzucona na chwilę na gorącą oliwę papryka to typowy przysmak z Bazylikaty, jedzony w całości (jak chipsy) lub, po rozdrobnieniu, używany jako posypka do wielu lokalnych dań.
  Życzę powodzenia wszystkim biorącym udział w konkursie! 🙂

  1. Asiu mamy bardzo dużo czytania przed sobą, tak więc potrzebujemy czasu. Nie chcę niczego obiecywać, najpóźniej w weekend puścimy podsumowanie, ale na ogłoszenie wyników będziecie musieli trochę poczekać, bo chcę to zrobić niestandardowo 😉
   Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany. Pola obowiązkowe są oznaczone *

Close