Wypożyczenie samochodu we Włoszech

Wielu z Was planując wakacje we Włoszech zastanawia się nad wypożyczeniem samochodu. Najważniejsze stawiane sobie pytania to: gdzie, za ile, jakie formalności trzeba spełnić, oraz jaki pakiet wybrać. Na te właśnie pytania postaram się odpowiedzieć, przedstawiając case study z moich doświadczeń podczas trwania wyprawy dookoła Sycylii w czerwcu 2012, której relację możecie przeczytać tutaj.

Pierwsze pytanie: gdzie wypożyczyć auto? Ponieważ wcześniej nie miałem doświadczenia w tej kwestii, zacząłem przeglądać wiele stron internetowych, zarówno tych w języku polskim, jak i w angielskim. Z for dowiedziałem się, że we Włoszech można skorzystać z usług dużych wypożyczalni, takich jak:  Locauto, Thrifty, Sicily by Car, Maggiore, Budget, Sixt, Avis i Hertz. Koszt wypożyczenia auta jest zróżnicowany i zależy w gruncie rzeczy od kilku czynników, m. in.:

– klasy auta;

– okresu wypożyczenia (ilość dni i sezon: niski czy wysoki);

– pakietów dodatkowych;

– sposobu rezerwacji auta i opłaty z nią związanej np. płatność z góry w dniu wyszukania interesującej nas oferty (taniej), natomiast płatność na koniec okresu wypożyczenia (drożej), lecz wówczas nie musimy zamrażać środków na karcie kredytowej na wiele miesięcy przed planowaną podróżą.

By wyrobić sobie ogólne pojęcie o koszcie wypożyczenia auta radzę skorzystać z usług zbiorczych wyszukiwarek, takich jak: EasyTerraHoliday Cars, auto europe czy Car Del Mar. Wszystkie te firmy to pośrednicy. Oferowane przez nich ceny są często niższe, niż w poszczególnych wypożyczalniach, lecz haczyk polega na ewentualnym dokupieniu ubezpieczenia. Decydując się na ubezpieczenie dodatkowe wykupujemy je u pośrednika, a nie w wypożyczalni, co może mieć przykre następstwa. W warunkach ogólnych doczytałem, że jest taka klauzula mówiąca, iż owszem, ubezpieczenie jest pełne i bez wkładu własnego, lecz przy oddaniu auta to my rozliczamy się z wypożyczalnią za powstałe szkody, a dopiero później koszty te zostaną nam zrefundowane przez pośrednika (należy pamiętać, że opłaty za szkody mogą wahać się nawet do 2 000 € przy kradzieży auta). Na myśl o tym, że za ewentualne szkody mam wykładać z własnej kieszeni do 8 000 zł, aż mnie zmroziło. Uważam, że nie są to złe warunki, jeśli chcielibyśmy korzystać z samochodu w kraju o wysokiej kulturze jazdy takim, jak np. Szwajcaria. Jednak podróżowanie po Sycylii, gdzie znaki drogowe są głównie dla turystów, wymuszenie przejazdu przez skrzyżowanie często następuje przez wciśnięcie klaksonu, do tego wąskie uliczki, których szerokość nie zmieniła się od czasów średniowiecza i aż prosi się o przytarcie – to nie na moje nerwy.

Po zapoznaniu się z tymi informacjami zacząłem szukać auta bezpośrednio w każdej z wypożyczalni. Przeczyłem kolejne fora, wyeliminowałem firmy Sicily by Car, Budget, Thrifty i Sixt, gdyż nie przekonały mnie do siebie. Telefonowałem również do polskiego przedstawiciela Avis i Hertz z zapytaniem, czy istnieje możliwość podpisania umowy na wynajem samochodu w Polsce. Bałem się, że umowa przedstawiona mi na miejscu będzie po włosku. Uprzejma pani z infolinii Avis szybko rozwiała moje niepokoje informując, że umowa nie może być zawarta w Polsce, lecz we Włoszech, ale będzie po angielsku. Pozostały zatem firmy Locauto, Avis, Maggiore i Hertz.  Po nieotrzymaniu informacji na mailowe zapytanie od Locauto odpadła i ona, Avis również wyeliminowałem ze względu za  zbyt wysoki koszt wypożyczenia. Po „długich bojach” pozostały Hertz i Maggiore.

Słów kilka o opłatach dodatkowych. Jeśli chcemy, by nasz urlop nie zamienił się w koszmar, polecam dołożyć trochę i wykupić ubezpieczenie dodatkowe. Poniżej przedstawiam ofertę dodatkowych opcji dla obu firm:

 1. Wypożyczalnia Hertz w swojej ofercie posiada możliwość dokupienia ubezpieczenia „Super Cover” znoszącego wkład własny od skutków zdarzeń drogowych i kradzieży auta. Koszt, z jakim należy się liczyć wybierając ten pakiet ubezpieczenia to ok. 26€ / dzień dla pojazdów grupy B (np. Fiata Panda), dodany do podstawowej ceny.
 2. Maggiore natomiast w swojej ofercie posiada następujące pakiety:
 • SKO – znosi wkład własny w przypadku odpowiedzialności za szkody pojazdu ( z wyjątkiem vanów),  powstałe w wyniku zdarzeń drogowych za wyjątkiem regionów Campania, Basilicata, Puglia, Sicily i Molise, w stosunku do których jest redukcja udziału własnego bodajże do 100€.
 • STP – znosi wkład własny w przypadku kradzieży i pożaru pojazdu z wyjątkiem vanów oraz pojazdów z regionów Campania, Basilicata, Puglia, Sicily i Molise, w stosunku do których jest redukcja udziału własnego bodajże do 100€.
 • STK – połączenie pakietów SKO i STP. Koszt pakietu STK to ok. 23€ / dzień wypożyczenia samochodu dla pojazdów grupy B (np. Fiata Panda), dodany do podstawowej ceny.
 • ESO – zwiększenie tolerancji godzinowej przy oddaniu pojazdu do 1 h 59 min bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Rada: Może to i jest oczywiste ale, za każdym razem po wybraniu wypożyczalni należy dokładnie przeczytać warunki najmu samochodu. Pozwoli to uniknąć przykrych niespodzianek przy oddaniu auta. Jeżeli nie jest to wyraźnie wyszczególnione w ofercie wypożyczalni, zawsze auto pobieramy i oddajemy z pełnym bakiem paliwa. Informację o stanie paliwa uzupełniamy na karcie pobrania pojazdu.

W przypadku kupna ubezpieczenia wypożyczalnia zabezpieczy na naszej karcie kredytowej środki w wysokości ok. 100€ na pokrycie ewentualnego dotankowania auta. Przy braku ubezpieczenia wypożyczalnia może zabezpieczyć środki w wysokości nawet do 1000€ na pokrycie ewentualnych szkód. Oczywistym jest, że karta kredytowa powinna posiadać również limit zabezpieczający koszt wynajmu samochodu.

Obie wypożyczalnie pod względem ceny różniły się nieznacznie na korzyść Maggiore. Osobiście wybrałem grupę B tj. Fiata Pandę z Maggiore z dodatkowym ubezpieczeniem STK, ewentualna dopłata do zdarzenia drogowego lub kradzieży wyniosłaby mnie ok. 100€ (podróżowaliśmy po Sycylii). Dodatkowo wypożyczalnia pobrałaby ode mnie opłatę ok. 30€ za czynności administracyjne. Przekonała mnie atrakcyjna oferta specjalna związana z długoterminowym wypożyczeniem pojazdu powyżej 14 dni na Sycylii.

Jakież było moje zdziwienie (w pozytywnym sensie), gdy w wypożyczalni uprzejmy pan powiedział, że niestety nie mają wolnej Pandy i położył na blacie kilkanaście kluczyków od innych aut m. in. Fiata 500, Smarta For Two, najbogatszej wersji Punto i kilku innych do wyboru. Niestety, z uwagi na ilość bagażu zrezygnowaliśmy z 500-setki, choć jazda nią byłaby prawdziwą frajdą. Zdecydowaliśmy się na Punciaka i pomimo sprawdzenia wszystkiego na parkingu po przejechaniu ok. 1 km zapaliła się kontrolka oleju. Zawróciłem z lekkim niepokojem w celu wymiany pojazdu i znowu bez problemu po 10 min. podstawili nowe Punto, choć już nie w najbogatszej wersji wyposażenia.

Po wycieczce bez problemu i bez żadnych dodatkowych opłat Maggiore przyjęło samochód mimo, że był wewnątrz upaćkany od kredy po wizycie na plaży Scale dei Turchi koło Agrigento.

Reasumując, warto przeglądać oferty różnych wypożyczalni pojazdów, bowiem czasem trafiają się naprawdę ciekawe perełki.

Jeśli macie jakieś pytania, to proszę, zadawajcie je w komentarzach pod tym postem, postaram się na każdy odpowiedzieć i coś doradzić. Bardzo chętnie poczytam też o Waszych doświadczeniach z rezerwacją samochodu, śmiało dzielcie się informacjami, na pewno pomogą one osobom dopiero planującym wyjazd.

Kochani, użytkowników Facebooka serdecznie zapraszam do nowo powstałej, prowadzonej przeze mnie grupy WŁOCHY – podróże & styl życia

Wszystkich nowych czytelników zapraszam do polubienia strony Italia by Natalia na Facebooku oraz śledzenia profilu na Instagramie. Będzie mi również bardzo miło, jeśli dodacie komentarz lub udostępnicie ten post swoim znajomym. Bo zadowolony czytelnik to najlepsza motywacja 🙂

Pozdrawiam Was serdecznie

Natalia

Prawa autorskie do tekstu należą do Italia by Natalia. Skopiowanie tekstu lub jego fragmentu, a także przepisanie ze zmianą poszczególnych słów zgodnie z regulaminem bloga skutkować będzie konsekwencjami prawno – finansowymi dla złodzieja oraz napiętnowaniem go w sieci. 
Udostępnij na Facebooku
Share on Facebook

Wpisy powiązane

 1. ppp

  Kilka słów ode mnie, może ktoś to przeczyta i uniknie paru problemów:
  1.Koniecznie miejcie karte kredytową ale wypukłą, nie wszystkie po prostu kredytowe przejdą, mogą być też niektóre debetowe ale też wypukłe ale wtedy musicie te pieniądze mieć na koncie, ja mimo ubezpieczenia białem blokowane 600 euro. I karta najczęściej musi należeć do kierowcy, wtedy często uniknie się dodatkowych kosztów.
  2.O ubezpieczeniu wykupowanym na stronie pośredniczącej (o którym napisane jest wyżej) nie wiedzą w punkcie w którym dostajecie samochód, nie dajcie sobie wcisnąć drugiego na miejscu albo nie bierzcie tego pierwszego ze strony. Ubezpieczenie kupione na stronie nie zmniejsza blokowanego depozytu tak, jak zmniejsza najczęściej kupowane na miejscu.

  6 kwietnia 2014 // Odpowiedz
  • Natalia

   Dzięki za opis Twoich doświadczeń, z pewnością nie jeden czytelnik skorzysta 🙂
   Pozdrawiam

   8 kwietnia 2014 // Odpowiedz
 2. Marcin

  Witam. Dzięki za cenne informacje. Pierwszy raz wynajmuje auto we Włoszech i Pan w polskiej infolinii Avis powiedział mi szczerze, że wysokość wkładu własnego (kaucji) blokowana na karcie kredytowej zależy wyłącznie od humoru i nastawienia Pani/Pana wydającego nam auto na miejscu, gdy nas zobaczą. Nie ma ustalonej kwoty. Są tylko widełki. Czasami może pobrać tylko 100€ a może nawet 1500€ i to nie zależnie czy mamy ubezpieczenie czy nie. Także może faktycznie najlepiej kupić ubezpieczenie na miejscu, jeśli zagwarantują nam, że zablokują mniejszy wkład własny. Pozdrawiam

  28 kwietnia 2014 // Odpowiedz
  • Natalia

   Witaj Marcinie!
   Polecam ubezpieczenie, korzystaliśmy już z tej opcji dwukrotnie i mimo znacznych kosztów dodatkowych masz jednak święty spokój, co jest przecież bardzo ważne na urlopie. Nie mam doświadczenia z zabezpieczeniem na karcie, gdy brak ubezpieczenia, ale gdy ubezpieczenie kupujemy zabezpieczenie wynosi tylko ok. 100 euro i ma pokryć ewentualne koszty dolania paliwa. Zawsze pilnujemy, żeby pod wypożyczalnią zatankować i nigdy nie ściągnięto nam ani centa.
   Pozdrawiam

   28 kwietnia 2014 // Odpowiedz
 3. sylvia

  W maju 2014r wynajęliśmy auto z Hertz za pośrednictwem Raynaiara ( w momencie kupowania biletów) skorzystaliśmy z oferty wynajmu auta w Pizie ( lotnisko). Za 444 zł mieliśmy przez tydzień nową Pandę, która doskonale spisała się na krętych drogach Toskanii. Karta kredytowa, w momencie wynajmu w Pizie była blokowana na 200 Euro. Jesteśmy zadowoleni.

  25 maja 2014 // Odpowiedz
  • Rafał

   Sylvio a powiedz mi proszę czy przy wynajmie braliście całkowite ubezpieczenie? Ja teraz szukam na początku czerwca, na 3dni z odbiorem w Rzymie (Ciampino) i oddaniem auta w Bolonii (lokalizacja obojętna) i muszę przyznać, że duuuużżżży problem mi to sprawia. Jeśli ktoś miał doświadczenia podobne i wie jak mi pomóc to bardzo bym o to prosił. Może Ty Natalio mi coś poradzisz? Też się zastanawiałem nad wynajmem bezpośrednio z Hertza poprzez Ryanaira ale prawie 200 euro wszędzie sobie życzą za auto Ekonomiczne (punto i podobne). Trochę sporo, kupiłem bilety w miarę tanio i liczyłem na całkiem przyzwoite koszta wycieczki a tutaj widzę, że chyba wpadłem w „bagno” :/
   Jeszcze jakieś noclegi do tego. Może też ktoś podrzuci jakieś propozycje tanich i najlepiej sprawdzonych noclegów. Co sądzicie o http://www.airbnb.com?

   27 maja 2014 // Odpowiedz
   • Pawel

    My korzystaliśmy z airbnb, wyjeżdżamy za tydzień w dwie lokalizacje i na chwilę obecną jesteśmy zadowoleni z obsługi, kontaktu i cen. Niektórzy nie odpisali na oferty, ale po 2-3 próbach udało się znaleźć coś fajnego. Znajomi korzystali i również byli zadowoleni. Szkoda, że znalezienie auta w przyzwoitej cenie jest tak kłopotliwe.

    14 czerwca 2014 // Odpowiedz
  • Radek

   Sylwia a wiesz teraz ile chcą za wynajęcie na 2 dni auta – 130 €. Niebywałe zdzierstwo na Majorce płaciłem 70 €. Może ktoś wie gdzie można tanio wynająć auto., bądź dostać się z Trapanii do Sciacca o 23.30

   4 lipca 2015 // Odpowiedz
   • Sylwia

    Radek, jest możliwość tanio wynająć samochód w Trapani – kiedy planujesz tam pobyt ? Przeczytaj mój komentarz na dole…

    5 lipca 2015 // Odpowiedz
  • Adrian

   Cześć Sylwia, właśnie wybieramy się do Sycylii i również przeglądam oferty firmy Hertz i zastanawiam się jak to jest z tymi opłatami. Czy Ty za te 444 zł, miałaś już ubezpieczenia itd.?
   Będę wdzięczny za każdą informację 🙂

   Pozdrawiam
   Adrian

   16 lutego 2017 // Odpowiedz
 4. Kris1987

  Jak korzystałem z e-go69 nie było żadnych problemów z kartą kredytową ani ukrytych kosztów 🙂

  26 czerwca 2014 // Odpowiedz
 5. Michał_K

  Unikać MAGGIORE
  Radzę unikać wypożyczalni MAGGIORE. Problemy zozpocząły się na lotnisku – dodatkowe ubezpieczenie szyb o raz opon koszt 158Euro + Tax (za wypożyczenie przez rentalcars.com z ubezpieczeniem wkładu własnego zapłaciłem 226Euro) na karcie nie wiedzieć czemu zablokowali 350Euro. Po powrocie kolejna blokada 84Euro (brak tytułu). Brak kontaktu mailowego – brak możliwości złożenia reklamacji. Auto (Fiat Panda) odebrałem z niepełnym bakiem (chciałem zgłosić – pracownik gdzieś zwiał, czekałem ponad 30min – nikt nie przyszedł), aut miało tak brudne szyby że myślałem że są zaparowane. Ludzie unikajcie tej firmy, szczerze przestrzegam.
  Michał_K

  26 września 2014 // Odpowiedz
 6. Paula

  Zanim skonam, może ktoś będzie w stanie mi pomóc… Chcę z koleżankami wynająć auto w Bergamo.. Wszędzie wymagana jest jedynie karta kredytowa, a ja mam wypukłą debetówkę.. Czy ktoś może się orientuje, gdzie uda nam się wynająć samochód?
  Z góry dziękuję 🙂

  6 października 2014 // Odpowiedz
  • Artur

   Cześć Paula,
   najprawdopodobniej dasz radę wynająć auto na wypukłej debetowej. Sprawdź, czy na odwrocie masz kod autoryzacji karty CVV (Visa) / CVC (MasterCard). Ewentualnie zadzwoń na infolinię banku.

   Pozdrawiam
   Artur

   6 października 2014 // Odpowiedz
 7. Paula

  Dziękuję Ci Artur za odpowiedź. Daje pewną nadzieję… 😉
  Tak, mam CVC. Oczywiście zadzwoniłam do banku. W moim oddziale powiedziano mi, że nie ma takiej możliwości a na infolinii, gdzie rozmawiałam ze „Specjalistą”, że oczywiście jest… 0_o
  Zwariować idzie… obdzwoniłam też wypożyczalnie, tłumacząc, że to przecież „embossed card”… niby sixt i indigo powiedzieli, że u nich to przejdzie, ale w sumie nie wiedzą…
  Już to widzę.. „Wsiąść do pociągu, byle jakiego…” 😉

  7 października 2014 // Odpowiedz
  • Maria

   hej Paula,
   daj znac, w ktorej wypozyczalni w Bergamo udało sie wypozyczyc samochod bez kk

   pozdrawiam,
   maria

   13 lipca 2015 // Odpowiedz
 8. jacek1973

  Praktycznie w każdej wypożyczalni musisz mieć wypukła kartę kredytowa , jeśli się uda bez wypukłej skasują cie za dodatkowe ubezpieczenie za brak takiej karty. Za uszkodzenie zamka ( próba włamania ) skasowali nas 200 eu mimo pełnego ubezpieczenia ( nie obejmuje zamków , szyb i opon ) . Nie zostawiajcie kompletnie nic na widoku w samochodzie ( u nas bluza ) . Niestety południowe Włochy i Portugalia to dzicz , włamania do samochodów na porządku dziennym.

  10 grudnia 2014 // Odpowiedz
 9. Arek

  Cześć Natalio i Arturze,
  przypadkiem natknąłem się na Wasz blog.
  Mam pytanie dotyczące organizacji wyjazdu do Włoch. Jestem w trakcie planowania podróży po Włoszech samochodem. Stąd pytanie, jaka jest najbliższa lokalizacja punktu polecanej przez Was wypożyczalni samochodów Maggiore od lotniska Ciampiano? Czy lepiej zapłacić od razu przez internet z góry czy dopiero będąc na miejscu?
  Dziękuję bardzo za pomoc 😉

  15 lutego 2015 // Odpowiedz
  • Artur

   Cześć,
   wypożyczalnia Maggiore znajduje się tuż przy wejściu na lotnisko 3-5 minut pieszo – obrazek poniżej.
   wypozyczalnia-maggiore-przy-ciampino
   Osobiście preferuję płatność przy zdaniu auta, mimo że wychodzi parę euro drożej. Wiąże się to z minimalizacją strat przy nieoczekiwanym odwołaniu podróży z różnych przyczyn. Pamiętaj tylko o ubezpieczeniu samochodu!
   Artur

   16 lutego 2015 // Odpowiedz
   • Marta

    Witam,
    wybieram się na Sycylię w maju i chcę wypożyczyć auto na tydzień lub nawet całe dwa tygodnie. Orientuję się już jakie są ceny w wypożyczalniach rezerwując teraz przez internet, ale słyszałam, że w maju (przed sezonem) ceny na miejscu są porównywalne lub mogą być znacznie tańsze. czy macie jakieś informacje jak to wygląda na miejscu? Myślę o polecanej przez Was Maggiore. i naprawdę te pakiety ubezpieczeń są aż tak drogie? prawie drugi raz tyle co samo auto 🙂
    PS świetny blog! przez Was oszalałam – miałam wybrać się na 2 tygodnie pół na pół zwiedzanie i odpoczynek na pustych plażach, a teraz mam ochotę zobaczyć wszystko 🙂
    pozdrawiam i proszę o odpowiedź, jeśli macie jakieś porównanie w cenach wynajmu 😉

    11 kwietnia 2015 // Odpowiedz
    • Natalia

     Witaj Marto!
     Dzięki za miłę słowa 🙂 No niestety ubezpieczenie faktycznie podwaja koszt wynajmu samochodu, jednak jego brak może mieć fatalne konsekwencje. Jeśli Maggiore ma jakieś promocje, to można z nich skorzystać również za pośrednictwem strony interentowej. My w czerwcu 2012 własnie z takiej promocji korzystaliśmy. Natomiast być może małe, lokalne firmy wynajmą teniej, jednak ja wolę przepłacici mieć pewność, że wszystko będzoe ok.
     Daj znać, jak udał się Wasz wyjazd 🙂
     Pozdrawiam serdecznie

     28 kwietnia 2015 // Odpowiedz
 10. Kasia

  Witajcie! Mam pytanie dotyczące wypożyczenia samochodu w Maggiore. Chcemy z mężem wynająć auto na 2 tygodnie na Sycylii. Niestety lot powrotny mamy rano i o 8:00 chcielibyśmy oddać samochód, a na głównej stronie wypożyczalni najwcześniejszą godziną jest 9:00- dla nas za późno. Czy faktycznie otwierają dopiero o 9? Auto wypożyczamy i chcemy oddać na lotnisku w Trapani, może jest tam jakiś Drop Box dla niestandardowych godzin oddawania samochodu? Będę bardzo wdzięczna za wszelkie informacje 🙂
  Pozdrawiam Was serdecznie i dziękuję za wspaniałe relacje z podróży, z których na pewno skorzystamy 🙂

  31 marca 2015 // Odpowiedz
  • Kasia

   Kochani 🙂 Nie wiem czy czy to nasze niedopatrzenie czy od kwietnia zmieniły się godziny pracy Maggiore, ale na ich stronie widnieje już możliwość oddania samochodu o 8 rano na lotnisku w Trapani 🙂 Jesteśmy uratowani 😉

   2 kwietnia 2015 // Odpowiedz
 11. Grzegorz

  Witam. Czy ma ktoś jakieś doświadczenia z wypożyczalnią Noleggiare? Mają naprawdę konkurencyjne ceny szczególnie na car del Mar. Zastanawiam się czy nie ma tu żadnych kruczki. Będę wdzięczny za wszelkie opinie.

  2 kwietnia 2015 // Odpowiedz
  • Kasia

   My korzystaliśmy z Noleggiare na Sardynii- rezerwowaliśmy auto na tydzień przez internet. Obsługa była bardzo pomocna (z naszej winy nie zrozumieliśmy podczas rezerwacji warunków blokowania środków na karcie kredytowe- a dokładnie wielkości tej kwoty- i nie mieliśmy wymaganego limitu)- poszli nam baaaardzo na rękę po konsultacji z centralą- zapłaciliśmy Super Cover (w bardzo dobrej cenie) na miejscu plus 90 euro za paliwo- oddawaliśmy z pustym bakiem. Autko nowiuteńkie, nie miało nawet 1500 km na liczniku 🙂 Z naszego doświadczenia mogę jedynie polecić.

   5 kwietnia 2015 // Odpowiedz
   • Aleksandra

    Witam,

    wylatujemy na Sardynie za tydzien. Pierwszy raz chcemy wypozyczyc auto. Nie mamy karty kredytowej a jedynie debetowa. Czy mozecie nam polecic wypozyczalnie? Z gory dziekuje 🙂

    12 maja 2015 // Odpowiedz
    • Ola S.

     Witaj Aleksandra -ja rowniez tego lata lecę na Sardynię i właśnie wynajełam samochód przez rentalcars, mam nadzieje ze wszystko bedzie ok. Ciekawa jestem ile za ubezpieczenie za brak wkladu wezmą -auto wynajelam na 13 dni. p.s. mam karte kredytowa ale musze miec tez srodki na koncie bo hotele nie pobraly z karty swoich pienieardzy a Pani w rentalcars powiedziala ze suma zablokowana to ponad 2000 euro-szok. nie mam tyle. musze wiec wykupic na miejscu ubezpieczenie.

     11 czerwca 2015 // Odpowiedz
   • Edyta

    Kasiu,
    A w jakim mieście wypożyczaliście auto? Ja lecę do Olbii w lipcu, dlatego pytam 🙂

    20 kwietnia 2017 // Odpowiedz
 12. Mariola

  Kochani,
  Dzięki za superbloga z konkretnymi informacjami!!!! Ugrzęzłam w nim;-) Wybieramy się na Sycylię we wrześniu po raz pierwszy, i po raz pierwszy chcemy wynająć auto. Stąd mnóstwo rozterek jak to przy pierwszym razie;-)) Lądujemy w Katanii. I sama nie wiem na co się zdecydować… Widzę, że mieliście dobre doświadczenia z Maggiore, a ktoś inny wręcz odwrotnie… 🙁 Co ciekawe ceny za wynajem w Maggiore wyskakują droższe niż w porównywarkach… No i na ich stronie nie można zaznaczyć opcji zwrotu auta rano, o 8, najwcześniejsza możliwość to 10 choć podają w godzinach urzędowania od 8…. Zastanawiam się też nad Avis-em, choć niestety są drożsi… Pozdrawiam Was serdecznie:-))))

  15 czerwca 2015 // Odpowiedz
 13. Sylwia

  Witajcie,
  Podzielę się i ja doświadczeniem z wynajmu samochodu – może się przyda:)

  Na Sycyli w Trapani, można wynająć samochód bez karty kredytowej. Wypożyczenie to, nie jest na żadnej stronie internetowej więc w wyszukiwarce go nie znajdziecie. Wynajmowaliśmy osobiście z pełnym bakiem, bez limitu kilometrów za 45 e za dobę. Było to we wrześniu zeszłego roku więc aktualna sprawa. Nie było żadnej (maniany) z depozytem ani blokowaniem środków na żadnej karcie gdyż płaciliśmy gotówką i tyle -Super sprawa . Teraz lecimy do Bergamo i jestem w kropce. Nie mogę znaleźć nic podobnego, wszędzie chcą tę nieszczęsną kk a nasza nie zdąży dojść bo za późno ją zamówiliśmy w i zwyczajnie się z nią miniemy : (
  Mam do Was ogromną prośbę. Jeśli znacie takie miejsce w którym w Bergamo bezproblemowo można wynająć samochód za gotówkę i bez kk to proszę napiszcie. Wylatujemy 07-07 i mamy zarezerwowane 3 hotele w różnych miejscach, ale bez samochodu tego nie widzę. Moje hotele mają rezerwacje bez możliwości anulowania ( tańsza opcja) – Sądziłam, że nie będzie problemów z samochodem a tu klops-niespodzianka! Pomożecie ? – z góry serdecznie dziękuję za wszelkie sugestie i rady 🙂

  5 lipca 2015 // Odpowiedz
  • michal

   Sylwia,
   Czy możesz podać gdzie była ta wypożyczalnia ? Czy brałaś z ubezpieczeniem / zniesieniem udziału własnego w szkodzie? Jak wyglądała umowa – czy była po angielsku ? 🙂 Jaki dostałaś samochód – jaki model, czy z klimą 😉 , iluletni, w jakim stanie?

   8 lipca 2015 // Odpowiedz
   • Sylwia

    Cześć Michał, wszystko napisałam poniżej w odpowiedziach 🙂 Pozdrawiam

    13 lipca 2015 // Odpowiedz
 14. Sylwia

  Ps. Zapomniałam dodać, że wynajęty samochód na Sycyli – Fiat 500 również miał wszystkie ubezpieczenia, oddaliśmy z pełnym bakiem, nic nie musieliśmy dopłacać, ani za nic nie byliśmy dodatkowo obciążeni, co więcej wynajem jest w hostelu BB i nie trzeba tam mieszkać, żeby móc wynająć. Jeśli jeszcze raz kiedyś tam polecimy, na pewno tylko u nich wynajmę samochód – bardzo uczciwa oferta wynajmu i za rozsądną cenę.

  5 lipca 2015 // Odpowiedz
  • Radek

   Sylwia a możesz podać więcej szczegółów gdzie jest ten hostel BB kontakt do nich, strona www lub mail. My jesteśmy na Sycylii od 02.08.2015 23,30 przez 2 tygodnie. Ta cena nie dotyczyła przypadkiem tylko dni weekendowych?? Sylwia odezwij się please

   9 lipca 2015 // Odpowiedz
   • Sylwia

    Cześć Radek, napiszę dziś ok 24 jadę już do Bergamo tam będę miała wifi i czas podać wszystko co potrzebujesz, łącznie z adresem etc. Do usłyszenia

    12 lipca 2015 // Odpowiedz
 15. Kasia

  Wylatujemy w sierpniu na Sycylię. Czy ktoś wypożyczał samochód w miejscowości Sciacca? Tam mamy najbliżej z hotelu. Czy można wypożyczyć bez blokady na karcie? Jakieś podpowiedzi…

  6 lipca 2015 // Odpowiedz
 16. michal

  Cześć,
  Też zastanawiam się nad skorzystaniem z jakiejś małej lokalnej wypożyczalni. Ceny dużych sieciówek (z ubezpieczeniem) są mocno zawyżone. A mała lokalna firma nie znaczy od razu, że będzie oszustem – tzn na Krecie wynajmowałem od lokalsa i było ok. Fakt że w sieciówce teoretycznie powinniśmy dostać samochód roczny lub góra dwuletni, potem sprzedają te auta. Lokals pewnie oferuje auta 2-3 letnie.

  Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z lokalnymi wypożyczalniami na Sycylii?

  8 lipca 2015 // Odpowiedz
 17. Radek

  Jeszcze jedno niestety przez stronę Ryanaira nie można już bookować aut 🙁 może ktoś poleci coś ciekawego

  9 lipca 2015 // Odpowiedz
 18. Sylwia

  Cześć – Sorry, ale nie miałam internetu a teraz na sekundę przez telefon. Słuchajcie, jestem nad Jeziorem Garda i nie mam tu internetu ale dziś wracam do Bergamo i tam w hotelu spokojnie do was napiszę w sprawie wynajmu samochodu na Sycylii w Trapanii. Podam wam namiary na wynajem bez kk i bez blokowania środków na koncie. W Bergamo poniosłam porażkę z wypożyczeniem chociaż nie mając wyjścia wzięłam ten samochód ale nie mogę spać przez koszty i problemy o czym napiszę później. Napiszę wszystko ok 24 bo zaraz wyjeżdżamy i wracamy do hotelu. Wybaczcie, że nie teraz, ale już natukłam na telefonie i wolę jak już będę mieć wifi. Do usłyszenia o 24

  12 lipca 2015 // Odpowiedz
  • Maria

   czesc Sylwia,
   czy moglabys napisac u kogo udalo Ci sie wypozyczyc samochod bez kk w Bergamo? Jade w ten czwartek, a posiadam jedynie wypukla debetowke… Dla mnie to nowosc, ze bez kk nie da sie wypozyczyc auta. Na Wyspach Kanaryjskich (Fuertaventura i Lanzarotte) nikt nie robił żadnych problemów (raz płacone debetowa, raz gotowka)

   pozdrawiam,
   maria

   13 lipca 2015 // Odpowiedz
   • Sylwia

    Witaj Mario, nie mam dobrych wieści. Nie da się w Bergamo wypożyczyć samochodu bez KK, musieliśmy zamówić kartę która dotarła w ostatniej chwili, bo istniało ryzyko, ze się z nią miniemy. Nie zdążyliśmy też zarezerwować samochodu wcześniej przez internet myśląc że spoko, zrobimy to na miejscu. Uwaga !!!! Nie wypożyczysz bez wcześniejszej rezerwacji ( całe szczęście, że wzięliśmy laptopy i mieliśmy w hostelu dobre łącze wifi. Nawet osobista wizyta na miejscu w wypożyczalni ( a są tylko na lotnisku) nic nie dała. W każdej mówili to samo ” musisz mieć rezerwacje!!!
    Nasza porażka polega na tym że wypożyczając z dnia na dzień jest okropnie drogo, to jeszcze pośrednik , czyli rezerwacja przez internet też kosztuje nie mało. Tu opiszę jak to wyszło: A więc, w chwili kiedy odprawili nas z kwitkiem z powodu braku rezerwacjo on line , wróciliśmy do hotelu. Usiadłam do kompa i szukam przeglądając oferty, pokazała mi się oferta Fiata Punto za 142 e na 5 dni wiec natychmiast rezerwuję ciesząc się, że mam super tani wynajem ( ten fiat punto to nic bo dostajesz i tak inny) My dostaliśmy fiata 500. Zaznaczyłam tylko podstawowe ubezpieczenie i zadowolona na drugi dzień pojechałam po odbiór samochodu. Wspomnę tylko, ze ów pośrednik to Auto Europa a jak się potem okazało to biuro w którym dokonywaliśmy formalności było FireFly – Tam natomiast musieliśmy wykupić ubezpieczenie dodatkowe znoszące udział własny dlatego nigdy nie zaznaczajcie przy rezerwacji, bo zapłacicie dwa razy !!! zaznacza się tylko podstawowe na stronie rezerwacji. Chcieliśmy dokupić sobie jeszcze dwa dni więcej więc suma summarum suma do zapłaty w biurze FireFly wyszła 312 e. Pomyślałam ok trudno, za późno rezerwowałam i taki jest finał. Dostaliśmy kluczyki idziemy na parking odebrać samochód a tam , okazuje się, że samochód należy do Hertza – myślałam że padnę, tak nie chciałam od nich bo są drożsi a tu tak przepchnęli przez innych że i tak do nich trafiliśmy.
    W sumie umowa już była podpisana więc wpływu na to nie mieliśmy już żadnego. Znaleźliśmy nasz samochód – z klimatyzacją – bez limitów kilometrów – drugi kierowca gratis – pełny bak – szczęśliwi, że jest.
    Pamiętajcie –
    Zawsze oglądajcie samochód zanim odjedziecie. Czytałam w komentarzach, ze jest np. taki fiat 500 co to ktoś musiał zapłacić za dziurę w siedzeniu wypaloną papierosem chociaż sam był niepalący.
    Wyobraźcie sobie, że ja dostałam właśnie ten samochód – lol Na szczęście wiedząc już jak to się skończy zrobiliśmy zdjęcia wszystkiemu czego się dopatrzyliśmy i przywołaliśmy parkingowego czy jak mu tam Renato i kazaliśmy mu wszystko wpisać na kartę z narysowanym samochodem przy umowie. Powiem wam, że był pod wrażeniem…. Widocznie mało kto na to zwraca uwagę a potem zdajesz samochód oni sprawdzają czy ma pełny bak i mówią OK Ok i dziwisz się czemu nie odblokowali ci depozytu w całości. Widziałam jak to się odbywa. Klient zostawia samochód, odjeżdża busem na lotnisko , wtedy Renato wsiada do samochodu i szuka to czego ty nie znalazłeś i wpisuje na kartę do obciążenia. My znaleźliśmy kilka punktów , rysy , dziury , otarcia – wszystko kazaliśmy sobie WPISAĆ w kartę. Dziś oddaliśmy samochód i schemat ten sam : Podchodzi człowiek pyta o paliwo czy na ful, mówi OK OK i odbiera kluczyki. Potem oczywiście Renato wsiądzie, ale ja mam wpisane wsio, więc może znajdzie coś pod maską albo podwoziem, bo na wierzchu nic więcej nie ma 🙂 :p
    Najgorsze, że dostając voucher na stronie rezerwacji, myśleliśmy, ze to w jakiś sposób się uzupełnia z tą kwotą wyliczoną w biurze, że te 142 euro wliczone jest w total tych 312 które mamy do zapłaty – jednak NIE! Musimy zapłacić 312e za wynajem w biurze FireFly + 142 e dla Auto Europa za rezerwację on line. Czyż to nie jest zdzierstwo? A może ja się z choinki urwałam – sam nie wiem !?

    Reasumując : Nigdy więcej nie wynajmę samochodu przez jakiegokolwiek pośrednika. Można wynająć bezpośrednio od np. GoldCar dzwoniąc do nich bezpośrednio. W Bergamo mają swoją siedzibę poza lotniskiem gdzie wozi z lotniska ich bus. Niestety nie wiedziałam o tym wcześniej i nie sądziłam, że ta wspaniała wyszukiwarka jest taka „złota”. Wystarczy teraz policzyć ile nas kosztował wynajem – majątek , wcale mi się to nie opłacało – porażka.
    Niestety, ktoś kto mówi, że przejdzie wypukła karta debetowa nie ma racji. Musisz mieć Kartę Kredytową i to też nie każdą honorują np. nie przejdzie Dinersclub, visa electron i jakieś jeszcze, już nie pamiętam. Poza tym, w żadnym wypadku nie przyjmują gotówki :((
    Jutro wracam do Polski. Z jednej strony jestem zadowolona, bo dotarliśmy zgodnie z planem do Wenecji i nad jezioro garda, teraz jestem już w Bergamo, ale scyzoryk mi się otwiera na myśl o porażce z wynajmem samochodu.
    Wiem jedno, nie ma nic na ostatnią chwilę jak również liczenia to, że jakoś to będzie. Jeśli nie dopniesz wszystkiego w domu na ostatni guzik, to potem są same problemy i strata pieniędzy.
    Ps. Samochód zawsze trzeba rezerwować wcześniej tak jak hotel – niestety
    Pozdrawiam ciepło Sylwia

    14 lipca 2015 // Odpowiedz
    • Sylwia

     Zapomniałam dodać, że zablokowali nam na KK 500 e, samochód oddaliśmy o 10/30 powiedzieli OK OK 🙂 ale blokady jeszcze nie zdjęli a ja już jutro wracam do domu. Nawet jeśli coś na siłę będą chcieli znaleźć to po wylocie mogę im tylko nagwizdać, czyż nie? 🙂

     14 lipca 2015 // Odpowiedz
    • Maria

     hej,
     chcialam tylko napisac sposob na wypozyczenie samochodu na debetowke (tak jest to mozliwe). Mozna to zrobic przez agencje dzialajaca w UK. Nazywaja sie Indigo Car Hire (bron boze to zadna kryptoreklama ani scum). Indigo wypozyczylo mi auto w Avis. Za 3 dni zaplacilam 100 euro za Alfa Romeo Mito, czyli wcale niewygrowana suma. Indigo pisalo, ze kaucja wyniesie 800 euro, ale w rzeczywistosci sciagneli mi z konta 160 euro (w tym 100 to jest wypozyczenie auta). Serio, polecam:)

     22 lipca 2015 // Odpowiedz
 19. Sylwia

  Cześć – jestem i już Podaję informacje odnośnie wynajmu samochodu bez karty kredytowej w

  TRAPANI !!!

  Za pośrednictwem Turismo Trapani można wynająć samochód na korzystnych warunkach:

  •Bez limitu kilometrów
  •Drugi, trzeci i czwarty kierowca za darmo
  •Pełne ubezpieczenie *
  •Pełny bak
  •Bez udziału własnego w szkodzie (Wszystkie duże firmy stosują udział własny, w przypadku wypadku płaci klient, a nie firma. U nas płaci firma).
  •Nie żądamy depozytu
  •Nie wymagamy karty kredytowej (Inne firmy wymagają karty kredytowej przy wypożyczeniu samochodu, i musi to być ta sama karta, którą się rezerwowało online)
  •Możliwość pozostawienia samochodu na lotnisku (20 euro w jedną stronę, 30 euro w dwie).
  •No Problem Under 25 – Under 21 DRIVER

  Samochody:
  PANDA – CITROEN C1 od 45 EURO dziennie

  * Ubezpieczenie nie obejmuje jedynie szkód wywołanych przez niedbałość (jak uszkodzenie wnętrza samochodu przez niedopałki, lub użycie samochodu w terenie, poza szosą).

  13 lipca 2015 // Odpowiedz
 20. Sylwia

  cd. My dostaliśmy Fiata 500 na w/w warunkach i nie dotyczy to tylko weekendów jak już ktoś wcześniej pytał.,
  A teraz namiary:
  B&B Bella Trapani
  http://www.bellatrapani.com, http://www.trapanibella.it
  Tel. +39 0923 28940 – Fax +39 0923 1876257
  kom: +39 348 7347804, +39 320 2844684
  Nie ma problemu z porą przybycia, również po północy
  adres:
  Via Quiete, 22, 91100 Trapani TP, Włochy

  (autobus z lotniska AST do samego portu,
  z Palermo i z San Vito)
  Rozmawiajcie z Angelo – dobrze mówi po angielsku
  jego partnerka nawet po polsku

  13 lipca 2015 // Odpowiedz
  • Aleksandra Carollo

   Witam serdecznie,
   od tego sezonu Angelo i ja nie prowadzimy już pensjonatu Bella Trapani. W sprawie wypożyczenia samochodu prosiłabym o kontakt za pośrednictwem formularza na naszej strony Internetowej http://www.trapani.pl albo na maila info@turismotrapani.com albo pod numem telefonu +39 3202844684. Można kontaktować się w języku polskim.
   Pomożemy również w znalezieniu noclegu. W swojej ofercie posiadamy pokoje w pensjonatach, apartamenty oraz domy. Oferujemy również transfer z lotniska do każdego miejsca na Sycylii. Za naszym pośrednictwem można zakupić wycieczki statkiem na pobliskie wyspy, bilety na prom czy na autobus.

   7 stycznia 2016 // Odpowiedz
 21. Sylwia

  Gdybyście chcieli dowiedzieć się gdzie jeszcze można wynająć tani nocleg w Trapani lub co warto zwiedzić, to jest bardzo przydatna strona na temat całej Sycylii i Trapani też w odpowiednim dziale. Jest to blog Jedziemy na Sycylię – Serwis dla niewybrednych maniaków podróży 🙂 http://www.jedziemynasycylie.pl

  – W dziale noclegi znajdziecie namiary na inne B&B w tym na Bella Trapani i kontakt z Angelo.
  Na ich stronie jest mapka jak dojść do obiektu i formularz kontaktowy do rezerwacji pokojów lub wynajmu samochodu. Angelo to jest bardzo pomocny i sympatyczny mają dobre śniadania i ładne pokoje jednak jak już pisałam wcześniej nie musicie mieszkać w jego B&B żeby wynająć samochód. Mam nadzieję, że pomogłam 🙂

  Ps. My byliśmy od 12 września na dwa tygodnie i było okropnie gorąco więc w sierpniu czy teraz w lipcu – pewnie jest jeszcze gorzej ( nie znoszę morderczych upałów)

  Mając już samochód, koniecznie odwiedźcie saliny – najpiękniejsze zachody słońca,
  Riserva dello Zingaro – najpiękniejsza plaża
  San Vito Lo Capo i La Grotta Mangiapane czyli Opuszczona wioska w jaskini.

  To tyle, udanych wakacji 🙂

  13 lipca 2015 // Odpowiedz
  • Angelo i Aleksandra

   Witamy! Bardzo nam miło czytać pozytywne komentarze na nasz temat i na temat Belli Trapani. Od tego roku jak już pisaliśmy wcześniej nie zajmujemy się już Bellą. Można nas znaleźć w nowej lokalizacji w samym centrum Starego Miasta – Angelo Apartaments. Za naszym pośrednictwem można wypożyczyć samochody bez udziału własnego, bez depozytu i karty kredytowej oraz z pełnym ubezpieczniem. Wynajem aut klasy B już od 45 euro za dobę. Zapraszamy na naszą stronę Internetową http://www.angeloapartmens.com oraz na fanpaga na facebooku https://www.facebook.com/angeloapartments/. Można kontaktować się z nami również za pośrednictwem portalu turismotrapani.com i trapani.pl

   3 lutego 2016 // Odpowiedz
 22. Sylwia

  Na stronie http://www.jedziemynasycylie.pl znajdziecie wszystko. W dziale noclegi są też inne B&B

  Bella Trapani jest w samym porcie dokąd dojeżdża autobus z lotniska. Na ich stronie jest mapka z przystanku autobusowego.
  Mam nadzieję, że pomogłam 🙂
  Ps. My byliśmy w drugiej połowie września i było okropnie gorąco, nawet nie chcę myśleć jak jest teraz i w sierpniu ( nie znoszę upałów)

  13 lipca 2015 // Odpowiedz
  • Radziu

   Cześć Sylwia. Mam pytanie jakie ceny i jakie samochody maja w tej wypożyczalni?? Jedziemy w 5 osób więc zależy mi np na Fiat punto. Z gory dziękuje i pozdrawiam.

   13 sierpnia 2015 // Odpowiedz
   • Sylwia

    Czesc Radek, nie wiem jakie maja samochody poniewaz ich nie widzialam. Samochod dla nas byl podstawiony na konkretna godzine przez Angelo i byl to fiat 500. Za dobe placilismy 45e ( luksus ) i podrozowalismy w 3 osoby. Oczywiscie gdyby bylo nas 5 osob tez placilibysmy 45e za dobe.

    Napisalam w nawiasie luksus ) poniewaz w Bergamo taki sam samochod gdzie bylismy tylko we dwoje kosztowal nas 75e za dobe – niestety !!! 🙁 Roznica to oczywiscie posrednik auto-europa i inne perypetie ktore opisalam wyzej, pozdrawiam.

    17 sierpnia 2015 // Odpowiedz
   • Aleksandra

    Ceny zaczynają się od 45 euro za samochód klasy B za dobę. Wszystko zależy od miesiąca w jakim się chce wynająć samochód i od wielkości samochodu.

    21 sierpnia 2015 // Odpowiedz
 23. Grzegorz Dziadek

  Chciałbym ostrzec przed wypożyczalnią samochodów Sicily by car- AutoEuropa. Wypożyczając u nich auto staliśmy się ofiarą oszustwa na kilkaset euro.

  Samochód odbieraliśmy i oddawaliśmy na lotnisku w Catanii na Sycylii. Auto pozornie bez żadnych uszkodzeń. Przy zdawaniu samochodu pracownik bardzo dokładnie obejrzał przednią szybę (na inne nawet nie spojrzał) znajdując na niej minimalne ubytki- my ich nawet nie zauważyliśmy bo trzeba było chyba o nich wiedzieć, żeby je wypatrzeć. Nie muszą dodawać, że nic w nas nie uderzyło- musiały być tam już w chwili wypożyczenia. Później pracownik okłamał nas o wysokości opłaty za szybę (nie ma mowy o niezrozumieniu- zarówno on jak i my mówiliśmy płynnie po angielsku)- musieliśmy w jego obecności przestudiować umowę, żeby poznać prawdziwe kwoty.

  Podsumowując- klient dostaje auto z niezauważalnymi uszkodzeniami, za które potem musi zapłacić po czym auto pewnie nie jest naprawiane i idzie „zarabiać” do następnego klienta. Często wypożyczamy auta za granicą, ale coś takiego zdarzyło nam się po raz pierwszy. Dlatego ostrzegam- UNIKAJCIE Sicily by car- AutoEuropa.

  13 lipca 2015 // Odpowiedz
 24. PiotrW

  Witajcie,

  ja również polecam wypożyczalnię Bella Trapani. Lecisz z gotówką (u nas to było 700 EU/14dni), szukasz ‚zielonego’ ludzika na lotnisku, płacisz, podpisujesz świstek i odbierasz samochód z 100% ubezpieczeniem. Zamówiliśmy samochód klasy ‚kompakt’ tak na 3 osoby żeby się zmieścić, dostaliśmy Seata Altea – więc miejsca sporo, żwawy, oszczędny silnik, objechaliśmy Sycylię i Kalabrię bez najmniejszego kłopotu.

  Pozdrawiam
  Piotr

  21 lipca 2015 // Odpowiedz
 25. olcia

  Właśnie przymierzam się do wakacji we Włoszech i trafiłam tutaj -przyda się bo lecimy a na miejscu warto jednak trochę pozwiedzać. Dobrze być jak coś przygotowanym w razie czego zwłaszcza że jezyk włoski jest mi obcy. Polecam tez tym którzy mysla o najmie auta w kraju fajna umowe na ktora przypadkiem trafiłam http://cenabiznesu.pl/-umowa-najmu-samochodu-wzor-z-omowieniem

  24 lipca 2015 // Odpowiedz
 26. et75

  witam, czy ktoś korzystał z wynajmu auta na lotnisku w Bolonii?
  macie jakieś dobre praktyki w tym zakresie

  27 lipca 2015 // Odpowiedz
 27. Tomek

  Witam

  Czy orientuje się ktoś czy wypożyczając auto w Bergamo mogę bez kosztowo podróżować na Lazurowe Wybrzeże (Nicea, Cannes) ? Macie może jakieś doświadczenia w tym zakresie?

  4 sierpnia 2015 // Odpowiedz
 28. Sylwia

  Oczywiscie, ze mozesz podrozowac przekraczajac granice, ale czy bez kosztowo? Co miales na mysli w tym zapytaniu- Za paliwo musisz zaplacic, za wynajem samochodu rowniez to oczywiste, a to ze jadac np autostrada tez musisz zaplacic, to chyba wiesz:-) pozdrawiam

  6 sierpnia 2015 // Odpowiedz
  • Tomek

   Te opłaty to jasna sprawa. Chodziło mi o to czy nie trzeba dodatkowego ubezpieczenia.

   12 sierpnia 2015 // Odpowiedz
   • Sylwia

    Dodatkowe ubezpieczenie to indywidualna sprawa. Na pewno musisz mieć to podstawowe, ale jeśli nie wykupisz rozszerzonego, wyłączając udział własny w razie kradzieży itd, to wypożyczalnia i tak zablokuje ci środki na kk, tyle że nawet 2000 e) Ja wykupiłam to dodatkowe i tym samym miałam ten komfort psychiczny że nie” pilnowałam samochodu ” – akurat przez Wenecję przechodziła trąba powietrzna i padał duży grad i rożnie mogło być….
    Miałam blokadę tylko 500e i po zwrocie samochodu nie szukali z lupą czegoś, za co mogliby mnie dodatkowo obciążyć. Poza tym 500e a 1500- 2000e blokady na kk to nie drobna różnica, bo jeszcze trzeba mieć te 2000e wolnych środków na blokadę a gdzie reszta??? – Tylko tak na marginesie.

    12 sierpnia 2015 // Odpowiedz
 29. Tomasz

  a czy ktoś z Was wypożyczał samochód w Pizie, bez karty kredytowej? Czy możecie mi polecić jakąś wypożyczalnię?

  9 sierpnia 2015 // Odpowiedz
  • Kuba

   cześć!
   Własnie borykam się z tym samym problem od kilku dni. Na razie bez KK ale może uda się załatwić przed wyjazdem. Zna ktoś jakąś wypożyczalnie w Pizie bez konieczności posiadania KK?
   Jaką ewentualnie polecacie z KK ?

   12 sierpnia 2015 // Odpowiedz
 30. Ana

  Cześć,

  Wybieramy się niebawem do Apulii. Czy moglibyście polecić jakieś sensowne wypożyczalnie samochodów w okolicach Bari? Chociaż po przeczytaniu co poniektórych powyższych postów, zaczynam się zastanawiać nad wynajmem samochodu. Trzeba mieć naprawdę dużo szczęścia…

  Z góry dziękuję !

  12 sierpnia 2015 // Odpowiedz
 31. Andrzej

  Wypozyczalismy samochody w Lamezja Terme i Reggio di Calabria, jezdzac po Kalabrii i Sycylii po 14 dni. A mamy po wiecej niz 75 lat, i na szczescie nigdy nie majac problemu z limitem wieku. Warto zwiedzic STROMBOLI z Milazzo wodolotem o 6 rano i zobaczyc aktywny wulkan z lawa i pufami wpadajacymi do morza – w nocy widac strumien czerwony tej lawy, ale trzeba isc o 2 w nocy z czolowkami. Sprawdzenie i obfotografowanie auta przed wrzuceniem kluczykow to norma, jak i przed odbiorem. Dostalismy wieksze samochody niz zamowione i sprawne. Szczesciarze z nas! Nie zawsze mozna wierzyc GPS, bo wyprowadzil nas droga miedzy skaly gdy jechalismy z Etny do Giarre. Jedzcie do Santuarium Melito, z Gambarie to tylko 34 km, ale to przez gory – prawdziwe wezwanie i dreszczyk emocji. Jedzcie do Savoca, pod sama Katedre-gdzie krecono (Capolla) ujecia do OJCIEC CHRZESTNY. w tym roku jestesmy przed wyprawa do Menfi. Czy bedziemy miec 3-ci raz szczescie z wypozyczeniem samochodu!? Dziekuje wszystkim na tym forum a szczegolnie Natalii (ktory zdradzil sie ze jest chlopem) za wszystkie uwagi, ktorych nigdy za duzo. ZDROWKA. A.

  13 sierpnia 2015 // Odpowiedz
 32. Nina

  Natalio
  na wstępie wielkie podziękowania za tak niesamowicie praktyczne, rzeczowe i nie przegadane informacje. Jadę na Sycylie już za dwa tygodnie, na tydzień. Auto wynajęłam (zdecydowałam się na Hertza), ciągle zastanawiam się nad tym Super Cover ponieważ z opisu na stronie wynika, że dzienna stawka ubezpieczenia jest wyższa niż stawka za wynajem. Ale to i tak na miejscu będę decydować. Mam jednak pytanie (motoryzacyjne) z trochę innej beczki. Mianowicie, jak trzeba się zachować w przypadku stłuczki we Włoszech? Miałam kiedyś taka sytuację gdy byłam w Toskani, młody kierowca wjechał nam w tył auta, auto nie było z wypożyczalni, ale służbowe, więc trzeba było dopełnić formalności, aby pracodawca polski nie obciążył nas kosztami naprawy. I niestety nie przebiegało to ani miło, ani sprawnie. Policja nie chciała przyjechać do stłuczki (brak ofiar w ludziach, jak tłumaczyli). Musieliśmy jechać na komisariat. Tam okazało się, że policja nie włada językiem angielskim. Ponadto, nie chcieli nic poświadczyć ani podpisać. Sprawca stłuczki wypełnił co prawda oświadczenie o zdarzeniu (zawsze mam w wozie taki dokument, wzor po ang i polsku, jest to uniwersalny wzór europejski honorowany przez ubezpieczalnie w Europie), jednak wiedząc, co to oświadczenie jest warte, poprosiłam policjanta o poświadczenie na tym dokumencie całego zdarzenia (i tego, że przyjechaliśmy na komisariat). Odmówił, był dość niemiły. Jak jednak trzeba się zachować gdy w takiej sytuacji prowadzi się auto z wypożyczalni? Czy wzywać policję, która zapewne i tak nie przyjedzie? Masz jakieś informacje tym temacie?
  pozdrawiam serdecznie, Twoja stała czytelniczka Nina:-)

  28 sierpnia 2015 // Odpowiedz
 33. Krzysztof

  Do plusów można natomiast zaliczyć rozwój transportowy. Zbyt duża liczba pasażerów spowodowała, że w Warszawie musiał powstać nowy port lotniczy, który mógłby odciążyć trochę słynne Okęcie.

  31 sierpnia 2015 // Odpowiedz
 34. aga

  Cześć!
  Wybieram się w przyszłym tygodniu do Bergamo i alej na 8 dni do Como. Myślałam, że wypożyczenie samochodu nie będzie stanowiło problemu ale teraz zaczęłam realnie się obawiać dodatkowych kosztów.

  Czy ktoś z Was REZERWOWAŁ BEZ KARTY KREDYTOWEJ? W BERGAMO bądź COMO?

  Czy ktoś z Was może polecić NAJMNIEJ ZDZIERSKĄ wypożyczalnię?

  Uściski,

  1 września 2015 // Odpowiedz
  • Maria

   cześc Aga, wyzej podaje sposob jak mozna wypozyczyc auto bez KK (a na debetowke ALE TYLKO WYPUKLA). musisz to zrobic przez agencje, na miejscu nikt Ci nie wypozyczy auta bez KK. Mi agencja wypozyczyla przez Avis. Generalnie wszystkie wypozyczalnie probuja zarobic na Tobie jak najwiecej. I tak moglam wziac super swietne ubezpieczenie (koszt extra 20 euro/dziennie), ale po co jak juz mialam w pakiecie ubezpieczenie na szkody do 1000 euro+ od kradziezy. Oczywiscie – tylko dzis- promocja! auto z klasy wyzej z dieslem tylko 15 euro dziennie wiecej niz planowalismy (bo auta w naszej klasie juz nie mieli). nie zgadzaj sie – i tak Ci je dazda za tyle ile zalozylas (oczywiscie beda Ci wciskac ze to wyjatkowo i super promo) itd itd.

   1 września 2015 // Odpowiedz
 35. Aga

  Mario,

  Dziękuję Ci za podpowiedź, jakoś dla mnie to straszne kombinacje z tym UK. Z tego co widzę to na goldcarze jest opcja zapłacenia przez neta za wypożyczenia auta i to przez wypukłą debetówkę.

  Na prawdę nikt nie wypożyczał z RENTACARSa albo innego na WYPUKŁĄ DEBETÓWKĘ?

  Uściski

  1 września 2015 // Odpowiedz
  • Maria

   hej Aga, zapłacic debetowka przez neta mozesz wszedzie, ale oni na miejscu wymagaja KK, zeby zablokowac Ci kase na poczet kaucji (przeczytaj T&C). Zanim pojechalam do Bergamo przekopalam caly internet, dzwonilam do wszystkich wypozyczalni na lotnisku i ZADNA nie zgodzila sie na wypozyczenie na debetowke.

   6 września 2015 // Odpowiedz
 36. Mark

  Hej,
  Właśnie zabookowałem auto przez strone Ryana w Bergamo (Ford Focus za 330 zł na 5 dni) – super cena – ale bez dodatkowe ubezpieczenia. Czy myślicie, że powinienem je wykupić? (Koszt ok. 150 zł). W zasadzie mam rezerwacje na hotele z parkingami – wiec chyba kradzieże nie wchodzą w rachubę…?

  Jednak ważniejsze pytanie dotyczy kwoty jaką firma wypożyczająca blokuje na karcie kredytowej. Informacje na voucherze głosi: „Wypożyczalnia zablokuje dodatkową kwotę EUR1510.0 na rachunku Twojej karty kredytowej po odebraniu pojazdu” Czy rzeczywiście oni mogą taką kwotę zablokować? A w przypadku braku środków nie wypożyczyć auta mimo opłacenia kwoty za wynajem?
  Z góry dzięki za podpowiedzi 🙂

  6 września 2015 // Odpowiedz
 37. Sylwia

  Oczywiście że mogą zablokować taką kwotę, jak również mogą zablokować jeszcze większą jeśli nie wykupisz dodatkowego ubezpieczenia. ALE, jeśli nie będzie środków na twojej kk do zablokowania depozytu, mogą odmówić Ci wydania samochodu a wtedy stracisz te wpłacone już 330 zł.

  Poza tym dodatkowe ubezpieczenie zaproponuje ci wypożyczalnia przy spisywaniu umowy wynajmu samochodu i jeśli go nie wykupisz wtedy zablokuje ci jeszcze więcej środków( nawet 2000e) za brak ubezpieczenia- wydaje się to logiczne. DLATEGO jak już wyżej było wyjaśniane, nie wykupuje się ubezpieczenia u pośrednika ponieważ dla samej wypożyczalni nie jest to akceptowane i oni tego nie uwzględniają czyli możesz zapłacić dwa razy a po co.
  Natomiast, ubezpieczenie chroni cię również poza parkingiem hotelowym np, włamanie, wypadek, gradobicie ect. Ja osobiście widząc temperament włoskich kierowców wolałam jednak nie ryzykować, ponieważ nie zobaczysz zwrotu depozytu gdyby jednak coś Ci się przytrafiło. Pozdrawiam

  6 września 2015 // Odpowiedz
 38. Agnieszka

  Hej, niedługo na tydzień wbieram się do Toskanii:) Będzie to moja pierwsza wyprawa do Włoch. Udało się nam (podróżuję z chłopakiem) zkaupić bilety w przystępnej cenie i wylatujemy z Krakowa do Boloni:) Na penwo potrzbeujemy samochodu, szczególnie że zarezerwowaliśmy prawdziwie toskańską willę z dala od centrum:) I tutaj mam pytanie bo mimo całego dnia poszukiwań, telefonów i pytań znajomych nie do końca rozumiem jak to jest. Czy zakup dodatkowego ubezpieczneia ZWALNIA z zablokownaia środków na karcie kredytowej i wkładu własnego? Czy „jedynie” zabezpiecza tę kwote w przypadku gdyby stąło się coś niedobrego z samochodem? Nie rozumiem też o co chodzi z tym że trzeba uważas zprzy wyanjmi samochodu przez pośrenika- o co dokłądnie chodzi z proponowanym przy zakupie ubezpieczenia?? Z góy dziękuję za pomoc i odpowiedzi, serdeczni epozdrawiem:) Ps: mysle o wypozyczalniach: Herz lub Eurpcar, ktore oferuja nieco drozsze ceny za wynajem ale cąłkiem przyzwoita kwote zabezpieczenia. Zauważyłam równeiż że lepiej wypożyczyć je na lotnisku niż w centurm miasta- ok 20-40Euro równicy w cenie na korzyść (yu się zdziwiłam) lotnisk. AH i jeszcze sprawdząłam że z wyprzedzeniem równeiż taniej, wiec być moze zarezerwuję bezpośrendio, na ich stronie ale z wyprzedzeniem 🙂

  11 września 2015 // Odpowiedz
 39. Sylwia

  Do Agnieszki
  Witaj
  1- Czy zakup dodatkowego ubezpieczneia ZWALNIA z zablokownaia środków na karcie kredytowej i wkładu własnego? – Nie Zwalnia !
  2- Czy „jedynie” zabezpiecza tę kwotę w przypadku gdyby stało się coś niedobrego z samochodem? – Tak – Zabezpiecza Twoje pieniądze zablokowane na kk
  3 – Nie rozumiem też o co chodzi z tym że trzeba uważać przy wynajmie samochodu przez pośrenika- o co dokłądnie chodzi z proponowanym przy zakupie ubezpieczenia?? – Chodzi o to, że pośrednik skasuje Cię za pośrednictwo, czyli za to, że teoretycznie to on znalazł dla Ciebie samochód w najlepszej cenie!
  Poza tym żeby ZWIĘKSZYĆ swój zarobek na Tobie, proponuje Ci dodatkowe ubezpieczenie które i tak musisz wykupić podpisując umowę z wypożyczalnią. Mówimy tu o dodatkowym pełnym ubezpieczeniu prawda, ponieważ to wypożyczalnia blokuje depozyt na twojej kk a nie pośrednik, co ciekawe, samej wypożyczalni NIE interesuje wykupione ubezpieczenie u pośrednika.
  Dlatego najlepiej rezerwować samochód u źródła czyli tak jak piszesz Herz lub Eurpcar, bo nawet jeśli jest to trochę drożej to jest to kwota którą i tak zapłacisz z tą różnicą, że nie zarobi na Tobie jeszcze dodatkowo pośrednik.
  Podam ci przykład :.. Ja rezerwowałam samochód przez pośrednika auto-europa Wyszukał dla mnie
  ” SUPER OKAZYJNĄ OFERTĘ ” tylko 142 euro za 5 dni. Ale równie szybko potem okazało się, że wypożyczalnią z którą ostatecznie podpisywałam docelowo umowę i która wydała mi samochód było Firefly i w tym momencie nie interesowało ich to co zapłaciłam podczas rezerwacji u pośrednika – to ich nie interesuje rozumiesz!!??? Wszystkie koszty wynajmu, ubezpieczenia ect wyliczy ci wypożyczalnia która wyda ci samochód i to tam jest ważne to ile zablokują ci depozytu na kk a zależy to tak naprawdę od tego jakie ubezpieczenie wykupisz. Jeśli pełne to 500e jeśli wcale to nawet 2000e + – ( zależy od wypożyczalni) Dlatego jeśli wykupisz ubezpieczenie u pośrednika to za to samo ubezpieczenie i tak zapłacisz w chwili podpisania umowy drugi raz ponieważ ubezpieczenie u pośrednika jest puste – fikcja – ale przecież na czymś jeszcze pośrednik musi zarobić nie.

  Może to co napisałam jest skomplikowane, ale niestety prawdziwe. Omijajcie pośredników szerokim ŁUKIEM
  Pozdrawiam

  12 września 2015 // Odpowiedz
  • Marek

   Ja wypożyczałem w Budgecie/Avisie i Hertzu przez bardziej cywilizowanych pośredników. Nikt mnie nie zmuszał do wykupu ubezpieczenia, a kwota jaką zapłaciłem pośrednikowi była ostateczną ceną wynajmu. Wynajmowałem w Pizie i w Bergamo. Z resztą tak samo w Barcelonie i w Larnace.

   31 stycznia 2016 // Odpowiedz
 40. Misiunia

  Witam serdecznie, bardzo proszę o namiar sprawdzonej wypożyczalni samochodów w Bari.
  Dziękuję J M.

  20 września 2015 // Odpowiedz
 41. Andrzej

  kategorycznie odradzam firmę rentalcars! – w przypadku anulowania rezerwacji z powodu np niewystaczającego depozytu na karcie kredytowej, rentalcars zatrzymuje dla siebie całą kwotę za wynajem auta, nawet gdy rezerwacja trwała tylko kilka godzin, jak w naszym wypadku!

  29 września 2015 // Odpowiedz
 42. Sylwia

  Andrzeju rentalcars jest wlasnie posrednikiem ktory jak s:-) adze wyszukal dla Ciebie ” super” oferte wynajmu samochodu. To co pisalam wyzej dotyczylo niestety takiej wlasnie sytuacji gdzie posrednik to jedno a wypozyczenie docelowe to zupelnie cos innego. On skasowal Cie za swoja” usluge ” a to ze ty wcale nie sfinalizowales wynajecia samochodu, zupelnie go nie obchodzi.
  To sa oszusci- niestety. Tyle, ze wypozyczalnie tez z nimi scisle wspolpracuja, bo na lotnisku w przyslowiowej budce nie chca wypozyczyc sawmochodu bez rezerwacj online a to znwczy, ze dajesz sie zlapac posrednikowi i kolo sie zamyka 🙁

  Tez dalam sie zlapac posrednikowi, ale juz wiecej sie nie dam:-) Pozdrawiam

  30 września 2015 // Odpowiedz
  • Marek

   Nie wiem skąd macie takie złe doświadczenia.
   W ciągu dwóch lat wypożyczałem auto kilka razy, zawsze przez pośrednika.
   Ubezpieczenie dokupowałem bezpośrednio w wypożyczalni docelowej lub u pośrednika.
   Nigdy nie zapłaciłem nic więcej niż się spodziewałem. Gdy na pytanie o ubezpieczenie odpowiadałem, że mam własne, nie było problemów, nikt mi nic na siłę nie wciskał.

   Dla mnie najlepszą opcją jest auto brane u pośrednika, z ubezpieczeniem od właściwego wypożyczającego.

   Teraz rozpoznaję wypożyczenie auta na lotnisku w Bari by zwiedzić Apulię, Basilicatę i Campanię . Zachęcony artykułem wszedłem na stronę Maggiore, a tu takie kwiatki:

   SKO + STP PACKAGE
   Option that allows you to totally eliminate the liability to the customer in case of damage to the vehicle – with the exception of rentals originating in Campania, Basilicata, Apulia and Molise – and in case of theft of the vehicle, with the exception of those who, regardless of the beginning of the rental, occurring in Campania, Basilicata, Apulia, Sicily, Calabria and Molise, for which the deductible theft is not totally eliminated, but reduced the amounts indicated in the Maggiore Rate

   Może ktoś coś poleci by było pełne ubezpieczenie bez wyłączeń terytorialnych i by majątku nie stracić?

   Swoją drogą, ciekawe dlaczego nie ma we Włoszech małych, lokalnych wypożyczalni jak w innych Krajach?

   Pozdrawiam / Marek

   30 stycznia 2016 // Odpowiedz
   • Marek

    Jest tak, że ubezpieczenie od pośrednika jest parę razy tańsze niż od firmy wynajmującej samochód. Np marcu cena wynajęcia pandy w catani na 7dni to 120 euro w autoeurop, avis czy hertzu. O włoskich firmach lepiej zapomnieć. Teraz jeśli chcesz wykupić od nich ubezpieczanie to doliczą tobie jakieś 230 euro i to bez szyb, dachu, opon i podwozia za te rzeczy i tak musisz płacić jeśli coś się z nimi stanie. Pełne ubezpieczanie u pośrednika to 60 euro nawet holowanie obejmuje, szyby, opony itd. Różnica jest taka, że w przypadku ubezpieczenia u pośrednika najpierw sam pokrywasz koszty z własnej karty kredytowej w ramach udziału własnego a potem starasz się o ich zwrot od pośrednika. Jednym słowem TRZEBA mieć KARTĘ KREDYTOWĄ Z LIMITEM TAKIM JAKI JEST OKREŚLONY W WARUNKACH WYPOŻYCZENIA. zwykle około 2000 euro na Sycylii, TRZEBA TEŻ ZAPOZNAĆ SIĘ Z WARUNKAMI UBEZPIECZENIA, TERMINAMI ITD. Nikt tego faktu nie ukrywa i jest to jasno napisane. Procedura jest przecież taka sama jak przy ubezpieczeniu medycznym, najpierw samemu się płaci lekarstwa i lekarza za granicą a dopiero potem tobie np pzu zwraca w kraju. Pośrednik może tobie sprzedać usługę ubezpieczenia(wtedy to pośrednik jest gwarantem), lub ubezpieczenie firmy ubezpieczeniowej np AXA. Jak jesteś cielątkiem to na lotnisku sprzedadzą tobie drugi raz to samo ubezpieczenie, bo pracownicy na tym też zarabiają.

    28 marca 2016 // Odpowiedz
    • DOMKA

     pytanie do MARKA.
     Wiadomo, że cena podstawowa za wynajem jest zmienna uzależniona głównie od momentu rezerwacji. Co natomiast z opłatą za ubezpieczenie kupowane u wynajmującego? Czy też jest ono zmienne? I cyz wykupieniu ubez. u wynajmującego zmaleje nam kwota zablokowanej kaucji?? 8000 zł to sporo $ i poprostu tyle nie mam na KK.
     I na koniec polećcie jakaś wypożyczalnie w BERGAMO na lotnisku z opcją wykupienia ubezp. na miejscu u wynajmującego. Będę wdzieczny.

     28 marca 2016 // Odpowiedz
     • DOMKA

      dodam jeszcze, że nigdy wcześniej nie wypożyczaliśmy auta, ludzie z którymi rozmawialiśmy co już wypożyczalni, generalnie mało kto wie jak to dokładnie funkcjonuje. Każdy coś tam słyszał, widział, ale generalnie nikomu nic się nie przydażyło, żeby musiał korzystac z ubezp. Pozdrawiamy

      28 marca 2016
     • Marek

      Ubezpieczenie kupowane bezpośrednio u wynajmującego samochód prawie zawsze o ile nie ma jakiś promocji kosztuje tyle samo na miesiąc czy dzień przed. Takie ubezpieczenie zmniejsza tobie udział własny i w związku z tym potrzebujesz mniejszej kwoty zabezpieczania na samochód. Przynajmniej na Sycylii więc, pewnie też w całych Włoszech to będzie na dziś około 30 euro/dziennie i to z wyłączeniem opon, szyb, dachu i podwozia. Jeżeli chcesz ubezpieczyć te elementy to możesz dopłacić około 13 euro/ dziennie i masz takie super super cover. Ale nawet to cię nie zabezpiecza w 100% bo mogą tobie ukraść kluczyki, możesz spowodować wypadek pod wpływem środków odurzających lub na jakieś nie właściwej klasie drogi(drogi ziemne w ogóle są wykluczone w ubezpieczeniu). Moim zdaniem cena ubezpieczenia bezpośrednio u wynajmującego jest absurdalna, to jak się pomnoży przez 365 dni to wychodzi jakieś 70 000 tysięcy złotych za AC roczne. Paranoja. Taką cenę mogłoby tylko usprawiedliwiać że w co 5 wypożyczeniu samochodu, jest całkowita jego kasacja lub kradzież. Ogólnie włoskie firmy mają złe komentarze w internecie, od naciągania na rysy przy odbiorze po ginięcie kwot z karty kredytowej po paru miesiącach od wypożyczenia. Tak jak pisałem wcześniej niestety kartę kredytową musisz mieć przy wypożyczeniu, w Trapnii(sycylia) jest jakaś wypożyczalnia która nie wymaga karty. Jeżeli wypożyczasz samochód w we włoskiej firmie to lepiej wziąć haracz w postaci ubezpieczenia od nich,po prostu nikt nie będzie się ciebie starał potem naciągnąć jak już sama wcześniej zapłaciłaś frycowe. Zachodnie firmy typu budget, avis, sixt, europcar, nie mają takich opinii odnośnie naciągania, każą ci płacić jak faktycznie coś nabroisz. Wobec tego jakimś złotym środkiem wydaje się być wynajmem samochodu od renomowanej firmy i ubezpieczenie od pośrednika. Tylko, trzeba pamiętać, że to nie zmniejsza wkładu własnego u firmy której wynajmujesz samochód i ciągle musisz mieć kartę kredytową ze znacznym limitem. Trzeba też pamiętać, że nie które zachodnie firmy jak thirty, firefly wynajmują pod swoją marką a potem okazuje się że to jest np SBC.
      Porównaj sobie oferty na:
      http://www.autoeurope.pl/ (nie mylić z autoeuropa!!!!!!)
      http://www2.atlaschoice.com/
      http://www.italianairportguide.com/car-hire-italy.htm

      Jeżeli spodoba ci się któraś oferta a ubezpieczanie będziesz chciała kupić bezpośrednio u wynajmującego to idź na stronę www i tam zobacz ile kosztuje i jakie są warunki takiego ubezpieczenia. Ceny z przeglądarek i na stronach własnych wyporządzających mniej więcej się pokrywają, jeśli na stronie wyszukiwarki jest parę euro taniej to prawie zawsze jest to kosztem zwiększenia udziału własnego np z 1700 euro do 2000 euro.

      1 kwietnia 2016
   • Natalia G

    Witam Pani Marku, cczy wypozyczal już Pan samochód w Bari? Z jakiej wypożyczalni Pan korzystał? Czy mogłabym prosić o jakieś wskazówki? W najbliższa niedziele ładuje na lotnisku w Bari i chce wypożyczyć auto na tydzień. Planuję skorzystać z pośrednika (rentalcars.com) i wykupić dodatkowe ubezpieczenie na miejscu u sprzedawcy. Pozdrawiam i dziękuje za pomoc

    15 czerwca 2016 // Odpowiedz
    • Marek

     Witam Pani Natalio.

     Odpuściłem totalnie opcję wypożyczenia auta. Z resztą po tym jak rodowity Neapolitańczyk przewiózł mnie po mieście utwierdziłem się w przekonaniu, że południe lepiej zwiedzać komunikacją publiczną. Cześć pasażerów mojej wycieczki chciała krzyczeć po trzech minutach od ruszenia 😉

     Bari – Neapol – Bari
     http://www.marinobus.it w cenie 5 Euro za osobę w jedną stronę.

     Neapol – Pompeje – Neapol.
     Lokalna kolejką.

     Pompei – Vesuvio – Pompei
     Publiczny przewoźnik EVA Bus http://unicocampania.it/index.php?lang=en&center=inside&colonna=turisti&action=vesuvio Spod piazza Anfiteatro w cenie około 5,40 Euro od osoby w dwie strony.

     Takie ułożenie wycieczki pozwoliło ogarnąć dwie atrakcje w ciągu jednego dnia z dzieckiem.

     Bari – Matera – Bari oraz Bari – Alberobello – Bari. Lokalnymi pociągami w cenie około 5 Euro ze osobę w jedną stronę..

     7 sierpnia 2016 // Odpowiedz
 43. Artur

  My od kilku lat korzystamy z wyszukiwarki http://intercars.pl/ i szczerze mogę polecić, można wybrać się w naprawdę wiele krajów i pozwiedzać ciekawe miejsca jeżdżąc wypożyczonym autem 🙂 A taka forma zwiedzania jest zawsze najciekawsza 🙂

  14 grudnia 2015 // Odpowiedz
 44. Man1903pery

  Witam serdecznie! Potrzebuję pomocy! Czy ktoś może mi polecić jakąś dobrą firmę…?

  u230326 – Sprawdz naszą stronę:

  9 kwietnia 2016 // Odpowiedz
 45. monika

  Witam,

  Mam problem chciałabym wypożyczyć samochód na lotnisku w Bergamo od 29 kwietnia od 3 maja. Znalazłam kilka ofert przez rentalcar ale zupełnie nie rozumiem tych warunków umowy. Czy mógłby ktoś mi doradzić?
  co to znaczy Pakiet Premium- cena zawiera ubezpieczenia AC i od kradzieży z zerowym wkładem własnym, ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków oraz dodatowego kierowcę. Czy biorąc taki pakiet dalej będę miała blokadę na karcie?
  podrawiam:)

  12 kwietnia 2016 // Odpowiedz
 46. Piotr

  Witam.
  Może ktoś będzie w stanie odpowiedzieć mi na pytanie w związku z zaistniałą niedawno sytuacją.
  W dniach od 08.04.2016 r. do 11.04.2016 r. wypożyczyliśmy w HERTZ ITALIANA Toyotę Aygo podczas wycieczki po Toskanii. Samochód oddaliśmy nieuszkodzony, zatankowany, zwrócili nam depozyt 700e, wszystko ładnie pięknie.
  Po upływie półtora miesiąca z mojej karty kredytowej zniknęło prawie 600zł, a w historii transakcji miałem tylko ślad, że Hertz pobrało bez mojej wiedzy i zgody 3 razy 43 euro – nie wiadomo jakim tytułem, nie była to transakcja w żaden sposób autoryzowana przeze mnie. Infolinia wypożyczalni w tej sprawie milczy, bank stara się to wyjaśnić… na adres korespondencyjny nie dostałem oczywiście jakichkolwiek dokumentów, które by to wyjaśniły…
  Czy ktoś był może w podobnej sytuacji i wie o co tak właściwie tutaj chodzi…? Może być wiadomość email na piotr.frost@gmail.com
  Z góry dziękuje za jakiekolwiek informacje.

  16 czerwca 2016 // Odpowiedz
  • Marek

   Musisz przeczytać dokładnie umowę wypożyczenia. Standardowo w tych włoskich wypożyczalniach jest zapis, że za samo udzielenie informacji policji to jest koszt około 50 euro, np za parkowanie, fotoradar itd. Policja włoska dostaje tylko informację kto prowadził i dalej daje sobie spokój, bo koszty egzekucji byłby zbyt duże, taką graniczną kwotą może ale nie musi być 100 euro. Natomiast firma wypożyczająca skrupulatnie sobie odlicza kwotę za udzielenie informacji. Najlepszy sposób na uniknięcie takich sytuacji to wynajęcie bez karty kredytowej co jest niezwykle trudne. Lub zgłoszenie po zwrocie kaucji kradzieży karty/zgubienia karty. Lepiej w Polsce zapłacić za wyrobienie nowej karty niż potem bulić. Jednak hertz to nie firma krzak i jakieś uzasadnienie powinieneś uzyskać.

   20 czerwca 2016 // Odpowiedz
  • MG

   Cześć, właśnie padłem ofiarą takiego procederu. Naliczono mi 4 razy po 43 euro. Bez zgody, bez powodu, bez informacji. Nikt nic nie mówi, nie udziela żadnych informacji.

   25 listopada 2016 // Odpowiedz
 47. Michał

  Świetny artykuł, kiedy wyjeżdżałem gdzieś za granicę zawsze miałem obawy przed wypożyczaniem samochodu, ale tutaj jest to tak fajnie opisane, że na pewno jak tylko będzie okazja, to skorzystam z takiej opcji 😉

  26 czerwca 2016 // Odpowiedz
 48. jm

  witam, planujemy wynająć samochód w Bolonii by pozwiedzać troszkę Toskanię. Czy ktoś poleca jakąś dobrą wypożyczalnię? Interesuje mnie opcja z dodatkowym ubezpieczeniem bez depozytu na karcie ( widziałam, że np herz ma taką opcje). Czy lepiej wynająć samochód po przylocie, czy też lepiej z wyprzedzeniem?

  To już nasza 4 podróż do cudownych Włoch, czekamy na sugestie! 🙂

  6 lipca 2016 // Odpowiedz
 49. Grzegorz

  Witam,

  Chciałbym przestrzec przed wypożyczalnią Maggiore. Samochód miałem wynajęty w Pizie w terminie 15-22 lipiec. Samochód został wynajęty i opłacony przez Rayanair`a natomiast dodatkowe ubezpieczenie opłaciłem w bezpośrednio w wypożyczalni – STK oraz KCR. Samochód odbierałem zatankowany oraz zwróciłem auto zatankowane do pełna. Po powrocie do kraju a dokładne 2 tygodnie później moja karta kredytowa została obciążona kwotą ok 50 euro za rzekome niedotankowanie pojazdu. Zważając na to iż pracowałem przez 3 lata w tej branży przed odbiorem pojazdu zrobiłem zdjęcia pojazdu z zewnątrz oraz kokpit z przebiegiem oraz stanem paliwa. Tak samo przy zwrocie. W tej chwili jestem w trakcie reklamacji bezpośrednio z Maggiore. Jeśli to nie pomoże będę reklamował przez Rayanair.

  Ze względu na różne praktyki wypożyczalni zalecam zrobić zdjęcia samochodu na zewnątrz oraz w środku przed wynajmem jak i przed zwrotem.

  4 sierpnia 2016 // Odpowiedz
  • Natalia

   Ja również polecam zrobić zdjęcia. Nigdy nie miałam problemu z opłatą za rzekome niedotnakowanie, choć muszę też przyznać, że wypożyczałam samochód tylko na południu, a tamtejsi Włosi są życzliwsi dla turystów, niż ci z północy. Walcz, trzymam kciuku i daj znać, jak się sprawa zakończyła, jestem bardzo ciekawa.
   Pozdrawiam

   10 sierpnia 2016 // Odpowiedz
   • Magda

    Natalia, w jakim mieście i w jakiej wypożyczalni wynajmowałaś samochód na południu? Jakie ogólne wrażenia – jak się jeździ, czy faktycznie włoscy kierowcy to koszmar? za kilka tygodni wybieram się do Bari, chcę zwiedzić też kilka miejscowości dookoła i zastanawiam się, czy warto ryzykować i narażać się na jakieś nieprzyjemności

    17 sierpnia 2016 // Odpowiedz
    • Artur

     Cześć,
     zawsze korzystaliśmy z wypożyczalni Maggiore, z pełnym ubezpieczeniem. Włoscy kierowcy jeżdzą dużo wolniej od Polaków, jednakże niezbyt uważają na znaki drogowe i często przejeżdzają na czerwonym. Uważaj na skutery – są wszędzie i trzeba mieć oczy z tylu głowy. Poza tym niezapomniane wrażenia podczas jazdy gwarantowane 🙂

     20 sierpnia 2016 // Odpowiedz
    • Natalia

     Hej Magda!
     Warto! Po pierwsze, Apulia zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie, bo choc to południe, to ludzie są tam dość uporządkowani, kierowcy też 😉 Poza tym bez samochodu w wiele ciekawych miejsc po prostu nie dotrzesz. A odpowiadając na Twoje pytanie, wynajmowałam samochód dwukrotnie: w Palermo na ponad dwa tygodnie i objechałam nim Sycylię dookoła, oraz w Rzymie na tydzień i wówczas właśnie pojechałam do Apulii. W obu przypadkach wypożyczalnia Maggiore, wrażenia bardzo pozytywne, bezproblemowo 🙂
     Pozdrawiam

     21 sierpnia 2016 // Odpowiedz
  • Marek

   Tak zawsze się mówi, że będziesz reklamował. Po 2 miesiącach reklamacji dostaniesz odpowiedź negatywną. Zdjęcie coś tam mówi, ale nie jest żadnym dowodem, bo mogłeś je wykonać w dowolnej chwili. Krajem właściwym sporu są Włochy, czyli we włoskim sądzie możesz sobie dochodzić swoich praw. Przed wyjazdem nie czytałeś opinii na tej stronie lub w internecie o włoskich wypożyczalniach? Pracowałeś w tym biznesie i karty po przyjeździe nie zablokowałeś? Mimo wszystko napisz za jakiś czas jak się sprawa skończyła , ku przestrodze innych.

   13 sierpnia 2016 // Odpowiedz
 50. Andrew

  Witam wszystkich,
  przeczytałem prawie wszystkie posty, bo właśnie jestem na etapie szukania auta na 4 dni, a miejscem wypożyczenia jak i oddania ma być lotnisko w BERGAMO.
  Celem mojej podróży jest jezioro Garda i okolice 😉

  Podsumowując – doradzi mi ktoś jak mam to ogarnąć, żeby nie płacić dwa razy za ubezpieczenie no i gdzie najlepiej – w jakiej firmie i czy przez pośrednika?

  Kartę kredytową mogę wyrobić bez problemu chyba że jest opcja bez.

  Z góry dziękuję i pozdrawiam 😉

  15 sierpnia 2016 // Odpowiedz

Twój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

                              Podróże do Włoch na własną rękę &   Italian lifestyle                                     BLOG PODRÓŻNICZY

Podoba Ci się blog? Dołącz do nas!

Ostatnio na Instagramie

 • Buongiorno! Old Town in Trapani Sicily italiabynatalia wwwitaliabynataliapl Facebookcomitaliabynataliahellip
 • The best gift for baronepiero ? White red scarfhellip
 • Cant find the words to say how amazing this eveninghellip
 • Notte Magica in Warsaw is coming! See you in Torwarhellip
 • Buongiorno tutti! Today is THIS day! Very busy and veryhellip
 • Buona sera! Delicious italian cuisine in regentwarsawhotel italiabynatalia wwwitaliabynataliaplhellip
 • Fantastic welcome in regentwarsawhotel Thank you for invitation! It willhellip
 • Tantissimi auguri di buon compleanno baronepiero Cant wait to meethellip
 • Buongiorno! Vieste in Puglia view from aeroplane  wwwitaliabynataliaplhellip
 • Every moment is good to take Vespa and visit barhellip

Nasz kanał YouTube

Chcesz być na bieżąco?

Archiwa