Współpraca

Witaj!

Blog Italia by Natalia to moja pasja i hobby, której poświęcam każdą wolną chwilę. Strona powstała i od ponad czterech lat jest tworzona z miłości do Włoch. W miarę wzrostu popularności bloga zaczęłam otrzymywać liczne propozycje współpracy, stąd ta zakładka. Zapoznaj się proszę z treścią zamieszczoną poniżej, a jeśli nadal będziesz zainteresowany napisz, wspólnie zastanowimy się nad możliwościami. Na wstępie musisz jednak wiedzieć, że:

 • Moje recenzje zawsze są subiektywne i rzetelne, a posty powstałe w wyniku współpracy zostaną oznaczone. Nie opiszę produktu / usługi, którego nie będę mogła wcześniej sprawdzić, przetestować.
 • Nie publikuję tekstów napisanych przez reklamodawcę.
 • Nie współpracuję barterowo.

Kim są moi czytelnicy?

80% moich czytelników to osoby w wieku pomiędzy 25 – 45 rokiem życia, uwielbiający Włochy i podróżujący do nich, bądź planujący podróż.

Statystyki

Według rzetelnych statystyk potwierdzonych przez Google Analytics blog odwiedza miesięcznie ponad 23 000 unikalnych użytkowników – pasjonatów Włoch, z czego większość częściej, niż raz w miesiącu. Ilość odsłon postów przekracza 65 000 miesięcznie. Średni czas trwania odwiedzin to 2 minuty 51 sekund. Mój blog – jako jeden z niewielu w polskiej blogosferze – udostępnia dane o odsłonowości poszczególnych postów.

Obecnie na blogu opublikowanych jest ponad 200 postów, w większości obszernych i szczegółowych relacji z podróży, a także ponad 2 000 komentarzy.

Na Facebooku prowadzę regularnie fanpage bloga. Liczba polubień przekracza 17 000 osób.

Italia by Natalia posiada także konto na Instagramie (ponad 1 500 obserwujących) oraz kanał Youtube, na którym zamieszczane są filmy z podróży.

lipiec2016

lipiec 2016

Lokalizacja:     Poland 76,81%     Italy 13,45%     UK 3%.

Dlaczego warto podjąć współpracę właśnie ze mną?

Jeśli Twój produkt bądź usługa związane są z Włochami, to w polskiej blogosferze nie znajdziesz lepszego miejsca na reklamę. 23 tyś. UU miesięcznie to spora liczba, choć nie tak duża, jaką mogą pochwalić się najpopularniejsze blogi podróżnicze czy lifestylowe. Jednak moje 23 tyś. to ludzie zainteresowani konkretnie Italią. Zaangażowanie mojej społeczności zostało potwierdzone w konkursie „Blog Roku 2014”, w którym dzięki głosom SMS wysyłanym przez czytelników blog Italia by Natalia dostał się do półfinału konkursu aż w dwóch kategoriach: „Podróże” (miejsce 6 na 230) oraz „Tekst Roku” (miejsce 5 na 520) jako jedyny do tej pory blog poświęcony Italii i potwierdzając tym samym, że jest on najpopularniejszym polskim blogiem o Włoszech. Jako jedyna polska blogerka otrzymałam zaproszenie i w marcu 2016 roku miałam przyjemność uczestniczyć w spotkaniu B2B (business to business) organizowanym przez znaną włoską firmę Sposa Mediterranea, w ramach którego przez dziesięć dni podróżowałam po Wybrzeżu Amalfi i Wybrzeżu Cilento w międzynarodowym towarzystwie osób związanych z branżą ślubną, poznając uroki najpiękniejszych zakątków regionu Kampania. Zadowolona ze współpracy ze mną firma Sposa Mediterranea zaproponowała jej kontynuację bezterminowo. W listopadzie 2016 roku podpisałam umowę reklamową z największym polskim biurem podróży ITAKA, w ramach której zaprezentowałam na blogu propozycję wyjazdów do Włoch z oferty Lato 2017.

Z uwagi na nieprzyjmowanie przeze mnie ofert współpracy barterowej blog nie jest zalany reklamami i często powtarzającymi się konkursami, co – jak wiadomo – nudzi czytelnika obniżając jego zainteresowanie kolejnym promowanym produktem.

Od kwietnia 2016 roku każdy publikowany na blogu post podróżniczy w języku polskim w ciągu kilku dni, po dokonaniu profesjonalnego tłumaczenia, publikowany jest również w języku angielskim. Również post reklamowy może pojawić się w wersji anglojęzycznej, jeśli tyko zechcesz.

Przykłady współpracy, jaką oferuję:

– pisanie artykułów prasowych i promocja czasopism;

– recenzje książek powiązanych bezpośrednio lub pośrednio z tematyką włoską i podróżniczą;

– promocję miast i regionów;

– posty sponsorowane;

– testy i recenzje portali ułatwiających organizację podróży na własną rękę;

– testy i recenzje hoteli i miejsc noclegowych;

– testy i recenzje różnorodnych produktów i usług związanych z Włochami lub / i podróżowaniem;

– testy i recenzje lokali gastronomicznych;

– wyjazdy sponsorowane i relacje z ich przebiegu;

– przeprowadzanie konkursów dla czytelników.

Dotychczas współpracowałam z:

 • Firmami:

 • Wydawnictwami:

 • Hotelami:

     

                              Podróże do Włoch na własną rękę &   Italian lifestyle                                     BLOG PODRÓŻNICZY

Podoba Ci się blog? Dołącz do nas!

Ostatnio na Instagramie

 • A little bit of Sicily in Campanias village italiabynatalia sposamediterraneahellip
 • In Italy its not possible to be hungry especially ifhellip
 • Buongiorno! Buffet breakfast Last morning in savoybeachhotel Thanks for amazinghellip
 • Amazing evening in esplanadepaestumthanks italiabynatalia sposamediterranea brideandgroomsweddings cenatime dinnertime cilentogramhellip
 • Beginning of mozarella and ricotta italiabynatalia buffalo brideandgroomsweddings sposamediterranea springinitalyhellip
 • Lunch time! Amazing buffet in savoybeachhotel especially the ricotta dihellip
 • Thanks savoybeachhotel to be your guest is a big pleasurehellip
 • Savoy Beach Hotel So beautiful! Two days in Paestum Cilentohellip
 • Buongiorno! Coffee in the company is the best therapyhellip
 • Wine and local food tasting I love Campania italiabynataliahellip

Nasz kanał YouTube

Chcesz być na bieżąco?

Archiwa