O blogu

o blogu1

Blog ten poświęcony jest podróżom po pięknej i słonecznej Italii oraz włoskiemu lifestylowi. Przeczytacie tutaj zarówno o wspaniałych zabytkach, pięknych krajobrazach, cudach natury (kanionach, wąwozach, jaskiniach, gorących źródłach, parkach narodowych, malutkich wysepkach, obłędnych plażach, czy zapierających dech w piersiach górskich szlakach), jak również o stylu życia Włochów, niepowtarzalnej atmosferze miast i miasteczek, zapachu porannej kawy unoszącym się po ulicach, wszechobecnym dźwięku skuterów, „dolce vita” i „dolce far niente”.

Spróbuję przekonać tych z Was, którzy nie mają odwagi do samodzielnych podroży, że to wcale nie jest takie trudne. Ci z Was, którzy podróżują już na własną rękę znajdą tutaj wiele ciekawostek, a także informacji praktycznych, które będą mogli wykorzystać.

Opowiem Wam swoją historię odkrywania Włoch oraz pysznej włoskiej kuchni. Zdradzę, jak można zjeść wspaniałe i jednocześnie niedrogie kulinarne cuda. Podam Wam namiary na sprawdzone przeze mnie lokale. Dowiecie się, gdzie jadłam najlepszą w swoim życiu pizzę, gdzie spaghetti alle vongole, obłędne poziomkowe lody, najpyszniejsze sycylijski cannoli czy arancini. Przedstawię subiektywne wrażenia odnośnie zwiedzanych zabytków. Opowiem, jak samodzielnie zorganizować podróż, zarezerwować w sposób bezpieczny i bez płacenia zaliczki sprawdzone noclegi, podam namiary na te z nich, z których byłam zadowolona, ale także na te, które nie były trafione. Dowiecie się również, co ile kosztowało, na czym według mnie nie warto oszczędzać, a co można sobie darować.

Blog ten stworzyłam i będę tworzyć z pasji i miłości do Włoch.

Tych wszystkich, którzy uważają, ze zachwycam się Italią, bo nie widziałam w życiu nic innego, chciałabym wyprowadzić z błędu. Zanim na dobre zakochałam się w ojczyźnie pizzy miałam okazję zobaczyć sporą cześć Polski, a także kawałek Szwajcarii, Chorwacji, Alp Francuskich, Berlina, Londynu, Paryża i Pragi. Do części z tych miejsc na pewno jeszcze wrócę, bo mnie zauroczyły. Ale to właśnie Italia jest wielką, podróżniczą miłością mojego życia. I tą miłością teraz chcę się z Wami podzielić.

                              Podróże do Włoch na własną rękę &   Italian lifestyle                                     BLOG PODRÓŻNICZY

Podoba Ci się blog? Dołącz do nas!

Ostatnio na Instagramie

 • Buongiorno! Old Town in Trapani Sicily italiabynatalia wwwitaliabynataliapl Facebookcomitaliabynataliahellip
 • The best gift for baronepiero ? White red scarfhellip
 • Cant find the words to say how amazing this eveninghellip
 • Notte Magica in Warsaw is coming! See you in Torwarhellip
 • Buongiorno tutti! Today is THIS day! Very busy and veryhellip
 • Buona sera! Delicious italian cuisine in regentwarsawhotel italiabynatalia wwwitaliabynataliaplhellip
 • Fantastic welcome in regentwarsawhotel Thank you for invitation! It willhellip
 • Tantissimi auguri di buon compleanno baronepiero Cant wait to meethellip
 • Buongiorno! Vieste in Puglia view from aeroplane  wwwitaliabynataliaplhellip
 • Every moment is good to take Vespa and visit barhellip

Nasz kanał YouTube

Chcesz być na bieżąco?

Archiwa