O blogu

o blogu1

Blog ten poświęcony jest podróżom po pięknej i słonecznej Italii oraz włoskiemu lifestylowi. Przeczytacie tutaj zarówno o wspaniałych zabytkach, pięknych krajobrazach, cudach natury (kanionach, wąwozach, jaskiniach, gorących źródłach, parkach narodowych, malutkich wysepkach, obłędnych plażach, czy zapierających dech w piersiach górskich szlakach), jak również o stylu życia Włochów, niepowtarzalnej atmosferze miast i miasteczek, zapachu porannej kawy unoszącym się po ulicach, wszechobecnym dźwięku skuterów, „dolce vita” i „dolce far niente”.

Spróbuję przekonać tych z Was, którzy nie mają odwagi do samodzielnych podroży, że to wcale nie jest takie trudne. Ci z Was, którzy podróżują już na własną rękę znajdą tutaj wiele ciekawostek, a także informacji praktycznych, które będą mogli wykorzystać.

Opowiem Wam swoją historię odkrywania Włoch oraz pysznej włoskiej kuchni. Zdradzę, jak można zjeść wspaniałe i jednocześnie niedrogie kulinarne cuda. Podam Wam namiary na sprawdzone przeze mnie lokale. Dowiecie się, gdzie jadłam najlepszą w swoim życiu pizzę, gdzie spaghetti alle vongole, obłędne poziomkowe lody, najpyszniejsze sycylijski cannoli czy arancini. Przedstawię subiektywne wrażenia odnośnie zwiedzanych zabytków. Opowiem, jak samodzielnie zorganizować podróż, zarezerwować w sposób bezpieczny i bez płacenia zaliczki sprawdzone noclegi, podam namiary na te z nich, z których byłam zadowolona, ale także na te, które nie były trafione. Dowiecie się również, co ile kosztowało, na czym według mnie nie warto oszczędzać, a co można sobie darować.

Blog ten stworzyłam i będę tworzyć z pasji i miłości do Włoch.

Tych wszystkich, którzy uważają, ze zachwycam się Italią, bo nie widziałam w życiu nic innego, chciałabym wyprowadzić z błędu. Zanim na dobre zakochałam się w ojczyźnie pizzy miałam okazję zobaczyć sporą cześć Polski, a także kawałek Szwajcarii, Chorwacji, Alp Francuskich, Berlina, Londynu, Paryża i Pragi. Do części z tych miejsc na pewno jeszcze wrócę, bo mnie zauroczyły. Ale to właśnie Italia jest wielką, podróżniczą miłością mojego życia. I tą miłością teraz chcę się z Wami podzielić.

                              Podróże do Włoch na własną rękę &   Italian lifestyle                                     BLOG PODRÓŻNICZY

Podoba Ci się blog? Dołącz do nas!

Ostatnio na Instagramie

 • Spring on the Levanzo Island italiabynatalia levanzo egadiislands egadi sicilyhellip
 • Buongiorno! Trapani old town italiabynatalia trapani sicily sicilia sicilysummerhellip
 • Pizza Racchetta Pizzeria Starita a Materdei Naples italiabynatalia staritahellip
 • Buongiorno! Trapani italiabynatalia trapani sicily sicilia sicilysummer sicilytricolors sicilytourismhellip
 • Riserva Naturale Torre Guaceto Puglia italiabynatalia apulia puglia pugliahellip
 • Buongiorno! Green suburbs of Matera just before the storm Zielonehellip
 • Ravello italiabynatalia sposamediterranea ravello amalficoast amalficoastwedding amalfigram amalficoast wlochyhellip
 • Buongiorno! Spring on beautiful Cilento Coast Campania Im totally fellhellip
 • Sunset over old town in Trapani Zachd soca nadhellip
 • Buongiorno! Spring on the Amalfi Coast italiabynatalia ravellowedding amalficoast amalficoastweddinghellip

Nasz kanał YouTube

Chcesz być na bieżąco?

Archiwa